Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Czasem słońce, czasem deszcz, czyli dożynki w Pruszczu [zdjęcia]

Rolnicy i mieszkańcy gminy Pruszcz w niedzielę świętowali dożynki. Pogoda była podobna do tej, jaka w tym roku towarzyszyła żniwom, czyli na przemian słońce i ulewny deszcz.

Udostępnij
dsc_6349

Korowód dożynkowy wyruszył z placu Jana Pawła II na boisko szkolne przy ulicy Sportowej, gdzie odprawiono mszę polową. Po jej zakończeniu Iwona Szczukowska i Kamil Marunowski, starostowie dożynek, wręczyli bochen chleba wójtowi Dariuszowi Wądołowskiemu

-Rolnicy, jak mało która grupa zawodowa, często spoglądają w niebo. Nic w tym dziwnego, bo właśnie pogoda ma decydujący wpływ na ich pracę - mówił do zebranych wójt.

Na święcie plonów można było skosztować rozmaitych specjałów, obejrzeć wystawę maszyn rolniczych, zapoznać się z uzbrojeniem grupy rekonstrukcyjnej, a nawet dosiąść konia. Nie zabrakło też koncertów i zabawy tanecznej.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieJubiler Corleone

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama