Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Droga gotowa, a nie można nią jeździć. Dlaczego? - pytają kierowcy. Sprawdziliśmy

Kiedy możemy spodziewać się otwarcia przedłużenia ul. Cukrowników, która połączy ul. Armii Krajowej i Wodną w Świeciu?

Udostępnij
cukrownikow-portal-2

REKLAMA

Po raz pierwszy o tym projekcie pisano przed trzema laty. Za kilka dni nowym fragmentem ulicy, przy którym prace zakończyły się w lipcu, przejadą pierwsi kierowcy.

- Oczekujemy na wydanie decyzji zezwalającej na użytkowanie przedłużenia ul. Cukrowników - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik wydziału inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Biorąc pod uwagę termin złożenia dokumentów, powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni. Wiem, że wielu kierowców już się niecierpliwi. Widzą, że wszystkie prace zostały ukończone już jakiś czas temu, a na ulicy nadal stoją zapory.
REKLAMA

Pobudowanie ul. Armii Krajowej z jednej strony odciążyło główną ulicę miasta, a z drugiej strony pozwoliło znacząco usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Cukrowników i Wojska Polskiego, wciąż jednak bywa tam tłoczno. Wybudowanie dodatkowego około 300-metrowego odcinka ul. Cukrowników usprawni komunikację w tej części miasta.

W ubiegłym roku miasto miało gotową całą dokumentację i zarezerwowane pieniądze w budżecie. Pojawiła się jednak możliwość zdobycia dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

- Szkoda byłoby wydawać własne pieniądze na całą inwestycję, skoro nawet połowę kosztów może pokryć dotacja. Nasz wniosek został pozytywnie oceniony i czeka na podpis premiera – mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Budowa „łącznika” kosztowała miasto blisko milion złotych, o połowę mniej niż zakładano / Fot. UM w Świeciu

REKLAMA

19 marca otwarto oferty w przetargu na wyłonienie wykonawcy. Zgłosiły się cztery firmy. Zaproponowane stawki wahały się od 994 tys. do nieco ponad 1,3 mln zł. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu.

- Cieszymy się, bo mieliśmy zaplanowane 2 mln zł, a budowę ulicy razem z odwodnieniem i montażem oświetlenia uda się przeprowadzić za połowę tej kwoty – podkreśla Paweł Knapik.

redakcja@extraswiecie.pl
źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (25)

  1. ?????????????

    13 sierpnia 2020 20:34

    Moża przeczytać na łamach

    Moża przeczytać na łamach lokalnego tygodnika .Droga w Brzeżnie ponad 5km już po remoncie.Wartość robót 3,5 mln.      Wybudowanie jak powyżej około 300m odcinka prawie 1mln -czy ktoś to rozumi?????????????ciężko prawda?

    • Ja69

      13 sierpnia 2020 21:05

      Bardzo ciekawa uwaga.

      Bardzo ciekawa uwaga.

      • morgan

        13 sierpnia 2020 21:13

        Raczej głupia uwaga kogos kto

        Raczej głupia uwaga kogos kto nie ma pojęcia o czymś, a próbuje błyszczeć w internecie. Dobrze, że do szkoły od września.

    • Jacek

      13 sierpnia 2020 22:17

      Sam sobie odpowiedziales

      Sam sobie odpowiedziales dlaczego taka roznica w cenie, tutaj remont drogi na odcinku 5km, gdzie droga juz jest w jakis sposob utwardzona czy ma drenaz itd, a tutaj jednak nowa droga od podstaw z drenazem, utwardzaniem itd

      • jacy

        14 sierpnia 2020 09:21

        Doczytaj artykuł w Nowym

        Doczytaj artykuł w Nowym Swieciu ile tam musieli zrobić i wtedy się zastanów.

    • instruktor

      14 sierpnia 2020 09:27

      Bardzo źle się stało, że

      Bardzo źle się stało, że teraz każdy wioskowy głupek chodzi do szkoły, gdzie ma sznasę nauczyć się pisać i czytać. Jeszcze gorsze jest to, że mają oni dostęp do internetu, w którym moga wypisywać takie farmazony. Szkoda tylko, że remontu wiejskiej drogi nie porównał do kosztów budowy autostrady. To dopiero byłby szok!!!

  2. Gruba Marycha

    13 sierpnia 2020 21:06

    Decyzja zostanie wydana po

    Decyzja zostanie wydana po ustąpieniu wysokich temeratur (upałów), teraz samochody popsułyby nowy asfalt 🙂

  3. morgan

    13 sierpnia 2020 21:11

    Rozumie to kazdy, kto

    Rozumie to kazdy, kto kiedykolwik wydawał na budowę czegokolwiek jakieś pieniądze: nie da się porównać dwóch różnych budów. Ale Ty tego i tak nie pojmiesz, więc wyłożę: co innego polać istniejącą drogę cieńką warstwą nowego asfaltu, a co innego przerzucić ziemie, położyć wszystkie sieci, zrobić podudowę, ułożyć krawężniki i położyć wszystkie warstwy asfaltu.

    • Gggg

      13 sierpnia 2020 21:33

      Solo? 

      Solo? 

  4. Blabla

    13 sierpnia 2020 22:46

    A gdzie reszta oznakowania

    A gdzie reszta oznakowania poziomego?

    • Olo

      14 sierpnia 2020 06:01

      Kasy zabrakło, jak by były te

      Kasy zabrakło, jak by były te 2 bańki to by starczyło a tak wersja oszczędnościowa .

  5. Jarek

    14 sierpnia 2020 06:53

    A jakiś urzędas potrzebuje 2

    A jakiś urzędas potrzebuje 2 tygodni, żeby przybić pieczątkę…

    • Manio

      14 sierpnia 2020 08:01

      Właściwy urzędas jest na

      Właściwy urzędas jest na urlopie wróci za dwa tygodnie i nie zostawił pieczątki haha

  6. Asfalt

    14 sierpnia 2020 08:04

    A jaka jest szerokość tej

    A jaka jest szerokość tej drogi . Wydaje mi się że jest wąska z krawężnikami.

    • Wazon

      14 sierpnia 2020 08:56

      Tak, jest wąska. Z

      Tak, jest wąska. Z krawężnikami jest szersza.

    • Daniken

      14 sierpnia 2020 09:28

      Na zdjęciu z kosmosu wydaje

      Na zdjęciu z kosmosu wydaje się jeszcze węższa.

      • Wazon

        14 sierpnia 2020 12:26

        Gdyby obok grogi postawić

        Gdyby obok grogi postawić słonia, to wydawałaby się węższa, a gdyby postawić mysz – szersza.

  7. ***** ***

    14 sierpnia 2020 11:55

    Wszystkich w h robią a wy jak

    Wszystkich w h robią a wy jak bez mózgów.

  8. Margo

    14 sierpnia 2020 13:43

    A takie te pisiory miały być

    A takie te pisiory miały być niedobre a tu patrz połowe kasy chcą pokryć za drogę lokalną

  9. Do mar i reszty

    14 sierpnia 2020 16:26

    Fundusz był jest i bedzie.

    Fundusz był jest i bedzie. Zapoczatkowało go PO takze niczym nie blysnąłeś. W dodatku w dobie takiego dobrobytu.

    Linie nie muszą byc wymalowane. Projekt na pewno spelnial warunki prawa budowlanego. Poczytaj. Zrobic moze 4 pasy i zwezenia. Nie puscmy 4 pasy do glownej- to sie da. No i zapomniano o nici kolei.

    Co z oznaczeniem Świecia na mapie skomunikowania kolejowego w Polsce. Mozna miasto juz tam oznaczyć. W koncu tory są. To jest wlasnie sztuka przedstawiania informacji

  10. Obserwator

    14 sierpnia 2020 23:43

    Ciekaw jestem jak wyglądać

    Ciekaw jestem jak wyglądać będzie  jezdnia z górki do Wodnej po roku  użytkowania, przy takich upałach..

  11. Miastowa

    15 sierpnia 2020 11:51

    Ta wszystko ladnie pięknie,

    Ta wszystko ladnie pięknie, ale dajcie na wodnej jakiś spowalniacz ruchu, bo popierdzielają niektórzy jak szaleni a tu też chodzą ludzie i jeżdzą dzieci na ścieżce rowerowej. Ile razy już jeden przejechał przez ścieżkę na łuku, albo kilka lat temu jednemu opona odleciała w połowie i zatrzymała się koło restauracji. Dodatkowo wyjazd z wodnej przy moście to wielka męka i 3 wypadki tygodniowo na skrzyżowaniu. Ludzie wyjeżdzający z sądowej i wodnej do dziś nie wiedzą który ma pierwszeństwo, bo nie znają zasad i znaków. Może jakieś małe rondo, lub sygnalizacja Panie Kułakowski ?

    • OY_

      15 sierpnia 2020 18:22

      Spoko, zrobimy z dwa ronda,

      Spoko, zrobimy z dwa ronda, albo dobra nawet trzy, a na Wodnej w kilku miejscach, na stałe rozłożymy kolczatki.

    • Maniek

      17 sierpnia 2020 07:33

      Nie wiedzą jak jechać, więc

      Nie wiedzą jak jechać, więc zróbmy rondo? Może nieukom zabrać prawo jazdy. Dobre. 

      • OY_

        19 sierpnia 2020 08:25

        Tak, w mniemaniu co

        Tak, w mniemaniu co niektórych rondo jest remedium na wszystko. Tak sobie myślę, że jeszcze trochę i Świecie bedzie krajowym, jeżeli nie europejskim liderem w ilości wybudowanych rond. Panuje u nas ewidentny przerost formy nad treścią, prostym przykładem jest to co obecnie dzieje się na rondach w Przechowie, w godzinach szczytu jest znacznie gorzej niż przed ich budową, a wystarczyło zainstalować zwykłą, tanią sygnalizację świetlną.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.