Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dwa wypadki w okolicach Świecia. Pierwszy wieczorem, drugi rano [zdjęcia]

W czwartek wieczorem doszło do wypadku w Grucznie (gmina Świecie), a w piątek rano w Plewnie (gmina Bukowiec).

Udostępnij
gruczno-czolo

REKLAMA

W czwartek około godz. 20.30 w Grucznie na drodze krajowej nr 5 zderzyły się trzy samochody.

- Ciężarowy man, dostawczy mercedes sprinter i osobowy volkswagen passat - wymienia mł. asp. Tomasz Gliniecki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu. - Tir stał na pasie jezdni, a pozostałe dwa samochody na poboczu. Przez około godzinę ruch na krajowej „piątce” odbywał się wahadłowo.

Do szpitala trafiła 38-letnia kobieta. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli większych obrażeń. Uszkodzenia, jakim uległy samochody, oszacowano wstępnie na 100 tys. zł.
REKLAMA

Do kolejnego wypadku doszło 12 lutego w Plewnie około godz. 6.40 na trasie wojewódzkiej nr 240 Świecie-Tuchola.

- Na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunku Dolnego Młyna zderzyły się audi i bmw. Poszkodowana została 45-letnia kobieta. Pogotowie zabrało ją do szpitala – relacjonuje Tomasz Gliniecki.

Straty materialne oszacowano na 30 tys. zł. Policja prowadzi postępowania w sprawie przyczyn i okoliczności obydwu wypadków.
REKLAMA

Fot. OSP Gruczno

REKLAMA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (14)

 1. Powiat

  12 lutego 2021 11:18

  Widać oszczędność zarządu

  Widać oszczędność zarządu dróg powiatowych.Totalna szklanka.Piaskarki jeżdżą a nie sypią.Tak myślę że powiat zapłaci odszkodowanie za zniszczone pojazdy.

  • Widziałem

   12 lutego 2021 11:21

   Widziałem ten wypadek z

   Widziałem ten wypadek z udziałem Tira. Tam powodem wypadku nie był stan drogi, tylko debil za kierownicą 

   • ADA

    12 lutego 2021 11:27

    A ja widziałam drogę w

    A ja widziałam drogę w Plewnie, no cóż jedynie na łyżwach na takim lodowisku, szkoda że Pan zarządca nie musi jeździć tą drogą, na pewno wygrałby z naturą 

    • Ala

     12 lutego 2021 18:32

     Dokladnie 

     Dokladnie 

   • Fidu Fidu

    12 lutego 2021 17:01

    To kto zawinił? 

    To kto zawinił? 

  • deka

   12 lutego 2021 11:52

   Przestań jamrować, bo robisz

   Przestań jamrować, bo robisz z siebie durnia. Kodeks drogowy określa jasno. Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze.

 2. Gringo

  12 lutego 2021 11:41

  Jak to jest że setki, tysiące

  Jak to jest że setki, tysiące pojazdów jeżdżą codziennie po tych oblodzonych nieodsnieżonych drogach śmierci i 99,9% osób dojeżdża bez wypadku….

 3. jestem który jestem

  12 lutego 2021 11:52

  Przyczyna obu wypadków jest

  Przyczyna obu wypadków jest tylko jedna więcej wstawiania w pizdę a nie jedzież sobie 50 km/h ze względu na warunki i stan dróg a jakiś debil cię wyprzedza i jeszcze się popisuje jaki to z niego hołowczyc

 4. Jebać ***

  12 lutego 2021 13:45

  Jeszcze więcej trzeba

  Jeszcze więcej trzeba oszczędzać na stan dróg w naszym powiecie to będzie jeszcze bezpieczniej 🙂

 5. Anonim

  12 lutego 2021 16:04

  ludzie często nie potrafią

  ludzie często nie potrafią jeździć w dobrych warunkach pogodowych, złe warunki pogodowe nawet tych nierozważnych kierowców co mają ciężko z myśleniem powinna skłonić do ostrożnej jazdy. Ale czasem nawet warunki pogodowe nie potrafią dosotsować ich stylu jazdy, no to lądują na innych samodach lub w rowach, łyse lub letnie opony. Nie ma co winić śniegu, bo w każdą pore roku są kolizje i wypadki

 6. Użytkownik dróg

  12 lutego 2021 16:41

  Na górce w Małym Dólsku i

  Na górce w Małym Dólsku i zakręcie tez niedługo dojdzie do poważnego wypadku. Lodowisko że hej tylko łyżwy ubtac . Może wtedy ktoś posypie czymkolwiek . 

  • Lolek

   13 lutego 2021 07:47

   Może i jest lodowisko. 

   Może i jest lodowisko. 

   Ale ja bardziej zadaje sobie pytanie jak to jest że dwa takie same pojazdy z napędem na tą samą oś i oba z tym samym silnikiem ( mocy ich nie znam). Jeden ma problem z podjazdem a później zjazdem a drugi śmiga w obie strony bez problemu. 

   Zostawiam to do własnego przemyślenia.

 7. Marcin M

  13 lutego 2021 07:42

  Ludzie po pierwsze zadbajcie

  Ludzie po pierwsze zadbajcie o swoje auta a co za tym idzie o bezpieczeństwo. 

  Taki przykład,  dlaczego ja na np na drodze gdzie jest 90 mogę stabilnie jechać 50-60 a ktoś inny przy 20-30 lata od lewej do prawej strony?

  Nie odśnieżane no trudno ale trzeba zadać sobie pytanie czemu inne wcale nie nowe samochody potrafią sprawnie się przemieszczać i to nie chodzi od razu o brawurę bo to zawsze powinno się tępić.

 8. Kieras

  15 lutego 2021 09:44

  Ten wypadek w Plewnie to

  Ten wypadek w Plewnie to kierwca z BMW zapierdzielał jak w lato, chwilę wcześniej wyprzedzał wszystkich w Dąbrówce i dojechał do Tucholskiej i wysmarował. Pogratulować głupoty, szybciej trzeba było jechać.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama