Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dlaczego modernizacja Wojska Polskiego tak się ślimaczy? - pytają mieszkańcy

- Obserwując plac budowy, jakim od ponad miesiąca jest główna ulica Świecia, trudno uwierzyć, że jest tam prowadzona inwestycja za kilkanaście milionów złotych. W takim tempie, to oni nie wyrobią się za rok - przewiduje część naszych Czytelników.

Udostępnij
remont-wp-1

REKLAMA

Zdaniem wielu mieszkańców, to, co od jakiegoś czasu dzieje się w Przechowie, trudno nazwać wielką budową prowadzoną energicznie i z rozmachem.

Reklama
Reklama

- Rzadko widać tam więcej niż pięciu pracowników - informują nieco zaniepokojeni Czytelnicy. - Poza tym o godz. 15.00 mają już fajrant. Można by to zrozumieć, gdyby robili jakąś mało znaczącą ulicę gdzieś na peryferiach, ale nie w centrum miasta, gdzie kierowcy muszą korzystać w dość uciążliwego objazdu - irytują się nie tylko ci, pod oknami których gwałtownie wzmógł się ruch.

Głosów utrzymanych w podobnej wymowie jest znacznie więcej. O ile na początku faktycznie było widoczne spore zaangażowanie sprzętu i ludzi, o tyle od dobrych trzech tygodni na modernizowanym odcinku ul. Wojska Polskiego dzieje się niewiele.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Zdaniem dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu nie ma powodów do obaw.

- Faktycznie, obserwując inwestycję z boku można odnieść błędne wrażenie, że prace prowadzone są bardzo wolno - przyznaje Adam Meller, dyrektor PZD w Świeciu. - Niestety, roboty związane z budową kanalizacji deszczowej czy układaniem przewodów energetycznych nigdy nie należą do efektownych. Powiem więcej, ich w ogóle nie widać. Gdy zacznie się układanie masy i budowa rond, efekty będą szybko widoczne.

Jako zaznacza Meller, drogowcy regularnie natrafią na różnego rodzaju niespodzianki. Niektórych rur czy przewodów nie ujęto w dokumentacji sprzed kilkudziesięciu lat. Za każdym razem trzeba podejmować nową decyzję, co dalej zrobić z tym fantem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Poza tym, roboty odbywają się na krótkich odcinkach, po to, aby dodatkowo nie utrudniać życia kierowcom - wyjaśnia dyrektor. - Ceną takiego rozwiązania jest to, że w danym momencie może prace prowadzić tylko jedna ekipa fachowców. Gdy działają specjaliści od wody, układający światłowód muszą poczekać, aż ci pierwsi skończą itd.

Powiatowy Zarząd Dróg szacuje, że przebudowa ul. Wojska Polskiego, łącznie z pracami wykończeniowymi, potrwa do połowy 2022 r. Początkowo zakładano, że uda się to zrobić jeszcze w październiku tego roku.

Reklama
Reklama

Przeciągnęły się jednak procedury związane z przygotowaniem kompletnej dokumentacji. W efekcie roboty nie rozpoczęły się w marcu, ale na początku czerwca.

Inwestycja obejmuje budowę trzech rond: pierwszego w miejscu tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Chełmińską, a kolejnych dwóch na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego ze Sportową (koło Biedronki) i Wodną.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Zostanie też zmodernizowana kanalizacja deszczowa i sanitarna, sieć wodociągowa oraz instalacja elektryczna i telekomunikacyjna. Zaplanowano wzmocnienie konstrukcji drogi, która zyska nową nawierzchnię. Powstaną też chodnik i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Całość będzie kosztowała 19 mln zł. Wojska Polskiego to droga powiatowa, więc to starostwo jest głównym inwestorem. Pieniądze pochodzą też z budżetu gminy Świecie i funduszy unijnych.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (58)

 1. Powiat

  17 lipca 2021 09:02

  Każda powiatu inwestycja

  Każda powiatu inwestycja idzie ślimaczym tępem oraz nie ma szału po wykonaniu.

 2. Mieszkaniec

  17 lipca 2021 09:09

  Wcześniej inwestycją chwalił

  Wcześniej inwestycją chwalił się Dariusz Ważniak wiele razy, teraz jak są problemy zapadł się pod ziemie i z wszystkiego musi się tłumaczyć Meller. 

 3. !@#$%

  17 lipca 2021 09:14

  Ludzie ne spinajcie pośladków

  Ludzie ne spinajcie pośladków jest jakiś harmonogram prac ktore mozna robić teraz i czego nie mozna, do tego dochodzą nie przewidziane problemy jak w zyciu więc ttzeba sie uzbroić w cierpliwość. Janusze którzy mowią że pracują do 15 niech sami jak chcą pracują po 12h a nie tylko narzekają. Ogolnie remont nie wpływa póki co na komfort bądź utrudnienia w ruchu wiec nie narzekajcie.

  • Abcdef

   17 lipca 2021 09:43

   Mysle, ze nie chodzi ludziom

   Mysle, ze nie chodzi ludziom o to, ze jedna ekipa ma pracowac 24/7. Nie wiem czy wiesz, ale istnieje praca na zmiany. Zdecydowanie by to przyspieszylo prace. Ale tak juz w Polsce jest, ze drogi ida w slimaczym tempie. 

   • Ghijkl

    17 lipca 2021 15:25

    Obawiam się, że wtedy

    Obawiam się, że wtedy inwestycja byłaby droższa. Prace wieczorem i w nocy pewnie przeszkadzałyby części mieszkańców, bo to głośno, hałas, a ja muszę iść do pracy. Rację ma też p Meller, że zamknięcie ulicy, żeby pracę wykonywać na całej długości i przez to szybciej zablokowałyby całkiem Przechowo 

 4. Anonim

  17 lipca 2021 09:42

  Obserwuje to co się tam

  Obserwuje to co się tam dzieje ,wykonawców praktycznie nie widać kręcą się dwie koparki  i paru majsterków ,przy takiej inwestycji to chyba miernie wygląda  

 5. lol

  17 lipca 2021 09:42

  Prace zaczęły się 3 miesiące

  Prace zaczęły się 3 miesiące później, a zakończą się 8 miesięcy później. Proszę redakcję o rozwikłanie tej zagadki.

  • Marek 63

   17 lipca 2021 15:27

   Zima, jak mniemam

   Zima, jak mniemam

 6. dopisek

  17 lipca 2021 10:02

  Druga P i z d a r o t i -nie

  Druga P i z d a r o t i -nie oszukujmy się.

 7. Matematyk

  17 lipca 2021 10:02

  Prace rozpoczęły się 2

  Prace rozpoczęły się 2 miesiące później, w związku z tym zakończenie planowane jest 7 miesięcy później …dziwne.

  • Bart

   17 lipca 2021 15:36

   Przerwa zimowa co w tym

   Przerwa zimowa co w tym dziwnego profesorze?

   • Geniuszu Barcie

    17 lipca 2021 16:46

    5 miesięcy zimy, a potem

    5 miesięcy zimy, a potem ciąąągle lato 🙂

 8. Świecianin

  17 lipca 2021 10:03

  Przechowo to nie centrum,

  Przechowo to nie centrum, dajcie spokój. To tylko wioska przyłączona do Świecia.

  • Rafaĺek

   17 lipca 2021 10:40

   To prawda nieistotne miejsce.

   To prawda nieistotne miejsce.

   • SWIECIANKA

    17 lipca 2021 10:48

    Glowna droga do największego

    Glowna droga do największego zakładu pracy…na serio?malo istotna?do tego dochodzą prace na S5-kolejna inwestycja zycia

    • Rafaĺek

     17 lipca 2021 11:41

     Mondi haha. Po co to komu…

     Mondi haha. Po co to komu…

  • Przechowiak

   17 lipca 2021 11:17

   Poprzestań na używaniu głowy

   Poprzestań na używaniu głowy do jedzenia. Myślenie zostaw innym

   • Rafaĺek

    17 lipca 2021 11:40

    Przechowo to tylko przechowo

    Przechowo to tylko przechowo

  • Przechowiak

   17 lipca 2021 15:31

   Ty lepiej powiedz, gdzie się

   Ty lepiej powiedz, gdzie się Twoi starzy urodzili, a ja ci powiem jaki z ciebie świeciak

  • Wojciech

   18 lipca 2021 09:21

   Gdyby nie Przechowo i te

   Gdyby nie Przechowo i te wszystkie fimy/fabryki tam to Świecie byłoby totalną dziurą z dwiema drogami na krzyż, ale no faktycznie, Przechowo nic nie warte xD

   Zacznę chyba robić sobie popcorn przed czytaniem komenatarzy, bo nie którzy są tam ograniczeni umysłowo, że robi się tego niezła komedia 😀

   • Wojciech

    18 lipca 2021 09:22

    niektórzy* 
    tak*

    niektórzy* 

    tak*

 9. Jaro

  17 lipca 2021 11:11

  Dziury takie że całe koło

  Dziury takie że całe koło wpada kto nam zapłaci za uszkodzone zawieszenie jeżeli puszczają ruch przez teren budowy to niech zabezpieczą dziury a nie mają wszystko w d..ie dyrektor niech sie przejedzie i sprawdzi odcinek pomiedzy mostem a biedronką

 10. Wicia

  17 lipca 2021 11:32

  Pominę kwestię tempa i

  Pominę kwestię tempa i zakresu robót. Chociaż skoro prowadzą pracę malutkimi odcinkami to po co objazd całości? Ważniejsza jest inna kwestia. W dalszym ciągu nikt nic nie zrobił w zakresie bezpieczeństwa pieszych na objeździe. Skończą się wakacje, ludzie wrócą do pracy, szkół przedszkoli. Dzień stanie się krótszy a piesi będą musieli lawirowac między autami. Nikt tego nie widzi? Przypominam że droga osiedlowa stała się drogą powiatową. Notoryczne łamanie przez kierowców przepisów też się prosi o tragedię, przyjdzie zimno i zacznie się taniec na lodzie. Bardzo dobrze ze jest ten remont, niech trwa ile musi trwać ale niech ktoś włączy myślenie. Kuriozalny jest fakt że dbając o bezpieczeństwo pieszych miasto za grubą kasę doświetla przejścia na których nie było  wypadków a tu nie widzi problemu… Obym się mylił i nikogo nie spotkało tu nieszczęście 

  • Ciemno

   18 lipca 2021 00:11

   Na Wojska Polskiego ciemno na

   Na Wojska Polskiego ciemno na Mickiewicza też ciemno… Super mamy te ulice w Świeciu… A i jeszcze niedokończone ronda na bydgoskej… No ale w taki upał bez klimy komu by się chciało

 11. SamOn

  17 lipca 2021 14:53

  Wykonawca boryka się z falą

  Wykonawca boryka się z falą upałów. Robolom się urwa nie chce buahahahhahaha.

 12. Witek

  17 lipca 2021 16:38

  I jak tu Polska piękny kraj
  I jak tu Polska piękny kraj idzie zgodnie z planem i tak trzymać, a ludzi mają w dupie

 13. jazy

  17 lipca 2021 17:07

  Pan Meller optymista jak

  Pan Meller optymista jak kaczor tylko z innej półki.Jak tak mamy budować PL to -dziekujemy!-żenada w wykonaniu tej firmy.Tam się nic nie dzieje i długo długo tak będzie.!

 14. Kade

  17 lipca 2021 19:41

  Ten który to pisał chyba

  Ten który to pisał chyba pracuje zdalnie. Każdy po 8 godzinach ma dość. 

  • odp

   17 lipca 2021 20:31

   A znasz prace na 2 zmiany?Kto

   A znasz prace na 2 zmiany?Kto to słyszał żeby w lato przy takich inwestycjach pracować 8h i do domu.Przyjdzie jesień i panowie będą pracować krócej bo będzie im za ciemno i zimno-cała polska mentalność.

 15. zenon

  17 lipca 2021 21:03

  Na zachodzie taka robota to

  Na zachodzie taka robota to trzy zmiany i po miesiącu otwarcie.

  • 18 lipca 2021 19:55

   Co na zachodzie, to na

   Co na zachodzie, to na zachodzie, a u tu jest na wschodzie.

 16. Ula

  17 lipca 2021 21:26

  Teraz fala upałów robota nie

  Teraz fala upałów robota nie idzie za chwilę zaskoczy was śnieg i mróz i też lipa.. na dwie zmiany by robili to Januszowi i Grażynie by było za głośno po 20 .. i tak to jest

 17. Rudy

  17 lipca 2021 22:01

  Wystarczy do 18tej na 2

  Wystarczy do 18tej na 2 zmiany popracować i poszło by sprawniej a tak jest jak jest. Jakoś to będzie a przed wyborami będzie jak znalazł czym się pochwalić. Starczy czasu żeby ludzie zapomieli niedogodności i docenili efekt. Przypadek? Tylko żeby się nie okazało że efekt będzie jak na rondzie mondi. Z bocznych będzie łatwiej wyjechać a WP będzie stała. Zamiast tej rewolucji mogli zrobić alternatywna drogę najpierw, ale co ja się znam, ja rudy jestem

 18. kierowca

  17 lipca 2021 22:10

  najpierw to niech ogarną te

  najpierw to niech ogarną te dziury żeby dało sie tam normalnie przejeżdżać bo teraz to tam trzeba slalomem jeździć żeby auta nie uszkodzić. banda kretynów dziur narobić i zostawić 

 19. kieras

  18 lipca 2021 00:30

  prawda panowie specjalnie

  prawda panowie specjalnie wjezdzajcie w dziury i od razu dzwoncie na policje moze sie wezma za te pokraki co podziurawili droge i poszli robic kawalek dalej. banda nieudacznikow 

 20. Wert

  18 lipca 2021 10:51

  Dokładnie. Może ktoś

  Dokładnie. Może ktoś zareaguje na te dziury. Przecież to jest masakra. Przejeżdżając kilka razy dziennie można dostać obłędu. Zapraszamy urzedasow to przejażdżki. A po deszczach to dopiero fatalnie

  • 18 lipca 2021 19:53

   Kup dobre auto to nie

   Kup dobre auto to nie poczujesz kiedy będziesz przejeżdżał po dziurach.

   • kierowca

    18 lipca 2021 22:15

    puknij się w łeb

    puknij się w łeb

 21. Woj

  18 lipca 2021 11:55

  Robota budowlańca to ciężka

  Robota budowlańca to ciężka praca, nikt temu nie zaprzeczy. Bajdełej gdzie są feministki bo to zawód zdominowany przez mężczyzn? Nikt nie ma pretensji do tych co tam pracują, chwała im za to tym bardziej że młodzi się do tej roboty nie garną. Tu chodzi o tych co tymi pracami zarządzają. To ludzie oderwani od rzeczywistości co siedzą za biurkiem i papierkami się zajmują. Fachowców od brudnej roboty mamy świetnych ale zarządzanie, planowanie i logistyka leży. To niejako efekt zatrudniania na tych stanowiskach swoich ludzi po układach a nie dzięki kompetencjom… 

 22. Xxx

  18 lipca 2021 13:51

  Pajacu na zachodzie ludzie

  Pajacu na zachodzie ludzie inaczej zarabiają,tu na jedną zmianę mają probl, a dopiero trzy zmiany puknij się w glowe

  • ***** ***

   18 lipca 2021 16:41

   Podziękuj pisiorom.

   Podziękuj pisiorom.

 23. Adrian Dupa

  19 lipca 2021 08:11

  Jestem ciekawy co wykonawca

  Jestem ciekawy co wykonawca robi z zabytkową kostką brukową którą wyciąga z porytej drogii. Na jej miejce jest zasypywane wszystko co się znajdzie pod ręką. Kosta powinna zostać odzyskana i wykorzystana koło zamku lub gdzies w parku. Coś mi się zdaję że żaden z naszych urzędasów znowu nie przewidział tematu i ktoś sobie koło do mu wykłada…

  • Marko7

   19 lipca 2021 08:49

   No i d***

   No i dupa

 24. pracująca

  19 lipca 2021 09:55

  Potwierdzam, przejeżdzam

  Potwierdzam, przejeżdzam codziennie ok godziny 6.30 – nie ma żywej duszy.

  Wracam o 14.10 i jest parę stojących osób i ok 2 pracujące. O 15 już ich nie ma.

  Nikt chyba nie sprawdza ich godzin pracy bo 8 to może naliczą sobie razem ze staniem, jedzeniem i wiecznym odpoczywaniem.

 25. Mirka

  20 lipca 2021 09:58

  Witam, czy  dobrze

  Witam, czy  dobrze zrozumiałam, pracę miały zakończyć się w październiku 2021, a teraz planowane zakończenie to połowa 2022, czyli ok. 9 miesięcy opóźnienia…

 26. gościu

  20 lipca 2021 21:03

  z tego co wiem prace miały

  z tego co wiem prace miały wystartować w kwietniu czyli 2 miesiące wcześniej a skończą się 8 miesięcy później i nie ma powodu do niepokoju!!!!!! niezłe poczucie humoru ! nieudolność na budowie widać gołym okiem. Jak można było tak urządzić mieszkańców Świecia!

 27. drogowiec

  20 lipca 2021 21:09

  o 7:00 jeszcze nikogo nie ma

  o 7:00 jeszcze nikogo nie ma , o 15:00 już nikogo nie ma! normalnie by pracowali w takim ruchliwym miejscu na 3 zmiany! W cywilizacji to jest robota na 3 miesiące a nie na rok!

 28. buy priligy in the us

  16 września 2021 03:21

  Amoxicillin And Heart Attack
  Amoxicillin And Heart Attack

 29. lasix drug interactions

  16 września 2021 09:28

  foro de kamagra
  foro de kamagra

 30. where can i buy zithromax z pak

  24 września 2021 23:32

  What Is Generic Levitra
  What Is Generic Levitra Called

 31. gabapentin for dogs dosage

  2 października 2021 04:50

  Pfizer Free Samples
  Pfizer Free Samples

 32. where can i buy prednisone with no rx

  10 października 2021 04:06

  Anafranil Mg
  Anafranil Mg

 33. Cialis

  30 października 2021 09:25

  Cialis Andorra
  Cialis Andorra

 34. Viagra

  5 listopada 2021 22:24

  Ou Acheter Du Vrai Kamagra
  Ou Acheter Du Vrai Kamagra

 35. Propecia

  8 listopada 2021 05:06

  Viagra Im Internet
  Viagra Im Internet

 36. Lasix

  8 listopada 2021 07:43

  Viagra Spedizione Europa
  Viagra Spedizione Europa

 37. Viagra

  8 listopada 2021 16:37

  On Line Finasteride
  On Line Finasteride

 38. Priligy

  11 listopada 2021 06:26

  Amoxicillin Potentiated By
  Amoxicillin Potentiated By

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama