Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czytelnicy: W Nowym Szpitalu znowu nie było lekarza na dyżurze!

Taka sytuacja powtarza się już kolejny raz. Osoby, które w sobotę 26 czerwca szukały pomocy w świeckim szpitalu, w ramach tzw. opieki świątecznej i nocnej, twierdzą, że były odsyłane do innych placówek, bo nie było lekarza. Co na to szefostwo Nowego Szpitala.

Udostępnij
szpiotal-swiecie

REKLAMA

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy - to informacja widniejąca na stronie Nowego Szpitala. Jak często bywa, teoria swoje a realia swoje.

- Do Nowego Szpitala w Świeciu trafiliśmy z synem w sobotę około godz. 16.00 - relacjonuje jeden z naszych Czytelników - Była tam już spora kolejka osób, które tak jak my, były zmuszone skorzystać z pomocy. Okazało się, że nie ma lekarza i nie wiadomo, kiedy się pojawi. Niektórzy pozostali, ale byli też tacy, którzy zwyczajnie poirytowani tą sytuacją, wsiedli w samochody i pojechali do innych szpitali, gdzie opieka w soboty i niedziele wygląda zupełnie inaczej niż w Świeciu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Potwierdza to inny Czytelnik, który mówi, że w ubiegłą sobotę chorzy byli kierowani do szpitali w Chełmnie i Grudziądzu.

Zwróciliśmy się do Nowego Szpitala o ustosunkowanie się do zarzutów. Nie pierwszych tego typu.

Reklama
Reklama

Chciałbym stanowczo podkreślić, że w szpitalu zawsze są obecni lekarze i pielęgniarki, którzy udzielają pomocy pacjentom - informuje w przesłanym piśmie Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala w Świeciu. - W sytuacji braku lekarza w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, co ma charakter incydentalny, porad lekarskich udzielają lekarze z innych oddziałów. Zaznaczam, że w tym dniu pomocy udzielono ponad 60 pacjentom, którzy zgłosili się do szpitala. Część została przyjęta w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, część w SOR i w innych oddziałach.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy w ubiegłą sobotę przez część dnia mieszkańcy nie mogli skorzystać z nocnej i świątecznej opieki z powodu braku lekarza. Prezes nie odniósł się bezpośrednio do skarg Czytelników na ten temat.

Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, gdy lekarz nie przyszedł do pracy, a dyrekcja nie potrafiła znaleźć zastępstwa. Wtedy dyrekcja szpitala tłumaczyła się tym, że był to czas świąt, dlatego nikt nie zgodził się na zastępstwo.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

12czerwca również nie było

12czerwca również nie było lekarza i zostaliśmy odesłani do Chełmna, gdzie tam lekarze byli poirytowani tą sytuacją, bo twierdzili, że bardzo często Świecie podsyła im pacjentów 

Byłam z dzieckiem około

Byłam z dzieckiem około godziny 10 rano w sobotę pani w rejestracji powiedziała że lekarza nie ma i dziś nie będzie odesłała nas mino iż zgłaszałam że dziecko na gorączkę wysłali nas do chelmna.

Jesli kiedykolwiek będziesz

Jesli kiedykolwiek będziesz potrzebowac pomocy dla dziecka to nigdy nie jedz na SOR w Swieciu. Czekasz w kolejce po czym powiedzą, że sprawa wymaga chirurga dziecięcego i trzeba jechac do Grudziądza lub Bydgoszczy. Strata czasu na Świecie. 16 miesięcy dziecko rozcięte przy oczku, wystarczyło nakleic steristripa, ktorego sama nakleiłam (lekarz w Swieciu odesłał nas na Grudziądz, aw Grudziądzu dr kazał mi nakleic dziecku samodzielnie w trakcie snu bo za duzo się rusza.. Parodia.. Innym razem takze czekalismy po czym kierunek Grudziądz, a lekarz dyzurujący jeszcze miał bezszczelnosc powiedziec ze to wina rodzicow, ze się coa stało.. Chyba nie miał nigdy dzieci. 

Bylam w sobotę i zostałam

Bylam w sobotę i zostałam odesłana do Chełmna. Pani w rejestracji od razu powiedziała że żaden inny lekarz nie przyjmnie i na sor tez nie mam po co isc bo mnie odeślą.Taki to niby szpital.

Reklama

Prezes tego szpitala liczy

Prezes tego szpitala liczy tylko kasę z NFZ  za opiekę nocna i świąteczną . NFZ powinnen wziąć za nich.

Ale to chyba jednak nie

Ale to chyba jednak nie prezes to pisał że zapewnia że są lekarze bo na początku jest napisane „chciałabym” …ha ha 

panie prezesie, delikatnie

panie prezesie, delikatnie mówiąc, mija siępan z prawdą.

A co na topan Woźniak, który

A co na topan Woźniak, który zasiada w radzie nadzorczej szpitala za co bierze 12 tysięcy? Mogła redakcja go zapytać czy coś robi w tej sprawie. Na dyrektorkę przychodni to doniósł do szefa szpitala ale tu jakoś cicho siedzi. Ważne że kasa leci.

Reklama

A za każdy dyżur w soboty i

A za każdy dyżur w soboty i święta pasują grube tysiące. Żenada.  Niech w końcu NFZ zrobi z tym porządek 

Niech wszyscy zaczna pisać

Niech wszyscy zaczna pisać skargi to może się  ktos wezmie za ten szpital

Przecież powszechnie wiadomo

Przecież powszechnie wiadomo że lekarze uciekają z tego szpitala jeden po drugim. Niedługo zostaną same pielęgniarki i salowe

Może zjednoczmy się wszyscy

Może zjednoczmy się wszyscy niezadowoleni i pokrzywdzeni przez Nowy Szpital w Świeciu i wspólnie zawalczmy o podstawowe prawa pacjenta,złóżmy zawiadomienia do prokuratury, NFZ i MZ, może jakiś proces zbiorowy…by w końcu rozliczyć winnych tej prywatyzacji i odpowiedzialnych za obecną kiepską jakość usług…tylko,kto się tego podejmie…moze pan A.Knapik nam pomoże

Reklama

Do tego pana zglaszajcie

Do tego pana zglaszajcie reklamacje pl.wikipedia.org/wikiJerzy=Ostrouch. 

A jak są to wykazują

A jak są to wykazują bezczelność, butę i arogancję. Szczególnie pan Kuź… Gdzie dyrekcja? Gdzie dobre obyczaje? Gdzie człowieczeństwo. Banda…

Zmienili Prezesa i nadal

Zmienili Prezesa i nadal burdel jestem za kontrolą Skarbową w tym Szpitalu może sie obudzą

Lekarze tyle zarobili na tek

Lekarze tyle zarobili na tek pandemii że już nie wiedzą co robić  z pieniędzmi.  Mają po dwa domy mieszkania na wynajem i nie potrzebują zasuwać w weekendy. Taka prawda. Zobaczcie niektóre oświadczenia o dochodach 

A gdzie jest teraz Dariusz

A gdzie jest teraz Dariusz Woźniak który niedawno chwalił ten szpital? Gdzie jest jego szefowa Barbara Studzińska, która kilka dni temu pozowała na tle nowych karetek? Tylko bić pianę potrafią i urządzać pokazówki? 

Starościna do dymisji ona

Starościna do dymisji ona uważa, że nic się nie dzieje  złego w tym szpitalu.  Zero reakcji z jej strony, widać że układy są ważniejsze niż sprawy mieszkańców powiatu. 

Nagminny problem, brak

Nagminny problem, brak lekarza w POZ próbują załatać lekarzem z SOR który to musi pozostawić własny oddział bez opieki by obsłużyć POZ czym naraża chorym przebywających na oddziale ratunkowym. Ale najważniejsze, ze kasa się zgadza u szefostwa na koncie 

A więc tak: nocny i

A więc tak: nocny i świąteczny poz to faktycznie jak jest to jest a jak nie to nie. A w sor nikt nie przejmuje się bólem brzuszka od kilku dni, co jedynie może poleżeć pod kroplówką do rana. Prawda jest taka że za chwilę nawet karetki nie będą jeździły bo rząd przerzuca bez wsparcia koszt pracy na szpitale. Życzę wszystkim powodzenia bon covid to pikuś w porównaniu z tym co szykuje rząd. Do zawału karetka przyjedzie po kilku godzinach ale nasze media tego niedowidzą

Szkoda czasu aby pisać o tym

Szkoda czasu aby pisać o tym szpitalu

Ten szpital. To jedna wielka

Ten szpital. To jedna wielka umieralnia gdzie strach trafić 

To nie szpital tylko

To nie szpital tylko umieralnia!!!

Ludzie nie piszcie tutaj

Ludzie nie piszcie tutaj tylko do NFZ lub Wojewody ewentualnie do TV jest wiele programów które problem nagłośnią a wtedy głowy polecą

Ale nie było tak źle. Prezes

Ale nie było tak źle. Prezes podkreśla że szpital nie był zupełnie bez lakarza, a więc nie przesadzajmy. Kontrakt z NFZ jest realizowany a wojewoda chwali Nowy Szpital. Może za rok znowu da im karetkę żeby spółka nie musiała za dużo inwestować. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo