Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dach stanął w płomieniach. Gospodarz ruszył gasić ogień

Niespokojną niedzielę mieli mieszkańcy domu jednorodzinnego w Płochocinku (gmina Warlubie).

Udostępnij
plochocinek-czolo

REKLAMA

28 lutego tuż po godz. 12.00 strażacy dostali wezwanie do pożaru poddasza domu. Do Płochocinka skierowano zastępy OSP z Wielkiego Komorska i Warlubia oraz jednostkę z komendy powiatowej w Świeciu.

Nie była jeszcze znana skala zagrożenia, dlatego w takich przypadkach dyspozytor kieruje więcej jednostek, aby mogły w porę mogły zadziałać, gdyby pożar okazał się poważniejszy niż pierwotnie zgłaszano lub gdyby doszło do jego rozprzestrzenienia.
REKLAMA

W Płochocinku ogień zniszczył około 5 m kw dachu koło komina. Poddasze domu nie było zamieszkałe.

- Częściowo ogień ugasił sam gospodarz. Strażacy dokończyli dzieła i sprawdzili czy nie ma zagrożenia, że ogień pojawi się ponownie. Przyczyną pożaru były substancje lotne wydobywające się z komina – wyjaśnia młodszy aspirant Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Straty oszacowano wstępnie na 15 tys. zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama