Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Druga edycja programu grantowego Mondi Świecie „Wspieramy lokalnie” zakończona! Mieszkańcy i pracownicy wybrali projekty lokalne do realizacji

Zakończyła się druga edycja programu grantowego Mondi Świecie „Wspieramy lokalnie”. W otwartym, publicznym głosowaniu online pracownicy Mondi Świecie i Świecie Rail oraz mieszkańcy powiatów świeckiego i chełmińskiego oddali ponad 9700 głosów na lokalne projekty i łącznie wybrali 14 zwycięskich projektów. Trzy granty dodatkowo przyznało jury programu grantowego. Z przyjemnością przedstawiamy listę laureatów – w załączniku.

W publicznym głosowaniu mieszkańcy oraz pracownicy oddali łącznie 9762 głosy. Dokonali wyboru spośród 42 projektów, w tym 29 konkurujących o grant w wysokości 10 tys. zł oraz 13 ubiegających się o dofinansowanie w kwocie 5 tys. zł. Każdy projekt był przypisany do jednej z trzech kategorii z obszarów wsparcia, zdefiniowanych w Polityce Zaangażowania na Rzecz Lokalnej Społeczności i Interesariuszy firmy Mondi Świecie:

  1. edukacja, integracja lokalnej społeczności, różnorodność i inkluzja oraz wsparcie przedsiębiorczości;
  2. zdrowie i dobrostan (wellbeing), sport, bezpieczeństwo;
  3. infrastruktura i rozwój lokalny, kultura, ochrona środowiska.
  • W głosowaniu wybrano 6 podmiotów, które otrzymają grant o wartości 10 tys. zł oraz 8 podmiotów, którym przekazane zostaną granty na kwotę 5 tys. zł. W kategorii nr 1 i 2 powyżej granty otrzyma po trzech grantobiorców, natomiast w kategorii „infrastruktura i rozwój lokalny, kultura, ochrona środowiska”  dofinansowanie trafi do dwóch organizacji, a nie trzech jak planowano, gdyż tylko te dwa wskazane podmioty zgłosiły się do programu w tej konkretnej grupie i koszyku wartości grantów.
  • Przechodząc do szczegółów, laureatami programu zostały przedszkole i szkoły w Świeciu, Lisewie i Bukowcu. Jedna z placówek  przeznaczy dofinansowanie na wymianę sportowo-językową młodzieży z całej Europy, a pozostałe na zakup wyposażenia i akcesoriów, poszerzając swoją bazę edukacyjną. Dzięki temu zajęcia szkolne czy przedszkolne będą bardziej atrakcyjne. Uczniowie będą mogli także wspólnie stworzyć gazetkę szkolną i jednocześnie rozwinąć swoje umiejętności pisarskie i kreatywność. Granty zostały także przyznane 3 klubom sportowym - w Jeżewie, Świeciu i Bukowcu, gdzie klub „Olimp”  uzyskał najwyższą liczbę głosów w głosowaniu! Za środki z grantów zakupione zostaną profesjonalne stroje sportowe, sprzęt treningowy i sportowy dla dzieci i młodzieży.Wśród  beneficjentów programu znalazły się także 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gackach i Świeciu, które zakupią sprzęt ochronny oraz wyposażenie do działań przy pojazdach elektrycznych w trakcie wypadków drogowych. Pozostałe granty otrzymują: PZD Rodzinny Ogród Działkowy „Relaks” w Świeciu na wymianę okien i organizację spotkania działkowców;  Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej w Świeciu na utworzenie sali multimedialnej;  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Warlubiu na organizację turnieju szachowego dla dzieci i młodzieży, oraz Centrum Terapii i Rozwoju „Pozytywka” Jagoda Kowalska w Świeciu na realizację szeregu działań mających na celu przekazanie wiedzy o wpływie zdrowia psychicznego na zdrowie fizyczne; oraz Stowarzyszenie Kultury Ludowej „Kundzia” w Chełmnie na biesiadę ludową.
W tej edycji jury również przyznało swoje granty, które trafią do:
  1. Stowarzyszenia  Wspierania Osób Niepełnosprawnych w Gołuszycach (10 tys. zł) na  reaktywację  do funkcjonowania starej stolarni na terenie parku przy Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach, organizację warsztatówstolarskich i zajęć edukacyjnych,
  2. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Świeciu (5 tys. zł ) na utworzenie sali integracji, wyciszenia i ukojenia zmysłów dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych (ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, afazją), oraz
  3. Stowarzyszenia Chór Parati Semper (5 tys. zł) na organizację 3-dniowych weekendowych warsztatów  śpiewu chóralnego w stylu Gospel.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia w realizacji zaplanowanych projektów na rzecz społeczności lokalnych. Zgodnie z harmonogramem programu będą one wdrażane  w okresie od grudnia br. do marca 2024 roku. Wtedy przekonamy się co realnie udało się osiągnąć.

  • Bardzo dziękujemy także wszystkim wnioskodawcom za wspaniałe pomysły na inicjatywy lokalne  oraz osobom głosującym na zgłoszone projekty,   za zaangażowanie.

Więcej informacji o programie grantowym „Wspieramy lokalnie”  można uzyskać na stronie internetowej: Wspieramy lokalnie (mondigroup.com).

Na tej stronie można także zapoznać się z listą wszystkich laureatów obu edycji.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama