Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Część trasy Lniano-Tleń-Osie będzie zamknięta przez kilka miesięcy z powodu remontu mostu

Za tydzień zostanie podpisana umowa na przebudowę kolejnego odcinka drogi powiatowej na odcinku Tleń-Lniano wraz z rozbiórką i budową nowego mostu w Wierzchach (gmina Osie). Będą spore utrudnienia w ruchu, z którymi muszą się liczyć m.in. mieszkańcy gminy Lniano dojeżdżający do pracy w Osiu.

Udostępnij
wierzchy-most

REKLAMA

- Most w Wierzchach od dawna był przysłowiową solą w oku - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Cieszę się, że wreszcie pojawi się tam nowa konstrukcja, która zapewni spokój i bezpieczeństwo na kolejnych kilkadziesiąt lat.  

Umowa na tę inwestycję zostanie podpisana 9 września. Zamknięcia dla ruchu pojazdów na moście można się spodziewać na początku października. To spore utrudnienie m.in. dla mieszkańców gminy Lniano dojeżdżający do pracy w Osiu. Objazd przez Drzycim będzie się wiązał z nadłożeniem około 10 km.
REKLAMA

- Zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie ma innej możliwości - tłumaczy Meller. - Modernizacja wiąże się z całkowitą wymianą płyty pomostowej. Most na jakiś czas "zniknie", by potem znowu móc go odbudować.

Z pewnością prace potrwają do wiosny. Termin ich zakończenia uzależniony jest od tego, co przyniesie zima.

- Ze względu na specyfikę tej inwestycji, nie chcemy pośpiechu, który mógłby później odbić się na jakości robót - podkreśla dyrektor PZD.
REKLAMA

Jak podkreśla Adam Meller, na szczęście przetarg wygrała doświadczona firma z Włocławka, która na pewno nie będzie podejmować niepotrzebnego ryzyka, na przykład betonowania w zbyt niskich temperaturach.

Oprócz mostu z obu jego stron powstaną równie dojazdy o długości 500 m każdy. Inwestycja pochłonie 6 mln zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Kazimierz Wielki

  3 września 2021 20:26

  Zdecydowanie krótszy objazd

  Zdecydowanie krótszy objazd biegnie gruntową drogą powiatową przez Jakubowo-Wierzchy. Trzeba było najpierw zrobić tę drogę a później brać się za most.

 2. Mieszkaniec gminy

  3 września 2021 20:41

  Zobaczymy będziesz jeździł ta

  Zobaczymy będziesz jeździł ta droga w grudniu 

 3. Kazimierz Wielki

  4 września 2021 07:07

  Ja tam mogę i w grudniu i w

  Ja tam mogę i w grudniu i w styczniu i w lutym, bo mam Fendta 1050 Vario, więc i generalnie żadna droga mi nie jest potrzebna.

  • Łun

   4 września 2021 07:39

   Czyli kolejny rolasek myśli

   Czyli kolejny rolasek myśli że jak im to wszystkim i na wszystko Unia da i jeszcze wielkie strajki organizują ,się z dobrobytu w du..e poprzewracało.

 4. Leszek

  4 września 2021 07:08

  O Jezu, Jezu, głowa mnie boli

  O Jezu, Jezu, głowa mnie boli.

  • Leoś

   4 września 2021 15:13

   Odkręć i do pojemnika.

   Odkręć i do pojemnika.

   • Leszek

    6 września 2021 07:33

    O Jezu, Jezu, nie mam

    O Jezu, Jezu, nie mam pojemnika.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama