Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Darmowych laptopów do zdalnego nauczania nie starczy dla wszystkich. W dodatku ludzie ich nie szanują

Objęcie zdalnym nauczaniem klas I-III postawiło niektóre rodziny w trudnej sytuacji. - Nie mamy tylu komputerów, żeby cała trójka moich dzieci mogła jednocześnie uczestniczyć w zajęciach - żali się matka uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu. - Prosiłam o pomoc szkołę, ale jej nie otrzymałam. Co stało się ze wszystkimi komputerami kupionymi na wiosnę? - dopytuje. 

Udostępnij
zdalne-nauczanie

REKLAMA

Wprowadzenie w listopadzie zdalnego nauczania nie było już takim szokiem, jak wiosną. Udało się wypracować pewien mechanizm, który teraz zadziałał całkiem sprawnie. Tak przynajmniej się wydaje, bo skala narzekań na tę formę edukacji w naszym powiecie wydaje się stosunkowo niewielka.

Nie oznacza to jednak, że wszystko przebiega bez jakichkolwiek utrudnień. Najczęściej dotykają one rodzin wielodzietnych, o czym przekonuje nas jedna z Czytelniczek.

Reklama
Reklama

- Gdy wprowadzono zdalne nauczanie także dla klas I-III stanęliśmy przed problemem, skąd wziąć trzeci komputer - żali się. - Te, które mamy używa dwójka starszych dzieci. Potrzebny jest trzeci, bo wszyscy mają lekcje w tym samym czasie. Skontaktowałam się ze szkołą, w której uczą się dzieci z nadzieją na pomoc, ale odesłano mnie z kwitkiem.
REKLAMA

Okazuje się, że laptopy zakupione przez gminę wiosną zostały już rozdysponowane przez szkoły. Nie wszystkie otrzymali jednak uczniowie.

- Pięć z nich musiałem przekazać nauczycielom, którzy mieli stare systemy operacyjne. Wiosną sprawdzały się, ale teraz, gdy mamy nową, bardzo nowoczesną platformę, po prostu nie dają rady - tłumaczy Wiesław Andrys, dyrektor SP nr 7 w Świeciu. - Zabezpieczenie sprzętu właśnie dla nauczycieli wydawało się priorytetem, ponieważ każda z osób, której użyczono laptopa odpowiada za edukację około 160 dzieci.

Reklama
Reklama

Jak przekonuje dyrektor, do korzystania z nowego sytemu nie jest potrzebny komputer. Z powodzeniem można do tego celu używać smartfona. Pytanie, ilu uczniów najmłodszych klas ma telefon komórkowy?
REKLAMA

Zupełnie innym problemem jest dbałość o powierzony sprzęt. Większość laptopów użyczonych uczniom wiosną wróciła po dwóch miesiącach w fatalnym stanie.

- Byłem w szoku, gdy zobaczyłem, jak wyglądają te komputery - ubolewa Wiesław Andrys. - Zero szacunku dla cudzego mienia. Dosłownie kleiły się od resztek jedzenia i picia. Niestety, dość często tak się dzieje, gdy dostaje się coś za darmo.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
73 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie my żyjemy ze

Gdzie my żyjemy ze nauczyciela nie stać na laptopa. 🙂 albo zmianę systemu…

A niby czemu nauczyciel DO

A niby czemu nauczyciel DO PRACY ma korzystać z własnego sprzętu, prądu i internetu, a Grażyna z 3 dzieci i 1500zl z 500+ miesięcznie będzie wyciągać ręce po darmowe bo się należy… Nie szanują to się nie należy. I niech mops się zainteresuje czemu dzieci nie mają sprzętu wymaganego gdzie od marca trzeba było go miec. 

Jak rodzic ma 500+ to takich

Jak rodzic ma 500+ to takich głupot nie wypisuje, sama korzystam i wszystkie dzieci mają komputery i telefony. Można, tylko trzeba chcieć 

Patola nie szanuje niczego,

Patola nie szanuje niczego, bo sama nie musiała ciężko zapracować . Tfu….

Reklama

Nauka powinna byc płatna,

Nauka powinna byc płatna, rodzice w edukację dzieci powinny inwestowac prywatne środki. Większość dzieci w szkolach to i tak tępe dzidy i nic ze szkoly nie wyciągną. W jakim celu uczyć kogoś kto jest stworzony tylko do rozmnażania się liczyć czy pisać. Szkoda podatków. Co to za rodzice że nawet nie kupią dziecku swojego komputera. Niezaradni rodzice tworzą niezaradne rodziny .

Patola 500 plus bierzecie to

Patola 500 plus bierzecie to pokupować laptopy a nie wino!!!!!! I za robote sie wziasc! 

czy ktoś kto nie zna wartości

czy ktoś kto nie zna wartości pracy i pieniądza, dostaje coś za darmo to jest w stanie to uszanować? wystarczy zobaczyć na socjalne mieszkania. Najpierw zniszczą, a póżniej wymagaja darmowych remontów, bo przecież to nie ich.. Dzięki 500+ bez problemu mogą wziąć laptop na raty. Te 500+ nie tylko miało być wabikiem na wybory, ale też po to żeby wspomóc dzieci, a nie piwo i fajki

Smartfona nie dam dzicku w

Smartfona nie dam dzicku w pierwszeej klasie do jasnej cholery jak mazna komus narzocac ze kazde dziecko musi miec laptopa internet drukarke czy smartfona.Parodia!dyrektor z sp 7 juz lata temu powinien zmienic posade bo juz sie tam nie nadaje.Ja mam 5 dzieci i co kazde musi miec lapka przegiecie totalne.Internet nie uciaga a bralam nowy i wiekszy .Co do zwrotu nieczystych sprzetow to kto ma pilnowac dzieci skoro sa same a rodzice w pracy bo nie kazdy moze isc na opieke

Reklama

Nie musi miec swojego sprzetu

Nie musi miec swojego sprzetu ani internetu ani ze smartfona swojego korzystac a my tak i gdzie tu logika gdzie tu jakas rownosc

Mam dwoje dzieci uczących się

Mam dwoje dzieci uczących się w SP7. Mieliśmy 2 laptopy. Niestety jeden się popuł i pojawił się problem co teraz. Zdaniem dyrektora szkoły to w interesie rodziców jest zaopatrzenie dzieci w sprzęt. Również nauczyciele nie potrafią wykazać się zrozumieniem. Dotąd internet nam wystarczał. Niestety od momentu zdalnej nauki urywa połączenie. Załatwienie nowej umowy i sprzętu troszkę trwa tym bardziej że jesteśmy na kwarantannie. Gdy córkę wyrzuci z lekcji, nauczyciele nie pozwalają na powrót i wstawiają obecność. Nie rozumieją też że z powodu gorszej jakości połączenia pojawiają się problemy z kamerką w laptopie. Gdy nie widzą ucznia też wstawiają nieobecność. 

Sprzęt dla nauczycieli to

Sprzęt dla nauczycieli to śmiech na sali może jeszcze dla pseudo nauczycieli wuefu… Co są pionkami w pokoju i ekipa do szydzenia. 

500 plus rodzice biorą więc jakiś laptop na poziomie za 3000zl powinien być spokojnie do ogarnięcia, jakby 500 plus nie było to by była inna sytuacja. To samo internet duze prędkości to teraz koszt 50 60zl miesięcznie po prostu dużo rodziców jest zacofanych i lecą na starych łączach a wystarczy się przejść i umowę skorygować.

Samo oddanie laptopa do szkoły w stanie brudnym powinno być upubliczniane bo winni są rodzice przecież onia powinni nadzorować sprzęt wyporzyczony.. I uczyć dziecko szanowania. Zdjęcia robić takiej matce ojcu i na przystanek z dopiskiem fuj fuj. 

Laptopy dla dzieci – a gdzie

Laptopy dla dzieci – a gdzie są pieniądze z 500+ rząd powinien zwerfikować na co są wydawane te pieniądze.

Reklama

Trzeba napisać po co jest 500

Trzeba napisać po co jest 500+ na zachcianki rodziców, a nie dla dzieci. Z naszych wspólnych pieniędzy jest 500+, a dalej rodzice narzekają. Kiedyś nie było tych pieniędzy i rodzice dawali radę. Proponuję pójść do pracy i wziąść los w swoje ręce, a nie żyć na koszt innych i wiecznie narzekać – do roboty
!!!

Zapewne wszyscy piszący

Zapewne wszyscy piszący pobierają te słynne 500 to poco się wyzywać od patoli gdzie tu logika zabrac to wszyscy japę  by darli na kaczorka ….

Jak tak można 500 plus

Jak tak można 500 plus dostaja i gdzie sa te pieniadze To chyba nie problem uzbierać kwote na 3 komputery Dalej ofiarujcie leniuchom wszystko czego zarządaja a my jak takie głupki bedziemy płacic dla nich podatki Bo oczywiscie my w tych pieniedzy nie korzystamy bo nam sie nic nie nalezy Glupota jakich malo Bedac urzednikiem nie chwalilabym sie ze rozpuszczam jeszcze bardziej te chołotę

Skoro system może pracować na

Skoro system może pracować na smartfinie, to dlaczego nie zakupiono tabletów? Za jednego laptopa można przynajmniej zakupić 3 tablety.

Zamiast 500, 300, 1000 plus

Zamiast 500, 300, 1000 plus zrobić naprawdę darmową szkołę. Posiłki dla wszystkich, książki, zeszyty, pomoce naukowe, ubezpieczenie nnw, wycieczki fakultatywne, mobilny internet dla każdego ucznia plus tablet, stroje sportowe, opieka medyczna w szkołach. Kur… czy to takie trudne do zrozumienia. Ale wiadomo że 500 nie jest dla dzieci tylko żeby kupić ich rodziców. Kraj wspaniały, tylko ludzie kur… 

Żeby było jasne, 500+ to duże

Żeby było jasne, 500+ to duże ulatwienie. Moje dzieci maja poleczone zęby, prywatna wizyta lekarska nie jest juz problemem. Kompy i sprzęt ma każde, wszysto wydaję na potrzeby dzieci. Do tego pracujemy oboje. 

Nie oceniajcie wszystkich według kilku procent roszczeniowego marginesu. Ta kasa powinna być dla dzieci, patologią niech sie zajmą urzędy bo wypacza sens 500+

Czy w waszych szkołach też

Czy w waszych szkołach też dzieciaki muszą na włączonych kamerach siedzieć cały czas? Dla mnie to niezrozumiałe, różne są sytuacje w domu, czasem rodzić po nocce, małe mieszkanie albo dziecko się krępuje, cyberprzemoc itp. Rozporządzenie mówi, że nauczyciel nie może wymagać kamer a dyrektor się uparł i jak zwykle wie lepiej…

Po co w ogóle to zdalne

Po co w ogóle to zdalne nauczanie ??? Same z tym kłopoty.

Biorę 500 plus. Dziecko

Biorę 500 plus. Dziecko dostało komputer na raty, opłacane z tego 500plus. Nie wszyscy mają problem. Po to ta kasa jest aby szło na potrzeby dziecka jak ktoś mówi że nie ma a 500 bierze to jest Patus. Ja jestem normalny więc wypad od takich jak ja. Do roboty chodzę dziecko ma dobrze nie każdy to pijak i palacz petów. Bez tego 500 by było gorzej dla dzieciaka mniej extra rzeczy itp. Dorośnijcie i przestańcie na wszystkich psioczyc

Jak można wyzywać wszystkich

Jak można wyzywać wszystkich rodziców którzy pobierają 500+od patologii, dzieci to przyszłość narodu. Pomysł jeden z drugim co tak pięknie obrażacie wszystkich na około że to właśnie te patole( jak to nazywacie) będzie zapierdzielac na Twoją emeryturę kiedy ty będziesz kisić kasztana w majtkach!!! Jestem matką 3 dzieci, oboje z mężem pracujemy i dzieciom niczego nie brakuje! Dodam jeszcze tylko że nie piję i nie palę!!!! A Ci co najwięcej krzyczą o to 500+ też kiedyś będą mieli dzieci, proponuje oddać to 500+ na cele charytatywne i pokazać to publicznie!!!!!!!

Powinna opieka wstrzymany

Powinna opieka wstrzymany wypłatę 500+ i na poczet zakupu komputerów

Drodzy nauczyciele i rodzice

Drodzy nauczyciele i rodzice . Latopa typu ThinkPad x220 czy 240 idzie kupic za bagatelną kwotę 500zł i ten laptop spokojnie wystarczy do waszych zdalnych k..a lekcji i platworm. Jak nauczyciel nie ma laptopa to juz chyba trochę przegięcie. Dajcie mu samoxhod jak biedak nie ma

Nauczyciele dostali 500 zł

Nauczyciele dostali 500 zł doposażenia a prawda jest taka, że to na rodzicach spoczął cały obowiązek nauki. Siedzę w domu z dzieckiem, bo 7 latek nie ogarnia tematu kompletnie, nauczyciel wysyła zadania takie takie i takie, odesłać do tej godziny i finał. To my, rodzice ślęczymy wtedy z dzieciakami pół dnia, tłumaczymy każdy inaczej, odrabiamy z nimi lekcje a nauczyciel albo to sprawdzi albo i nie sprawdzi, bo czasu nie ma. Prąd mi laptop w chacie zżera, internet mi znika i zanika, ale kogo to obchodzi ? Ma być i już. Mam laptopa tak zamulonego przed tego teamsa całego, nie mam w domu drukarki, bo nie miałam potrzeby a teraz nagle muszę mieć, bo szkoła wymaga .. w dupie to mam, jeśli wymaga to niech daje, już dość obowiązków przerzucono na rodziców, nie mam zamiaru dodatkowo martwić się o drukarki i inne byleco. I tak, zjedźcie mnie, że patologia, bo w domu siedzi, że patologia, bo 500+ pobiera i przechlewa(nie pije), przepala(nie pale) zamiast kupić dziecku drukarkę. 500+ należy się KAŻDEMU jak psu buda, bo w tych 500 zł odbieramy ODSETECZEK tego, co nam państwo(specjalnie z małej litery) co miesiąc zabiera na swoje pieprzone podwyżki, nagrody, diety i idące w grubych tysiącach wypłaty NIEROBÓW w rządzie !

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Na uznanie zasługuje postawa mieszkańców Szewna koło Świekatowa, którzy zakasali rękawy i samodzielnie przygotowali plażę do nowego sezonu. - To były dwa dni intensywnej...

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

W piątek późnym popołudniem policja i straż pożarna dostały wezwanie do kolizji drogowej.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przez ponad cztery godziny siedem zastępów straży walczyło w piątek z pożarem lasu.

Wiadomości

- Tego dnia zatrzymał się dla mnie świat - diagnoza, jaką usłyszała Katarzyna Popiołek-Staniszewska, należała do najgorszych z możliwych: nowotwór krwi.

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Wiadomości

Dzielnicowi z powiatu świeckiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich wpadł podczas interwencji w mieszkaniu w Nowem, drugi...

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo