Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dziś disco w amfiteatrze. Obok wielka strefa gastronomiczna i ulica Sienkiewicza zamieniona w… deptak

Wiadomo, ile osób zostanie wpuszczonych do amfiteatru - 3 tys., bo tyle może on pomieścić. Ale ani organizatorzy, ani policja, ani straż miejska, nie mają pojęcia, ilu fanów muzyki dance i disco polo pojawi się po południu przed bramami amfiteatru.

Udostępnij
disco-foto_portal

REKLAMA

Być może będą to tylko 3 tys. osób i niemal wszyscy wejdą na imprezę, a być może 4 lub 5 tys. Trudno to oszacować, bo wejście na Summer Hot Disco jest darmowe i nie wiadomo, ile osób pojawi się nie tylko ze Świecia, ale też z całego powiatu. A wiadomo, że wybierają się do nas również mieszkańcy Chełmna i okolic.

Część z tych, którzy się nie dostaną, wróci do domu, ale większość zapewne zechce obejrzeć, chociażby zza ogrodzenia, występy na dużym telebimie ustawionym w amfiteatrze, transmitującym to, co dzieje się na scenie.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie


Otworzy się w nowym oknie

Reklama
Reklama

Dodatkową atrakcją będzie strefa gastronomiczna na górnym parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej. Pojawią się stoły, parasole, stoiska z piwem i napojami oraz daniami z grilla. Będą też serwowane lody i gorące zupy z kuchni polowej. To wspólna inicjatywa hali i kręgielni.

- Tłumy ludzi będą wędrować między amfiteatrem a halą. Nie łudźmy się, że wszyscy będą szli chodnikami. Dlatego ze względów bezpieczeństwa jezdnia na ulicy Sienkiewicza zostanie czasowo zamknięta dla pojazdów – wyjaśnia Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu.

Chodzi o odcinek od ronda przy amfiteatrze (u zbiegu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego) do alei Jana Pawła II.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Ograniczenia w ruchu drogowym w tej części ul. Sienkiewicza będą trwały od godz. 17.00 do zakończenia imprezy. Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania i poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy – apeluje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

Summer Hot Disco potrwa od godz. 19.00 do około 1.00. Bramy do amfiteatru zostaną otwarte o godz. 18.15. Na scenie pojawią się Weekend, Masters, Cleo, Danzel, Czadoman i D-Bomb.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. Bbbn

  30 sierpnia 2019 08:58

  Tyle godzin ale Czad  A nie

  Tyle godzin ale Czad  A nie wierzyłam w was i myślałam że do 22 maks będzie…To za długo jak dla mnie i NIE IDĘ  wcale he 

 2. Amfi

  30 sierpnia 2019 12:21

  A jutro gala disco polo w

  A jutro gala disco polo w Nowem na zakończenie lata. 

 3. fan Disco

  30 sierpnia 2019 14:03

  Jedyne prawdziwe disco to

  Jedyne prawdziwe disco to Bracia Figo Fagot, a nie jakieś tam podrabiańce.

  • Moloch

   30 sierpnia 2019 18:42

   Ten alerowicz dobrze pisze.

   Ten alerowicz dobrze pisze. Polać mu ! xD

 4. Eksir

  30 sierpnia 2019 20:45

  Gdzieś leci to w tv? 

  Gdzieś leci to w tv? 

  • Major Suchodolski

   30 sierpnia 2019 20:52

   Meksikano TV lub Choroszcz tv

   Meksikano TV lub Choroszcz tv

   • Obi

    31 sierpnia 2019 00:24

    Tak nagłośniane a zero tv…

    Tak nagłośniane a zero tv… to cienko. W Nowem od paru lat taka podobna gala i bez rozgłosu… trzy zespoły i wielki szoł. Haha 

 5. Major Suchodolski

  30 sierpnia 2019 20:49

  Ogółem chłop dla chłopa disco

  Ogółem chłop dla chłopa disco będzie tańczyć śmiechu warte przepraszam że tak powiedziałem tu tego benc żono moja dasz mi dzisiaj benc

 6. Mala

  30 sierpnia 2019 22:47

  Masakra koczowac pod płotem

  Masakra koczowac pod płotem dziękuję Panie burmistrz 

  • adm

   30 sierpnia 2019 22:51

   a próbwałaś wejść? czy w

   a próbwałaś wejść? czy w ogóle nie podchodziłaś do bramy? dużo ludzi stało przed płotem, ale chyba tylko z nieświadomości że wpuszają do środka, kolejka była długa bo wpuszczali powoli, pojedyńczo

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama