Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dlaczego modernizacja Wojska Polskiego tak się ślimaczy? - pytają mieszkańcy

- Obserwując plac budowy, jakim od ponad miesiąca jest główna ulica Świecia, trudno uwierzyć, że jest tam prowadzona inwestycja za kilkanaście milionów złotych. W takim tempie, to oni nie wyrobią się za rok - przewiduje część naszych Czytelników.

Udostępnij
remont-wp-1

REKLAMA

Zdaniem wielu mieszkańców, to, co od jakiegoś czasu dzieje się w Przechowie, trudno nazwać wielką budową prowadzoną energicznie i z rozmachem.

Reklama
Reklama

- Rzadko widać tam więcej niż pięciu pracowników - informują nieco zaniepokojeni Czytelnicy. - Poza tym o godz. 15.00 mają już fajrant. Można by to zrozumieć, gdyby robili jakąś mało znaczącą ulicę gdzieś na peryferiach, ale nie w centrum miasta, gdzie kierowcy muszą korzystać w dość uciążliwego objazdu - irytują się nie tylko ci, pod oknami których gwałtownie wzmógł się ruch.

Głosów utrzymanych w podobnej wymowie jest znacznie więcej. O ile na początku faktycznie było widoczne spore zaangażowanie sprzętu i ludzi, o tyle od dobrych trzech tygodni na modernizowanym odcinku ul. Wojska Polskiego dzieje się niewiele.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Zdaniem dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu nie ma powodów do obaw.

- Faktycznie, obserwując inwestycję z boku można odnieść błędne wrażenie, że prace prowadzone są bardzo wolno - przyznaje Adam Meller, dyrektor PZD w Świeciu. - Niestety, roboty związane z budową kanalizacji deszczowej czy układaniem przewodów energetycznych nigdy nie należą do efektownych. Powiem więcej, ich w ogóle nie widać. Gdy zacznie się układanie masy i budowa rond, efekty będą szybko widoczne.

Jako zaznacza Meller, drogowcy regularnie natrafią na różnego rodzaju niespodzianki. Niektórych rur czy przewodów nie ujęto w dokumentacji sprzed kilkudziesięciu lat. Za każdym razem trzeba podejmować nową decyzję, co dalej zrobić z tym fantem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Poza tym, roboty odbywają się na krótkich odcinkach, po to, aby dodatkowo nie utrudniać życia kierowcom - wyjaśnia dyrektor. - Ceną takiego rozwiązania jest to, że w danym momencie może prace prowadzić tylko jedna ekipa fachowców. Gdy działają specjaliści od wody, układający światłowód muszą poczekać, aż ci pierwsi skończą itd.

Powiatowy Zarząd Dróg szacuje, że przebudowa ul. Wojska Polskiego, łącznie z pracami wykończeniowymi, potrwa do połowy 2022 r. Początkowo zakładano, że uda się to zrobić jeszcze w październiku tego roku.

Reklama
Reklama

Przeciągnęły się jednak procedury związane z przygotowaniem kompletnej dokumentacji. W efekcie roboty nie rozpoczęły się w marcu, ale na początku czerwca.

Inwestycja obejmuje budowę trzech rond: pierwszego w miejscu tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Chełmińską, a kolejnych dwóch na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego ze Sportową (koło Biedronki) i Wodną.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Zostanie też zmodernizowana kanalizacja deszczowa i sanitarna, sieć wodociągowa oraz instalacja elektryczna i telekomunikacyjna. Zaplanowano wzmocnienie konstrukcji drogi, która zyska nową nawierzchnię. Powstaną też chodnik i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Całość będzie kosztowała 19 mln zł. Wojska Polskiego to droga powiatowa, więc to starostwo jest głównym inwestorem. Pieniądze pochodzą też z budżetu gminy Świecie i funduszy unijnych.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
58 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Każda powiatu inwestycja

Każda powiatu inwestycja idzie ślimaczym tępem oraz nie ma szału po wykonaniu.

Wcześniej inwestycją chwalił

Wcześniej inwestycją chwalił się Dariusz Ważniak wiele razy, teraz jak są problemy zapadł się pod ziemie i z wszystkiego musi się tłumaczyć Meller. 

Ludzie ne spinajcie pośladków

Ludzie ne spinajcie pośladków jest jakiś harmonogram prac ktore mozna robić teraz i czego nie mozna, do tego dochodzą nie przewidziane problemy jak w zyciu więc ttzeba sie uzbroić w cierpliwość. Janusze którzy mowią że pracują do 15 niech sami jak chcą pracują po 12h a nie tylko narzekają. Ogolnie remont nie wpływa póki co na komfort bądź utrudnienia w ruchu wiec nie narzekajcie.

Reklama

Obserwuje to co się tam

Obserwuje to co się tam dzieje ,wykonawców praktycznie nie widać kręcą się dwie koparki  i paru majsterków ,przy takiej inwestycji to chyba miernie wygląda  

Prace zaczęły się 3 miesiące

Prace zaczęły się 3 miesiące później, a zakończą się 8 miesięcy później. Proszę redakcję o rozwikłanie tej zagadki.

Druga P i z d a r o t i -nie

Druga P i z d a r o t i -nie oszukujmy się.

Reklama

Prace rozpoczęły się 2

Prace rozpoczęły się 2 miesiące później, w związku z tym zakończenie planowane jest 7 miesięcy później …dziwne.

Przechowo to nie centrum,

Przechowo to nie centrum, dajcie spokój. To tylko wioska przyłączona do Świecia.

Dziury takie że całe koło

Dziury takie że całe koło wpada kto nam zapłaci za uszkodzone zawieszenie jeżeli puszczają ruch przez teren budowy to niech zabezpieczą dziury a nie mają wszystko w d..ie dyrektor niech sie przejedzie i sprawdzi odcinek pomiedzy mostem a biedronką

Reklama

Pominę kwestię tempa i

Pominę kwestię tempa i zakresu robót. Chociaż skoro prowadzą pracę malutkimi odcinkami to po co objazd całości? Ważniejsza jest inna kwestia. W dalszym ciągu nikt nic nie zrobił w zakresie bezpieczeństwa pieszych na objeździe. Skończą się wakacje, ludzie wrócą do pracy, szkół przedszkoli. Dzień stanie się krótszy a piesi będą musieli lawirowac między autami. Nikt tego nie widzi? Przypominam że droga osiedlowa stała się drogą powiatową. Notoryczne łamanie przez kierowców przepisów też się prosi o tragedię, przyjdzie zimno i zacznie się taniec na lodzie. Bardzo dobrze ze jest ten remont, niech trwa ile musi trwać ale niech ktoś włączy myślenie. Kuriozalny jest fakt że dbając o bezpieczeństwo pieszych miasto za grubą kasę doświetla przejścia na których nie było  wypadków a tu nie widzi problemu… Obym się mylił i nikogo nie spotkało tu nieszczęście 

Wykonawca boryka się z falą

Wykonawca boryka się z falą upałów. Robolom się urwa nie chce buahahahhahaha.

I jak tu Polska piękny kraj
I jak tu Polska piękny kraj idzie zgodnie z planem i tak trzymać, a ludzi mają w dupie

Reklama

Pan Meller optymista jak

Pan Meller optymista jak kaczor tylko z innej półki.Jak tak mamy budować PL to -dziekujemy!-żenada w wykonaniu tej firmy.Tam się nic nie dzieje i długo długo tak będzie.!

Ten który to pisał chyba

Ten który to pisał chyba pracuje zdalnie. Każdy po 8 godzinach ma dość. 

Na zachodzie taka robota to

Na zachodzie taka robota to trzy zmiany i po miesiącu otwarcie.

Teraz fala upałów robota nie

Teraz fala upałów robota nie idzie za chwilę zaskoczy was śnieg i mróz i też lipa.. na dwie zmiany by robili to Januszowi i Grażynie by było za głośno po 20 .. i tak to jest

Wystarczy do 18tej na 2

Wystarczy do 18tej na 2 zmiany popracować i poszło by sprawniej a tak jest jak jest. Jakoś to będzie a przed wyborami będzie jak znalazł czym się pochwalić. Starczy czasu żeby ludzie zapomieli niedogodności i docenili efekt. Przypadek? Tylko żeby się nie okazało że efekt będzie jak na rondzie mondi. Z bocznych będzie łatwiej wyjechać a WP będzie stała. Zamiast tej rewolucji mogli zrobić alternatywna drogę najpierw, ale co ja się znam, ja rudy jestem

najpierw to niech ogarną te

najpierw to niech ogarną te dziury żeby dało sie tam normalnie przejeżdżać bo teraz to tam trzeba slalomem jeździć żeby auta nie uszkodzić. banda kretynów dziur narobić i zostawić 

prawda panowie specjalnie

prawda panowie specjalnie wjezdzajcie w dziury i od razu dzwoncie na policje moze sie wezma za te pokraki co podziurawili droge i poszli robic kawalek dalej. banda nieudacznikow 

Dokładnie. Może ktoś

Dokładnie. Może ktoś zareaguje na te dziury. Przecież to jest masakra. Przejeżdżając kilka razy dziennie można dostać obłędu. Zapraszamy urzedasow to przejażdżki. A po deszczach to dopiero fatalnie

Robota budowlańca to ciężka

Robota budowlańca to ciężka praca, nikt temu nie zaprzeczy. Bajdełej gdzie są feministki bo to zawód zdominowany przez mężczyzn? Nikt nie ma pretensji do tych co tam pracują, chwała im za to tym bardziej że młodzi się do tej roboty nie garną. Tu chodzi o tych co tymi pracami zarządzają. To ludzie oderwani od rzeczywistości co siedzą za biurkiem i papierkami się zajmują. Fachowców od brudnej roboty mamy świetnych ale zarządzanie, planowanie i logistyka leży. To niejako efekt zatrudniania na tych stanowiskach swoich ludzi po układach a nie dzięki kompetencjom… 

Pajacu na zachodzie ludzie

Pajacu na zachodzie ludzie inaczej zarabiają,tu na jedną zmianę mają probl, a dopiero trzy zmiany puknij się w glowe

Jestem ciekawy co wykonawca

Jestem ciekawy co wykonawca robi z zabytkową kostką brukową którą wyciąga z porytej drogii. Na jej miejce jest zasypywane wszystko co się znajdzie pod ręką. Kosta powinna zostać odzyskana i wykorzystana koło zamku lub gdzies w parku. Coś mi się zdaję że żaden z naszych urzędasów znowu nie przewidział tematu i ktoś sobie koło do mu wykłada…

Potwierdzam, przejeżdzam

Potwierdzam, przejeżdzam codziennie ok godziny 6.30 – nie ma żywej duszy.

Wracam o 14.10 i jest parę stojących osób i ok 2 pracujące. O 15 już ich nie ma.

Nikt chyba nie sprawdza ich godzin pracy bo 8 to może naliczą sobie razem ze staniem, jedzeniem i wiecznym odpoczywaniem.

Witam, czy  dobrze

Witam, czy  dobrze zrozumiałam, pracę miały zakończyć się w październiku 2021, a teraz planowane zakończenie to połowa 2022, czyli ok. 9 miesięcy opóźnienia…

z tego co wiem prace miały

z tego co wiem prace miały wystartować w kwietniu czyli 2 miesiące wcześniej a skończą się 8 miesięcy później i nie ma powodu do niepokoju!!!!!! niezłe poczucie humoru ! nieudolność na budowie widać gołym okiem. Jak można było tak urządzić mieszkańców Świecia!

o 7:00 jeszcze nikogo nie ma

o 7:00 jeszcze nikogo nie ma , o 15:00 już nikogo nie ma! normalnie by pracowali w takim ruchliwym miejscu na 3 zmiany! W cywilizacji to jest robota na 3 miesiące a nie na rok!

Amoxicillin And Heart Attack
Amoxicillin And Heart Attack

foro de kamagra
foro de kamagra

What Is Generic Levitra
What Is Generic Levitra Called

Pfizer Free Samples
Pfizer Free Samples

Anafranil Mg
Anafranil Mg

Cialis Andorra
Cialis Andorra

Ou Acheter Du Vrai Kamagra
Ou Acheter Du Vrai Kamagra

Viagra Im Internet
Viagra Im Internet

Viagra Spedizione Europa
Viagra Spedizione Europa

On Line Finasteride
On Line Finasteride

Amoxicillin Potentiated By
Amoxicillin Potentiated By

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo