Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czy na placu koło komendy policji powstanie parking?

Minął rok od rozbiórki kamienicy przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu, sąsiadującej z Komendą Powiatową Policji. Plac po budynku nadal stoi pusty.

Udostępnij
kamienica

REKLAMA

Rozbiórkę zrujnowanej, grożącej zawaleniem kamienicy, nakazał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Nie wiadomo, jakie plany wobec nieruchomości ma prywatny właściciel. Zgodnie z zagospodarowaniem przestrzennym, ten obszar miasta przewidziany jest pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne oraz usługi i handel.

Od momentu zburzenia kamienicy nasi Czytelnicy sugerują, że byłoby to dobre miejsce na parking.

Reklama
Reklama

- Każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, a tymczasem w centrum miasta mamy niewykorzystany teren - argumentują.

Zwolennikiem tego rozwiązania jest też radny Dariusz Woźniak, który złożył wniosek w tej sprawie, o czym informował na swoim profilu na Facebooku. Co na to miasto?
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Po pierwsze, teren jest prywatny i nie wiadomo czy właściciel chciałby go sprzedać. O ile wiem, na razie nie jest tym specjalnie zainteresowany - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.- Po drugie, obawiam się, ze gdybyśmy zbudowali tam parking, trzeba by walczyć o miejsca z policją - śmieje się burmistrz.

Krzysztof Kułakowski wprawdzie o tym nie mówi, ale jak wynika z naszych informacji, projekt nie budzi zachwytu ani w urzędzie miasta, ani wśród wielu radnych, bo nawet jeśli gmina kupiłaby plac i urządzilła tam parking, to zrobiłaby bezpłatny prezent komendzie policji, a nie mieszkańcom. To przede wszystkim samochody funkcjonariuszy i cywilnych pracowników komendy parkowałyby tam od rana do popołudnia.
REKLAMA

- Chyba nie o to chodzi, żebyśmy wydali z kasy miasta setki tysięcy złotych na kupno i zagospodarowanie terenu, a potem patrzyli, jak wykorzystuje go komenda policji, która przecież miastu nie podlega. A zabronić im tego nie moglibyśmy. Broń Boże, nie mam nic przeciwko policjantom, których pracę szanuję, ale w takim razie postawmy sprawę jasno, że budujemy parking na potrzeby komendy, a nie dla mieszkańców – stawia sprawę jasno jeden z radnych, prosząc o niepodawanie nazwiska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejny genialny pomysł

Kolejny genialny pomysł Woźniaka z cyklu „rozdajemy gminne pieniadze na głupie pomysły”. Po cholerę budowac parking, który i tak zawalą swoimi samochodami policjanci. Mieszkaniec nawet tam się nie wciśnie. O tym juz pan radny i skarbni nie pomyślał. A podobno taki przewidujący. A może powiat pobuduje tam parking? Czy skarbnik nie da na to kasy :-)?

Bardzo dobry pomysł wkońcu

Bardzo dobry pomysł wkońcu ulicą Hallera dało by się normalnie jezdzić.

Parking w tym miejscu? Bzdura

Parking w tym miejscu? Bzdura. Ostatnio Woźniak ma coraz większe odloty.

Parking dla Policji? Spoko

Parking dla Policji? Spoko ale niech Policja zaplaci za teren i budowe parkingu a nie miasto. Albo niech w czesci partycypuja w kosztach.

Jakie te wladze Swiecia maja

Jakie te wladze Swiecia maja krotkowzroczne myslenie.

Ciezko porozmawiac z policja i zrobic te inwestycje razem?

Miasto tez ma w tym interes bo ta inwestycja odciazylaby inne ulice i mieszlancy wtedy mieliby gdzie parkowac.

Policja powinien zajmować się

Policja powinien zajmować się powiat a nie miasto. Miasto zajmuje się swoimi sprawami.

Tam ma stanąć biurowiec a nie

Tam ma stanąć biurowiec a nie parking kto to wymyślił ?

Po pomyle na kolej za 300

Po pomyle na kolej za 300 milionów radny Woźniak postanowił wydać miejskie pieniądze na parking dla policji, która miastu nie podlega. Na jego fejsie jest info, ze chce, żeby miasto pobudowało też parking piętrowy, bo taki widział we Wrocławiu;-)

Parking jest zawsze dobrym

Parking jest zawsze dobrym rozwiazaniem, bo tylko tego w miescie brakuje,parkingi podnoszą konfort i oszczędzają czas i nerwow. Nawet jesli czesciowo zostalby wykorzystany przez policje to wtedy przybedze miejsc na Hallera bo tam policjanci zostawiaja cywilne auta. Panie Darku Wozniak wolalbym parking niz szalet ze zlota za 200t.

Teren jest prywatny i

Teren jest prywatny i właściciel zadecyduje co tam będzie, więc z jakiej racji to wszechstronne wymądrzanie się.

Z pewnością większość

Z pewnością większość policjanów jest mieszkańcami Świecia lub Gminy Świecie, więc w czym jest problem?

Nie za bardzo rozumiem czym

Nie za bardzo rozumiem czym Wy się tak ekscytujecie. Policja, powiat, miasto, a tym bardziej jakikolwiek radny nie mają nic do tego co powstanie na tym miejscu. To teren PRYWATNY!

Namiast pisac bzdury o

Namiast pisac bzdury o terenie prywatnym koło policji to się zajmicie drogą z Przysierska do Świecia co ledwo wyremontowana droga a są już dziury w jezdni nowej!!!!!!

jak można dyskutować na temat

jak można dyskutować na temat co powinno być u kogoś na PRYWATNYM terenie?! Może porozmawiajmy co zrobić w prywatnym domu u tych, którzy chcą tam parking. Wychodzi na to samo. Z czego co wiem to ten teren nawet nie jest na sprzedaż… bezsensowne pomysły

Jak buda się waliła to

Jak buda się waliła to zaszczuli właściciela,a teraz chcą rozporządzać jego własnością.Kupcie od kolesia ten grunt i róbta co chceta.

TEREN PRYWATNY, BROWAR-TEREN

TEREN PRYWATNY, BROWAR-TEREN PRYWATNY, Pan Radny Dariusz Woźniak rządzi jakby jego,cóż może przykład-wejść do mieszkania w/w i zacząć gotować zupę w jego garnkach-chyba nie będzie zadowolony…,więc w/g mnie po temacie.

A p. Ważniak może by się

A p. Ważniak może by się zajął pracą a nie polityką i rozporządzaniem nie swoim

Ludzie czy wy jesteście

Ludzie czy wy jesteście poważni to jest ten prywatny dzielicie skórę nie należącą do was, właściciel decyduje co z tym zrobi. To jest ten prywatny trudno zrozumieć że nic wam do niego.

Zakończcie te bezsensowną dyskusje.

Pozdrawiam,

Kolejny „pomysł” Woźniaka bez

Kolejny „pomysł” Woźniaka bez przemyślenia… Ciekawe co jeszcze durnego wymyśli… 

Dzielić skórę na niedźwiedziu

Dzielić skórę na niedźwiedziu łatwo, tym bardziej, gdy nie ma go w pobliżu… a co do samego artykułu, to p. redaktorze na czym panu zależało prowokując ten temat? równie dobrze mógł pan napisać artyykuł z pytaniem czy w kościele pw. Andrzeja Boboli przed ołtarzem powstanie lodowisko? myślę, że jeśli chodzi o rozgłos, komentów byłoby o wiele więcej…

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama