Jak przydatna jest znajomość angielskiego w życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Im wcześniej rozpoczynamy jego naukę, tym lepiej.
Chodzi o to, aby dzieci z przedszkoli nie uczyły się języka angielskiego tylko w wyznaczonych dniach i godzinach, ale aby obcowały z nim, na równi z językiem polskim, podczas zajęć i wykonywania codziennych czynności – wyjaśnia Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.
Wiceburmistrz był jednym z włodarzy gmin i miast, którzy podpisali w piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu porozumienie w tej sprawie.
Do pilotażowego projektu "Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza" przystąpiło 31 przedszkoli z całego województwa.
Wśród nich są Przedszkole nr 6, czyli "Bajka" przy ul. Paderewskiego w Świeciu i przedszkole w Bukowcu.
Ogólna wartość projektu wynosi 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.
Zakłada on przeszkolenie 500 nauczycieli oraz wyposażenie przedszkoli w sprzęt, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Rodzice otrzymają także dostęp do platformy dwujęzyczności oraz zestawy ćwiczeń dla dzieci.
Realizacja projektu w Przedszkolu nr 6 rozpocznie się w styczniu przyszłego roku i potrwa dwa lata – mówi Paweł Knapik.
Po zakończeniu etapu pilotażowego program będzie kontynuowany i docelowo do 2029 r. obejmie 100 przedszkoli i 350 nauczycieli w województwie kujawsko-pomorskim.
źródło: swiecie.eu
Brawo Świecie i Bukowiec
Może najpierw niech nauczą się języka ojczystego. Rzygam już tym angielskim.Może zróbmy angielski językiem urzędowym. Polski do niczego się nie przyda i tak.
Чому не українською, в майбутньому вона буде корисніша за англійську.
A w nowym żłobku w Laskowicach afera za aferą…