Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Czy możecie zrobić porządek z tym samochodem?

- Zgłaszałem sprawę policji, straży miejskiej, ale bez reakcji - irytuje się Czytelnik. - Samochód, od miesięcy zaparkowany przy samym skrzyżowaniu, jak stał, tak nadal stoi. 

Udostępnij
samochod-zaparkoany

REKLAMA

- Przecież auto pozostawione tak blisko skrzyżowania stanowi realne niebezpieczeństwo - zwraca uwagę Czytelnik. - Informowałem o tym policję i straż miejską, ale nie doczekałem się żadnej reakcji. Ten samochód pozostawiono u zbiegu ulic Młyńskiej i Południowej kilka miesięcy temu.

Komendant straży miejskiej nie zgadza się z zarzutem, że zlekceważono interwencję mieszkańca.
REKLAMA


- Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek działania trzeba ustalić, do kogo należy ten samochód - tłumaczy Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu. - A to, wbrew pozorom, nie jest takie proste. Bywa, że pojazd kilkukrotnie zmienia właściciela, a żaden z nich nie dopełnia obowiązku poinformowania wydziału komunikacji o zbyciu auta. W takiej sytuacji dotarcie do faktycznego właściciela może zająć nawet kilka miesięcy. Zwłaszcza, gdy okaże się, że przebywa za granicą.

Podobne procedury obowiązują zarówno policję, jak i straż miejską.
REKLAMA


Jak informuje Roman Witt w ciągu roku straż miejska ma kilkunaście podobnych interwencji. W momencie, gdy samochód przestał być dobrem luksusowym, jak to było przed laty, jest coraz więcej porzuconych pojazdów.

Aktualizacja
Po publikacji artykułu z naszą redakcją skontaktował się właściciel samochodu, który zapewnił, że został on już usunięty z tego miejsca.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (27)

 1. Dans

  9 sierpnia 2021 08:19

  Skoro stwarza

  Skoro stwarza niebezpieczeństwo to powinien być odholowany na policyjny parking – jak się właściciel zgłosi to jeszcze obciążyć go kosztami. A jak się nie zgłosi to zezlomowac. Tyle 

 2. Makumba

  9 sierpnia 2021 08:29

  Proszę sprawę zgłosić na

  Proszę sprawę zgłosić na stopagresjidrogowejbdg .Szybciutko świecka policja zajmie się tematem.

 3. 71+

  9 sierpnia 2021 08:42

  Bleblaniem pana Witta, można

  Bleblaniem pana Witta, można tylko się podetrzeć. Pan Komendant Witt, jest radnym powiatowym i bardzo często z UM kieruje się do starostwa, przechodząc między blokami WP 163 i 167A, gdzie jest kategoryczny zakaz zatrzymywania się i co i nic. Szefowi SM wisi taka sytuacja. Opisywany odcinek liczy raptem 30 m i zastawiony samochodami, jest do samego przejścia dla pieszych. Czy ta sytuacja ulegnie kiedyś zmianie? Wątpię SM nie jest od tego.

  • ROPUCH

   9 sierpnia 2021 11:02

   Należy rozróżnić, „zakaz

   Należy rozróżnić, „zakaz postoju” od „zakazu zatrzymywania się i postoju” bo tego typu znaki są opisane w ustawie prawo o ruchu drogowym. Jeżeli nic 71+ wiąże się z wiekim piszącego to cóż młodsi często muszą się uczyć od starszych szczególnie gdy ci mają rację. Pan Witt chyba jest młodszym od piszącego 71+ więc może wyciągnie wnioski. JESZCZE NIKT NIKOMU GŁOWY NIE URWAŁ i NIE ZAMKNĄŁ DO WIĘZIENIA ZA SAMODZIELNE ZGŁOSZENIE NARUSZANIA BEZPIECZEŃSTWA lub PRZEPISÓW DROGOWYCH. 71+ TELEFON w DŁOŃ i DZWOŃ 52-33-10-950 – CZEKAMY

 4. Olo

  9 sierpnia 2021 09:35

  Staniesz na zakazie to odrazu

  Staniesz na zakazie to odrazu blokady i laweta a teraz nagle procedury muszą być gejem.zawiesc na parking i wtedy sprawdzać proste chyba co

  • ***** P*S i straż miejską

   9 sierpnia 2021 10:50

   Bo procedury żeby dowalić

   Bo procedury żeby dowalić obywatelowi są proste,  ale żeby pomóc…. Ło Panie……

 5. ***** ***

  9 sierpnia 2021 09:37

  Stoi przy bunkrze pisiorów

  Stoi przy bunkrze pisiorów -nic mu nie zrobią !

 6. Redakcja

  9 sierpnia 2021 10:40

  AktualizacjaZ naszą redakcją

  Aktualizacja
  Po publikacji artykułu z naszą redakcją skontaktował się właściciel samochodu, który zapewnił, że został on już usunięty z tego miejsca.

  • Aaassssss

   9 sierpnia 2021 15:30

   Czy możecie zająć się

   Czy możecie zająć się dziurami na południowej i polnej ekipa która instalowała rury od gazu zostawiła dziury które powodują uszkodzenia pojazdów. 

   • Anonim

    9 sierpnia 2021 15:32

    Pisali już o tym.

    Pisali już o tym.

 7. No proszę

  9 sierpnia 2021 10:44

  Widzicie, czego nie potrafią

  Widzicie, czego nie potrafią lub nie chcą zrobić służby, zrobi lokalna prasa w kilka chwil. Od teraz zamiast dzwonić do służb dzwonimy do redakcji. 

  • Właśnie

   9 sierpnia 2021 11:18

   Zadziwia mnie reakcja

   Zadziwia mnie reakcja natychmiastowa, Brawo Exstra Świecie jesteście niezawodni, pozdrwaiam

 8. BELZEBUB

  9 sierpnia 2021 10:51

  Pilnie poszukiwany użytkownik

  Pilnie poszukiwany użytkownik / właściciel BIAŁEGO SEATA TOLEDO nr rej. FG 00008,który od ponad roku stoi przy bud. ul. Paderewskiego 6C. W nocy spać nie dają odgłosy korozji, która zjada to cacko. Może redakcja zajęłaby się tematem porzuconych aut na terenie miasta. Oprócz tego, że szpecą to zajmują tak cenne miejsca parkingowe.

  • des

   9 sierpnia 2021 19:51

   To auto stoi tam od co

   To auto stoi tam od co najmniej 3 lat.

 9. Brawo

  9 sierpnia 2021 10:57

  Nie mogę, policja i Straż

  Nie mogę, policja i Straż miejska walczyła z tym od miesięcy, a redakcja załatwiła problem w parę godzin. Brawo Extra Świecie! 

 10. Jarosław

  9 sierpnia 2021 11:46

  Straż Miejska to instytucja

  Straż Miejska to instytucja zbędna na dzień dzisiejszy. Nie zwalniać lecz w kamizelki ubrać pomarańczowe, odkurzacze w dłoń i po pieskach sprzątać, nieporządki zgłaszać.

 11. Xxx

  9 sierpnia 2021 12:14

  Jak by który ze straży

  Jak by który ze straży miejskiej dupę ruszył i sąsiadów z Młyńskiej zapytał to by się dowiedział) ale po co

 12. Anonim

  9 sierpnia 2021 13:08

  Ciekawe doprawdy, gdy auto

  Ciekawe doprawdy, gdy auto zatrzymują na drodze to w kilka minut potrafią sprawdzić i auto i kierowcę a tu potrzebowali kilku miesięcy.  Sami sobie wystawiają opinie. 

  • Olo

   9 sierpnia 2021 14:37

   W samo sedno!

   W samo sedno!

 13. Arnold

  9 sierpnia 2021 18:24

  To może skoro redakcja dziś

  To może skoro redakcja dziś takie cuda działa to zapytajcie się jak będą teraz wyglądały ronda i ogólnie cała ta przebudowa w przechowie. Czy to jakaś wielka tajemnica? Są jakieś plany budowy? A może wykonawca jeszcze nie wie i jakoś to będzie? W zleceniu było że ma być okrągłe… 

  • Anonim

   9 sierpnia 2021 19:40

   Dwadzieścia razy o tym pisali

   Dwadzieścia razy o tym pisali i tu i na innych portalach, ale ty nadal nic nie wiesz nie?

   • Do anonim

    9 sierpnia 2021 22:00

    Nie, nie pisali. Jedynie

    Nie, nie pisali. Jedynie ogolnikowe informacje. Planów nie było ponieważ inwestycja jest na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Nie ma informacji jak będzie wyglądało rondo koło biedry. Czy wjazd i wyjazd będą w tym samym miejscu, czy może jednak któreś będzie zlikwidowane. Na krzyżówce z wodna też nic nie wiadomo, będzie się łączyć z osiadlową ale nie wiadomo jak. Tam zaraz jest krzyżówka malinowej z różaną. Czy to oznacza że z ronda będzie się na skrzyżowanie wjeżdżało? Nie przedstawiono projektów opinii publicznej. Dało by to możliwość wyłapania przez mieszkańców bubli na etapie projektu bo jak wiadomo to użytkownicy będą się męczyć z fantazja projektanta. 

 14. Gość

  9 sierpnia 2021 18:58

  Jak jednemu z radnych

  Jak jednemu z radnych przeszkadzało prawidłowo zaparkowane auto po drugiej stronie ulicy  , to straż miejska potafiła być codziennie i próbowała zastraszać właściciela. Co to nie robią znajomości

 15. Obserwator

  9 sierpnia 2021 21:41

  Jeżeli mowa o straży

  Jeżeli mowa o straży miejskiej, to może panowie czasem przeszliby się przez park, który stał się pijalnią piwa./często prez nieletnich. W ogóle, czy jest jeszcze straż miejska w Świeciu? Nie pamiętam, kiedy widziałem ostatni raz.

 16. Gość

  9 sierpnia 2021 22:20

  Na ulicy browarowej tez stoi

  Na ulicy browarowej tez stoi długi czas Opel Astra na parkingu  samochud kompletnie zdewastowany.

 17. Jarek

  10 sierpnia 2021 11:10

  „W takiej sytuacji dotarcie

  W takiej sytuacji dotarcie do faktycznego właściciela może zająć nawet kilka miesięcy. „

  Może i 100 lat? Nieudaczniki.

 18. Olo

  10 sierpnia 2021 14:42

  Stoi już auto na szrocie w

  Stoi już auto na szrocie w przechowie. Dziękujemy redakcji za pomoc!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama