Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dom jak bezpieczna przystań dla kilkudziesięciu osób. Rozpoczęła się budowa

Teren przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Bony na górnych Mariankach zamienił się w plac budowy. Za kilkanaście miesięcy powstanie w tym miejscu budynek z mieszkaniami wspomaganymi i chronionymi dla starszych osób.

Udostępnij
mieszkania-chronione-1

REKLAMA

W lutym burmistrz podpisał umowę z przedstawicielami firmy Solgrud z Grudziądza, która postawi budynek dla prawie 50 starszych osób za 7 mln 379 tys. zł.

W trzykondygnacyjnym budynku u zbiegu ulic Chrobrego i Bony znajdzie się 6 mieszkań chronionych (każde dla maksymalnie 6 osób) oraz 8 mieszkań wspomaganych (jedno i dwuosobowych).

Na parterze działać będzie część wspólna z domem dziennego pobytu. Wszystko będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Główna różnica między mieszkaniami chronionymi a wspomaganymi zależy od stopnia samodzielności seniora – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.
REKLAMA

Mieszkania chronione powstaną z myślą o seniorach, którzy wymagają całodobowej opieki, bo nie radzą sobie w samodzielnym funkcjonowaniu. Natomiast mieszkania wspomagane są przeznaczone są dla osób, które potrzebują jedynie pomocy świadczonej przez kilka godzin w zależności od indywidualnych potrzeb.

Budynek u zbiegu ulic Chrobrego i Bony ma powstać do końca kwietnia 2022 r.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Wyborcca

  29 marca 2021 12:16

  Super pomysł.Gratulacje.

  Super pomysł.Gratulacje.

 2. Adolf

  29 marca 2021 15:23

  Też popieram. Super

  Też popieram. Super inicjatywa, oby się sprawdziła i więcej takich. 

 3. czytelniczka

  29 marca 2021 15:25

  Brawo panie burmistrzu.

  Brawo panie burmistrzu. Kolejna dobra inicjatywa.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama