Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czy zaplecze sportów wodnych nad jeziorem Ostrowite zostanie w końcu otwarte?

Właściciele domków letniskowych nad jeziorem Ostrowite i mieszkańcy gminy Lniano zastanawiają się, kiedy zostanie otwarty budynek zaplecza, w którym znajdują się m.in. toalety oraz ma działać wypożyczalnia sprzętu wodnego. Zadają też pytanie, co z ratownikiem?

Udostępnij
ostrowite_0

REKLAMA


Niewątpliwie jedną z zalet kąpieliska nad jeziorem Ostrowite jest to, że nie jest ono tak popularne jak chociażby to nad jeziorem Stelchno, nie mówiąc już o Decznie, dzięki czemu nie ma tam aż takich tłumów. Miejsce jest jednak wyjątkowo urokliwe, czego potwierdzeniem może być m.in. rosnąca liczba domków letniskowych.

W ubiegłym roku, dzięki staraniom gminy, na plaży pojawił się efektowny budynek zaplecza sportów wodnych - tak brzmi jego oficjalna nazwa. Oprócz toalet jest w nim miejsce dla ratowników oraz część przeznaczona do przechowywania sprzętu wodnego.

- Zastanawiam czy w tym roku zostanie to otwarte, bo w ubiegłym jakoś się nie udało - ubolewa  właściciel jednego z domków letniskowych nad jeziorem. - Wiele do życzenia pozostawia też budka z artykułami spożywczymi. Szkoda, że gmina zupełnie nie potrafi wykorzystać potencjału tego miejsca. Gdyby zadbano o podstawowe sprawy, wszyscy by na tym skorzystali.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Z twierdzeniem, że gmina za mało dba o to miejsce nie zgadza się Zofia Topolińska, wójt gminy Lniano.

- Gdyby tak było, nie zabiegalibyśmy o środki na budowę zaplecza. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymaliśmy dofinansowanie wynoszące 90 tys. zł. To prawda, że w ubiegłym roku nie udało się otworzyć obiektu, ale budowa skończyła się pod koniec sezonu letniego. Nie mieliśmy ludzi, którzy by odpowiadali za jego prowadzenie - argumentuje wójt.

Jak będzie w tym roku?
REKLAMA

- Gdyby nie obecna sytuacja epidemiologiczna, odpowiedź byłaby znacznie prostsza - mówi Zofia Topolińska. - W tej chwili nie wiadomo na jakich zasadach będą funkcjonować plaże. Na pewno wraz z rozpoczęciem sezonu zostaną otwarte toalety. Prowadzimy też rozmowy z osobą, która mogłaby uruchomić niewielką wypożyczalnię sprzętu. Niestety, obawiam, że nie będzie nas stać na ratowników. Utrzymanie dwóch osób oraz zapewnienie koniecznego sprzętu, czyli łodzi i kół ratunkowych to ponad 30 tys. zł. Co do punktu gastronomicznego, trudno mi odpowiadać za to, jak ktoś prowadzi swój prywatny biznes - wyjaśnia wójt.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama