Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Czytelnicy: W Nowym Szpitalu znowu nie było lekarza na dyżurze!

Taka sytuacja powtarza się już kolejny raz. Osoby, które w sobotę 26 czerwca szukały pomocy w świeckim szpitalu, w ramach tzw. opieki świątecznej i nocnej, twierdzą, że były odsyłane do innych placówek, bo nie było lekarza. Co na to szefostwo Nowego Szpitala.

Udostępnij
szpiotal-swiecie

REKLAMA

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy - to informacja widniejąca na stronie Nowego Szpitala. Jak często bywa, teoria swoje a realia swoje.

- Do Nowego Szpitala w Świeciu trafiliśmy z synem w sobotę około godz. 16.00 - relacjonuje jeden z naszych Czytelników - Była tam już spora kolejka osób, które tak jak my, były zmuszone skorzystać z pomocy. Okazało się, że nie ma lekarza i nie wiadomo, kiedy się pojawi. Niektórzy pozostali, ale byli też tacy, którzy zwyczajnie poirytowani tą sytuacją, wsiedli w samochody i pojechali do innych szpitali, gdzie opieka w soboty i niedziele wygląda zupełnie inaczej niż w Świeciu.
REKLAMA

Potwierdza to inny Czytelnik, który mówi, że w ubiegłą sobotę chorzy byli kierowani do szpitali w Chełmnie i Grudziądzu.

Zwróciliśmy się do Nowego Szpitala o ustosunkowanie się do zarzutów. Nie pierwszych tego typu.

Chciałbym stanowczo podkreślić, że w szpitalu zawsze są obecni lekarze i pielęgniarki, którzy udzielają pomocy pacjentom - informuje w przesłanym piśmie Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala w Świeciu. - W sytuacji braku lekarza w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, co ma charakter incydentalny, porad lekarskich udzielają lekarze z innych oddziałów. Zaznaczam, że w tym dniu pomocy udzielono ponad 60 pacjentom, którzy zgłosili się do szpitala. Część została przyjęta w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, część w SOR i w innych oddziałach.
REKLAMA

Nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy w ubiegłą sobotę przez część dnia mieszkańcy nie mogli skorzystać z nocnej i świątecznej opieki z powodu braku lekarza. Prezes nie odniósł się bezpośrednio do skarg Czytelników na ten temat.

Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, gdy lekarz nie przyszedł do pracy, a dyrekcja nie potrafiła znaleźć zastępstwa. Wtedy dyrekcja szpitala tłumaczyła się tym, że był to czas świąt, dlatego nikt nie zgodził się na zastępstwo.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (33)

 1. Janusz

  29 czerwca 2021 20:12

  12czerwca również nie było

  12czerwca również nie było lekarza i zostaliśmy odesłani do Chełmna, gdzie tam lekarze byli poirytowani tą sytuacją, bo twierdzili, że bardzo często Świecie podsyła im pacjentów 

  • ja111

   29 czerwca 2021 20:32

   Tylko jakoś w drugą stronę

   Tylko jakoś w drugą stronę Chełmno nie ma problemu z wysyłaniem byle bzdury do Świecia

 2. Anonim

  29 czerwca 2021 20:28

  Byłam z dzieckiem około

  Byłam z dzieckiem około godziny 10 rano w sobotę pani w rejestracji powiedziała że lekarza nie ma i dziś nie będzie odesłała nas mino iż zgłaszałam że dziecko na gorączkę wysłali nas do chelmna.

  • Zofia

   29 czerwca 2021 20:34

   Serio? Gorączka? Matki już

   Serio? Gorączka? Matki już nawet z gorączką u dziecka sobei nie potrafią poradzić, tylko biegiempo antybiotyk

   • Andrzejek

    29 czerwca 2021 21:38

    Droga Zosiu, jeśli jesteś

    Droga Zosiu, jeśli jesteś młodą mamą i dziecku potrafisz pomóc w każdej sytuacji, lub nie choruje wogóle to gratuluję. Jeśli masz dorosłe dzieci to wiedz że okłady z kapusty można zastąpić innymi substytutami. Dzisiejsze wirusy troszeczkę różnią się od tych, które były kiedyś

 3. Inka

  29 czerwca 2021 20:31

  Jesli kiedykolwiek będziesz

  Jesli kiedykolwiek będziesz potrzebowac pomocy dla dziecka to nigdy nie jedz na SOR w Swieciu. Czekasz w kolejce po czym powiedzą, że sprawa wymaga chirurga dziecięcego i trzeba jechac do Grudziądza lub Bydgoszczy. Strata czasu na Świecie. 16 miesięcy dziecko rozcięte przy oczku, wystarczyło nakleic steristripa, ktorego sama nakleiłam (lekarz w Swieciu odesłał nas na Grudziądz, aw Grudziądzu dr kazał mi nakleic dziecku samodzielnie w trakcie snu bo za duzo się rusza.. Parodia.. Innym razem takze czekalismy po czym kierunek Grudziądz, a lekarz dyzurujący jeszcze miał bezszczelnosc powiedziec ze to wina rodzicow, ze się coa stało.. Chyba nie miał nigdy dzieci. 

  • Ona

   29 czerwca 2021 21:45

   Takie są zasady. W Świeciu

   Takie są zasady. W Świeciu nie ma chirurga dziecięcego. Najbliżej Grudziądz.   Koniec. Kropka.

 4. Ela

  29 czerwca 2021 20:37

  Bylam w sobotę i zostałam

  Bylam w sobotę i zostałam odesłana do Chełmna. Pani w rejestracji od razu powiedziała że żaden inny lekarz nie przyjmnie i na sor tez nie mam po co isc bo mnie odeślą.Taki to niby szpital.

 5. Powiat

  29 czerwca 2021 20:38

  Prezes tego szpitala liczy

  Prezes tego szpitala liczy tylko kasę z NFZ  za opiekę nocna i świąteczną . NFZ powinnen wziąć za nich.

 6. Xxx ha ha

  29 czerwca 2021 20:42

  Ale to chyba jednak nie

  Ale to chyba jednak nie prezes to pisał że zapewnia że są lekarze bo na początku jest napisane „chciałabym” …ha ha 

 7. Anonim

  29 czerwca 2021 20:47

  panie prezesie, delikatnie

  panie prezesie, delikatnie mówiąc, mija siępan z prawdą.

 8. radny

  29 czerwca 2021 20:49

  A co na topan Woźniak, który

  A co na topan Woźniak, który zasiada w radzie nadzorczej szpitala za co bierze 12 tysięcy? Mogła redakcja go zapytać czy coś robi w tej sprawie. Na dyrektorkę przychodni to doniósł do szefa szpitala ale tu jakoś cicho siedzi. Ważne że kasa leci.

 9. Mieszkaniec gminy

  29 czerwca 2021 21:01

  A za każdy dyżur w soboty i

  A za każdy dyżur w soboty i święta pasują grube tysiące. Żenada.  Niech w końcu NFZ zrobi z tym porządek 

 10. Pacjent

  29 czerwca 2021 21:02

  Niech wszyscy zaczna pisać

  Niech wszyscy zaczna pisać skargi to może się  ktos wezmie za ten szpital

 11. Piter

  29 czerwca 2021 21:05

  Przecież powszechnie wiadomo

  Przecież powszechnie wiadomo że lekarze uciekają z tego szpitala jeden po drugim. Niedługo zostaną same pielęgniarki i salowe

  • Anonim

   30 czerwca 2021 19:25

   Większość pielęgniarek też

   Większość pielęgniarek też ucieka. Zostały te kontraktowe , które jak sępy tyrają za marne 30 Zeta na godzinę

   • Ona 2222

    1 lipca 2021 12:25

    Haha odezwała się ta, która

    Haha odezwała się ta, która odeszła i udaje, że jest super a sama tyra za grosze i wstaje o 4 żeby dojechać do pracy   😉 Żenada ….

 12. Anonim

  29 czerwca 2021 21:08

  Może zjednoczmy się wszyscy

  Może zjednoczmy się wszyscy niezadowoleni i pokrzywdzeni przez Nowy Szpital w Świeciu i wspólnie zawalczmy o podstawowe prawa pacjenta,złóżmy zawiadomienia do prokuratury, NFZ i MZ, może jakiś proces zbiorowy…by w końcu rozliczyć winnych tej prywatyzacji i odpowiedzialnych za obecną kiepską jakość usług…tylko,kto się tego podejmie…moze pan A.Knapik nam pomoże

 13. Batman

  29 czerwca 2021 21:33

  Do tego pana zglaszajcie

  Do tego pana zglaszajcie reklamacje pl.wikipedia.org/wikiJerzy=Ostrouch. 

 14. Doberman

  29 czerwca 2021 22:48

  A jak są to wykazują

  A jak są to wykazują bezczelność, butę i arogancję. Szczególnie pan Kuź… Gdzie dyrekcja? Gdzie dobre obyczaje? Gdzie człowieczeństwo. Banda…

 15. Kazio

  29 czerwca 2021 23:04

  Zmienili Prezesa i nadal

  Zmienili Prezesa i nadal burdel jestem za kontrolą Skarbową w tym Szpitalu może sie obudzą

 16. Yogi

  29 czerwca 2021 23:11

  Lekarze tyle zarobili na tek

  Lekarze tyle zarobili na tek pandemii że już nie wiedzą co robić  z pieniędzmi.  Mają po dwa domy mieszkania na wynajem i nie potrzebują zasuwać w weekendy. Taka prawda. Zobaczcie niektóre oświadczenia o dochodach 

 17. Prawda

  29 czerwca 2021 23:14

  A gdzie jest teraz Dariusz

  A gdzie jest teraz Dariusz Woźniak który niedawno chwalił ten szpital? Gdzie jest jego szefowa Barbara Studzińska, która kilka dni temu pozowała na tle nowych karetek? Tylko bić pianę potrafią i urządzać pokazówki? 

 18. Polak

  29 czerwca 2021 23:26

  Starościna do dymisji ona

  Starościna do dymisji ona uważa, że nic się nie dzieje  złego w tym szpitalu.  Zero reakcji z jej strony, widać że układy są ważniejsze niż sprawy mieszkańców powiatu. 

  • Anonim

   30 czerwca 2021 09:02

   Mimo, ze jest

   Mimo, ze jest współodpowiedzialna za takie przekazanie spolce szpitala z pakietem 51%,ze starostwo o niczym nie decduje to mimo wieku emerytalnego kandyduje a ludzie na nią głosują,najwyższy czas na rozliczenia i zmiany…a przede wszystkim inne wybory

 19. Świecianin

  29 czerwca 2021 23:34

  Nagminny problem, brak

  Nagminny problem, brak lekarza w POZ próbują załatać lekarzem z SOR który to musi pozostawić własny oddział bez opieki by obsłużyć POZ czym naraża chorym przebywających na oddziale ratunkowym. Ale najważniejsze, ze kasa się zgadza u szefostwa na koncie 

  • Świwcianka

   29 czerwca 2021 23:47

   To jest prawda kasa musi się

   To jest prawda kasa musi się zgadzać ale temu całemu szefostwu i tak zawsze mało he he 

 20. Medyk

  30 czerwca 2021 00:57

  A więc tak: nocny i

  A więc tak: nocny i świąteczny poz to faktycznie jak jest to jest a jak nie to nie. A w sor nikt nie przejmuje się bólem brzuszka od kilku dni, co jedynie może poleżeć pod kroplówką do rana. Prawda jest taka że za chwilę nawet karetki nie będą jeździły bo rząd przerzuca bez wsparcia koszt pracy na szpitale. Życzę wszystkim powodzenia bon covid to pikuś w porównaniu z tym co szykuje rząd. Do zawału karetka przyjedzie po kilku godzinach ale nasze media tego niedowidzą

 21. Kkk

  30 czerwca 2021 03:12

  Szkoda czasu aby pisać o tym

  Szkoda czasu aby pisać o tym szpitalu

 22. Anonim

  30 czerwca 2021 10:37

  Ten szpital. To jedna wielka

  Ten szpital. To jedna wielka umieralnia gdzie strach trafić 

 23. Tola

  30 czerwca 2021 15:12

  To nie szpital tylko

  To nie szpital tylko umieralnia!!!

 24. Balon

  30 czerwca 2021 15:26

  Ludzie nie piszcie tutaj

  Ludzie nie piszcie tutaj tylko do NFZ lub Wojewody ewentualnie do TV jest wiele programów które problem nagłośnią a wtedy głowy polecą

 25. Ela lala

  1 lipca 2021 12:52

  Ale nie było tak źle. Prezes

  Ale nie było tak źle. Prezes podkreśla że szpital nie był zupełnie bez lakarza, a więc nie przesadzajmy. Kontrakt z NFZ jest realizowany a wojewoda chwali Nowy Szpital. Może za rok znowu da im karetkę żeby spółka nie musiała za dużo inwestować. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama