Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dziś znowu w ogniu stanęła przyczepa ze słomą

Krótko przed godz. 12.00 strażacy zostali wezwani do pożaru przyczepy ze słomą w Wielkim Komorsku (gmina Warlubie). Kilka dni wcześniej miało miejsce podobne zdarzenie w gminie Dragacz. 

Udostępnij
wielki-komporsk-przycz

REKLAMA

Upał daje się we znaki rolnikom. Odczuwają go nie tylko podczas pracy, ale także muszą się mierzyć z konsekwencjami przypadkowych zaprószeń ognia. Płoną zarówno rżyska, jak i zebrana już słoma.

Tak stało się dziś w Wielkim Komorsku. O godz. 11.50 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze przyczepy wypełnionej balotami. Dzięki szybkiej reakcji strażaków z Wielkiego Komorska, Warlubia oraz komendy PSP w Świeciu, płomienie nie rozprzestrzeniły się na pobliskie zabudowania. Straty są jednak spore, bo ucierpiał sprzęt.   
REKLAMA

Bardzo podobny przebieg miało zdarzenie w minioną środę. W tym przypadku paliła się słoma we Fletnowie (gmina Dragacz). Ogień pojawił się w momencie, gdy ciągnik przejeżdżał ul. Główną. Ogień przeniósł się na pobliskie drzewo. Na szczęście gospodarz zdołał w porę odczepić ciągnik i odjechać na bok. Straty oszacowano wstępnie na 30 tys. zł.    

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (3)

 1. 3p

  17 sierpnia 2020 19:15

  Szkoda traktorka…tak ciężko

  Szkoda traktorka…tak ciężko było to rozczepić? Swożeń na kłódkę zabezpieczony? 

  • Obserwator

   17 sierpnia 2020 20:00

   Lepiej bym tego nie ujął 

   Lepiej bym tego nie ujął 

  • Siąsiad.

   17 sierpnia 2020 20:35

   NO właśnie było tak cięzko bo

   NO właśnie było tak cięzko bo jak już ogniem buchnęło to nie było czasu na odczepianie przyczepy tylko trzeba było jak najdalej odjechać od zabudowań.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama