Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dym w mieszkaniu przy ulicy Klasztornej. Lokatorzy mogą podziękować sąsiadom

W poniedziałek tuż przed godz. 13.00 strażacy interweniowali w kamienicy przy ul. Klasztornej w Świeciu.

Udostępnij
img_2894-czolo

REKLAMA

Z mieszkania na parterze kamienicy wydobywały się kłęby dymu.

- Zawiadomili nas zaniepokojeni sąsiedzi, bo nikogo nie było w środku. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Strażacy otworzyli je przy pomocy narzędzi, nie było potrzeby ich wyważania - wyjaśnia młodszy brygadier Paweł Puchowski, rzecznik komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Wnętrze mieszkania było zadymione. Strażacy zlokalizowali źródło zagrożenia w kuchni pod szafką ze zlewem. Tliła się pod nią drewniana podłoga.
REKLAMA

- Ktoś z lokatorów tuż przed wyjściem musiał zaprószyć ogień, rzucając na przykład niedopałek papierosa - mówi Paweł Puchowski.

Dzięki temu, że są sąsiedzi szybko dostrzegli dym i sprawnej interwencji strażaków, którzy już po chwili od zgłoszenia byli na miejscu, nie doszło do pożaru. Zniszczeniu uległ jedynie kawałek podłogi i szafka.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama