Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Covid-19. Najwięcej zakażonych w naszym powiecie od początku roku. Liczba zgonów w tym miesiącu

Według środowych danych, liczba zarażonych koronawirusem w kraju wyniosła ponad 53,4 tys. Zmarło 276 osób. W powiecie świeckim również wysoki poziom zakażeń.

Udostępnij
covid-test-1

REKLAMA

Według danych Ministerstwa Zdrowia z 26 stycznia, w ciagu ostatniej doby w powiecie świeckim odnotowano 79 przypadków zakażeń Covid-19. To najwięcej od początku tego roku. Do tej pory dobowy poziom zakażeń wahał się od kilkunastu do ponad 40.

Reklama
Reklama

Na 334 wykonane testy aż 101 dało wynik pozytywny, czyli u prawie jednej trzeciej osób, od których pobrano wymaz, stwierdzono wirusa SARS-CoV-2. W styczniu w powiecie świeckim zmarło 19 osób z powodu koronawirusa lub Covid-19 i chorób współistniejących. Kwarantannę odbywa 726 osób.
REKLAMA

Nowy Szpital w Świeciu dysponuje 50 miejscami dla chorych na koronawirusa. Obecnie zajętych jest 18 z nich.

Reklama
Reklama

Z powodu wysokiego poziomu zakażeń w kraju rząd podjął decyzję o objęciu nauką zdalną uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Potrwa ona do 27 lutego.

Przedszkolaki i uczniowie klas I-IV szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć. Utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu.

- Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach – powiedział Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Reklama
Reklama

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (21)

  1. Jan

    26 stycznia 2022 20:21

    Boże chroń nas

    Boże chroń nas

    • Dżisus

      26 stycznia 2022 20:52

      Ale po co macie rząd PIS

      Ale po co macie rząd PIS dacie rade

    • Jan

      27 stycznia 2022 05:08

      Jestem idiotą. Wiem.

      Jestem idiotą. Wiem.

  2. Jan

    26 stycznia 2022 22:12

    Proszę nie obrażać partii

    Proszę nie obrażać partii rządzącej!

    • ***** ***

      27 stycznia 2022 10:41

      ***** ***

      ***** ***

  3. klih

    26 stycznia 2022 22:18

    Zaszczepieni padaja , a

    Zaszczepieni padaja , a mlodzi bez szczepien na blanku piwa wala i nic im nie jest. 

    Wiekszosc ludzi juz zapomniala o covidzie ale widze ze co jakis czas trzeba gdzies o tym napisac. 

    • H

      26 stycznia 2022 23:02

      Ty masZ dekla a skąd wiesz że

      Ty masZ dekla a skąd wiesz że nie zaszczepieni ,sprawdzasz ich? Bo właśnie z tego co wiem to są i co łyso Ci

  4. Kropek

    26 stycznia 2022 22:31

    Do ludzi myślących, którzy

    Do ludzi myślących, którzy nie mają jeszcze spranych mózgów, nie dali się zastraszyć, zmanipulować i potrafią czytać ze zrozumieniem polecam 2 pozycje WIELKI RESET oraz KARTA PRZYMUSU BIDERMANA. Poczytajcie co nas jeszcze czeka i co planuje dla nas elita światowa.

    A jeśli Ty, który łykasz wszystko co powiedzą w TV przeczytasz, może pomogą Ci te pozycje zrozumieć, gdzie obecnie jesteś. 

    • J

      27 stycznia 2022 08:04

      Ja łykam z TV (choć nie

      Ja łykam z TV (choć nie oglądam żadnej stacji, a Ty z innych źródeł, tak samo wiarygodnych. Teorie spiskowe najprościej tłumaczą świat nas otaczający. Pozdrawiam

    • do Kropka

      27 stycznia 2022 08:20

      Co Pana najbardziej denerwuje

      Co Pana najbardziej denerwuje?
      Woda, Ziemia, Halucynacja, Hemoglobina, Dwutlenek Węgla. Halucynacja…

      • do kropka

        27 stycznia 2022 10:43

        ***** ***

        ***** ***

    • Ula

      27 stycznia 2022 08:29

      Obyś nie zachorował… Bo

      Obyś nie zachorował… Bo takich filozofów co niewierza już widziałam… A potem jak trwoga to do Boga… Zdrówka.

    • covid

      27 stycznia 2022 15:13

      BRAWO Kropek! zdrowo myślący

      BRAWO Kropek! zdrowo myślący człowiek!

  5. Avc

    27 stycznia 2022 08:08

    Lepiej byscie sie zajeli tym

    Lepiej byscie sie zajeli tym balaganem w przychodni. Nie mozna sie dostac jak czlowiek chory, bo rejestracja w piatek na przyszly tydzien. To mam przewidziec chorobe??

  6. do kropka

    27 stycznia 2022 10:43

    ***** ***

    ***** ***

  7. Anonim

    27 stycznia 2022 10:58

    Choroba jest i temu nikt nie

    Choroba jest i temu nikt nie zaprzeczy, ale to co się dzieję przy okazji ma swój głębszy cel i jest widoczne gołym okiem. Ludzie zastraszeni i ogłupieni, posegregowani medycznie praktycznie z nikłym dostępem do opieki medycznej , okradani z oszczędności i wpędzani w biedę (głównie energetyczną) a nad tym wszystkim góruje pręgierz korporacji medycznych w których wyrocznią jest prezes zapowiadający rychły koniec sramdemii. Ludzie dzisiaj zachowują się podobnie jak ci którzy jechali w wagonacch do dowolnego KL a potem masowo szli pod prysznice. Zdrowia życzę.

    • Marek 63

      27 stycznia 2022 11:08

      Następny z Auschwitz wyjeżdża

      Następny z Auschwitz wyjeżdża, ręce opadają 

      • Anonim

        27 stycznia 2022 14:23

        Nikt nie wyjeżdża o Auschwitz

        Nikt nie wyjeżdża o Auschwitz tylko o zbrodni przeciwko ludzkości która dzieje się dzisiaj. Przedtem odpowiedziały za to konkretne osoby, a dzisiaj kto za to odpowie? Btw 63 to wiek czy IQ

    • Ancik

      27 stycznia 2022 12:05

      Podobnie myślę. Globalne

      Podobnie myślę. Globalne czyszczenie ludzi z oszczędności pod pretekstem covid. Eksperyment medyczny. Nikt nie ponosi odpowiedzialności, ale szpryce musisz wziąść. Paranoja. 

    • Lalalal

      27 stycznia 2022 12:11

      W jednym masz racje. Dostep

      W jednym masz racje. Dostep do lekarzy jest praktycznie niemozliwy. To co sie dzieje w szpitalu na pomocy swiatecznej czy przychodni to tragedia. No chyba, ze prywatnie. Wtedy od zaraz moga lekarze leczyc. 

  8. skzdj

    27 stycznia 2022 12:30

    Inflacja ceny prad gaz o tym

    Inflacja ceny prad gaz o tym nikt nie mowi tylko jakas smieszna grypka od ktorej grozniejsze sa latajace krowy. A ludzie jak ameby w szmatach biegaja i chowaja sie w schronach tak im banie wyprali.