Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dramatyczne sceny. Kobieta weszła na tory i czekała na nadjeżdżający pociąg

Tylko dzięki czujności i refleksowi maszynisty pociągu nie doszło w poniedziałek do tragedii.

Udostępnij
13108971_s

REKLAMA

O sprawie pisaliśmy we wtorek. Przypomnijmy, w poniedziałek wieczorem kobieta weszła na tory w Jeżewie, niedaleko siedziby Nadleśnictwa Dąbrowa. Zamierzała popełnić samobójstwo.

Jak już informowaliśmy, w ostatniej chwili udało się uniknąć tragedii. Wtedy jednak policja nie podawała, w jakich okolicznościach udało się ją uratować. Dziś wiadomo już więcej na ten temat.

Świecka komenda dostała informację o zdarzeniu w poniedziałek o godz. 18.57.
REKLAMA

- Maszynista, widząc kobietę na torach, zdążył zatrzymać pociąg i przekonał ją do przejścia w bezpieczne miejsce - mówi sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Kobiecie nic się nie stało. Karetka zawiozła ją na obserwację do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Swieciu. Policja nie podaje, w jakim wieku była niedoszła samobójczyni i jakiej gminy jest mieszkanką.

- Kobieta zawdzięcza życie doświadczeniu i refleksowi maszynisty pociągu - podkreśla Damian Ejankowski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Jarek

  26 stycznia 2022 09:31

  Brawo panie maszynisto.

  Brawo panie maszynisto.

 2. Ula

  26 stycznia 2022 10:09

  To chyba pendolino było  z

  To chyba pendolino było  z tlenia do buczka

  • Kpt.Sowa

   26 stycznia 2022 10:20

   Ty Ulka chyba blondynka

   Ty Ulka chyba blondynka jesteś?Wiesz jaką drogę hamowania ma sama lokomotywa jadąca z przeciętna prędkością 60km/h ? Buczy to pewnie Ci po Nalewce z pigwy za 3,75PLN .Weź spojrzyj w lustro i przypomnij sobie skąd znasz ta twarz to Ci pomoże odkryć sens życia.

  • Karol

   26 stycznia 2022 12:27

   Ula ale ty głupia jesteś

   Ula ale ty głupia jesteś

 3. Mirabelka

  26 stycznia 2022 10:27

  Ooo, potrafią ludzie bawić

  Ooo, potrafią ludzie bawić się

 4. Anonim

  26 stycznia 2022 10:41

  Myslę że pociąg pewnie

  Myslę że pociąg pewnie zatrzymał sie na przystanku w Jeżewie i dopiero zaczął ruszać, nie miał zbyt dużej prędkości, dlatego maszynista w porę zdązył zahamować. Pociag jadący 60 km/h potrzebuje ok. 400 metrów na wyhamowanie. Tak czy siak szacun dla maszynisty.

 5. Robb011

  26 stycznia 2022 10:46

  Oby kobieta nie została

  Oby kobieta nie została zostawiona sama sobie, niestety opieka psychiatryczna i pomoc psychologiczna w Polsce jest strasznie niedofinansowana.

 6. Federalny

  26 stycznia 2022 13:21

  Będzie coraz więcej

  Będzie coraz więcej samobójstw w Polsce. Ludzie nie wytrzymuja już psychicznie. Brak lekarza, psychoza zwid 19, nowy wał, rachunki za prąd, gaz do góry, benzyna 6 zł, jedzenie to luksus niedługo będzie, lekarstwa to dla wybranych, czynsz za mieszkanie do góry, to z czego taka samotna  kobitka lub facet (55lat)ma zapłacić to wszystko ? Zarobki jak na Ukrainie a wydadki jak to Anglii. Współczuję tylko maszynistom bo nie będą tylko saren rozjeżdżać na torach. 

 7. Fuks

  26 stycznia 2022 13:38

  Myślę że apogeum dramatu w

  Myślę że apogeum dramatu w Polsce będzie jak maszyniści będą już rzucać się pod pociągi. Już wkrótce wszystkie podwyżki na raz, gaz prąd opał i mega drogie żarcie. Zjednoczona Europa , tylko twardy polexit w brytyjskim stylu. Żadnej dyskusji z okupantem

  • Warszawiak

   26 stycznia 2022 16:11

   No to startuj kierunek Korea

   No to startuj kierunek Korea Płn.najlepszy

 8. KAMIKAZE

  26 stycznia 2022 14:49

  To jest ten szósty zmysł u

  To jest ten szósty zmysł u doświadczonych prowadzących wszelkiego rodzaju pojazdy. Wyrazy szacunku Panie maszynisto. Dramat kobiety, przyznaję rację, tego typu zdarzeń będzie przybywało, społeczeństwo ze stali jest na wymarciu.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama