Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Egzaminy ósmoklasistów. Nie obyło się bez problemów

- Nie powiem, że odbyło się to bez jakichkolwiek kłopotów, ale na szczęście komisje egzaminacyjne udało się powołać we wszystkich szkołach - mówi z pewną ulgą Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu. W podobnym tonie wypowiadają się odpowiedzialni za oświatę także w innych gminach.

Udostępnij
sp-1

Tak jak w przypadku egzaminów pisanych w ubiegłym tygodniu przez gimnazjalistów, tak teraz dwa pierwsze dni sprawdzianu wiedzy ósmoklasistów spędzają sen z powiek dyrektorom szkół. Najbardziej obawiają się środy, gdy uczniowie będą zdawali test ze znajomości języka obcego.

Trudność wiąże się z tym, że uczniowie podzielni są na mniejsze grupy i tym samym potrzeba będzie znacznie więcej członków komisji. Biorąc pod uwagę, że do strajku przyłączają się kolejne szkoły, nie jest o nich łatwo.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

- Widząc rozterki dyrektorów szkół, ministerstwo pospiesznie wydało rozporządzenie, zgodnie z którym maksymalna liczba uczniów zdających egzamin z języka obcego została zwiększona z 20 do 25 - mówi Urszula Kempińska-Czerwińska, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Nowem. - Tym samym zmniejsza się liczba komisji. Mimo to, trzeba było mocno się postarać, żeby znaleźć obsadę na środę. Na razie ją mamy. Mam nadzieję, że za dwa nic się nie zmieni.

W Świeciu najwięcej wysiłku kosztowało pozyskanie chętnych do pracy w SP nr 8. Wiąże się to z dużą liczbą uczniów.    

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

Udostępnij
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nauczyciele nie poddawajcie

Nauczyciele nie poddawajcie się propagandzie szerzonej za pośrednictwem reżimowej TV PiS. W jednej z niereżimowych telewizji usłyszałam, że Gowin poleca się do uczestniczeniu w rozmowach. Jego udział może pomóc w rokowaniach, bo sam kiedyś powiedział, że zyć za 10 ooo złotych można tylko na prowincji.

nauczyciele  ten strajk juz

nauczyciele  ten strajk juz macie przegrany, my rodzive juz do was szacunku nie mamy.Wychowawcy moich dzieci  na koniec roku juz symbolicznego kwiatka nie zobacza.Wiem, ze dla was to nic, ale to taka symbolika.Na przyszly rok mam zaplanowane inne „akcje” zeby uprzykrzyc zycie wychowawcom.

To bedie moj rodicieslki strajk.

No zawód z powołania.

No zawód z powołania. Gratulacje. Zmieniłem zdanie o nauczycielach.

Reklama

Nauczyciele , szkoda dzieci i

Nauczyciele , szkoda dzieci i stres tych dzieci, to dali dzieciom nauczyciele . My o was tez nie zapomnimy. Rodzice !!

A może któryś z nauczycieli

A może któryś z nauczycieli ZSS nr 1 powie ile od 10 lat mają nadgodzin bo każdy ma około 9 nadgodzin tygodniowo a o pensji już nie powiem ale pewnie średnia będzie 6000 zł czy ktos uważa, że to mało. A jak uważają, że to kłamstwo to proszę pokazać PIT.

Nauczyciele pokazali dno.

Nauczyciele pokazali dno.

Reklama

A najgorsi są ci, co niby nie

A najgorsi są ci, co niby nie strajkują a na chorobowe poszli – to dopiero szczyt beszczelności – w tym wszystkim dna dotknęła forma strajku i „niby strajku” – wszystko kosztem dzieci – po takim strajku wzrosną zdecydowanie oczekiwania rodziców – koniec z zadaniami i korepetycjami po lekcjach !!!

Mało, że przegrają to stracą

Mało, że przegrają to stracą resztę szacunku i dobrze po co dali się wciągnąć w te polityczne gierki a ich piosenki i wycia pod szkołami żałosne..

Samo lewactwo pisowskie na

Samo lewactwo pisowskie na tym forum.Brawo nauczyciele!

Reklama

Prawda, dodatków po czubek

Prawda, dodatków po czubek nosa, kasa duża i jeszcze mało. Tak to jest

Uważam zż lepszym

Uważam zż lepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie egzaminów o dwa tygodnie . Komisje były „kompletowane” z grona łamistrajków a te osoby w przyszłości będą rozliczone przez środowisko nauczycielskie i uczniów. W koncu młodzież też się obudzi i znacznie odróżniać dobro od zła. 

NAUCZYCIELE ZNP NIE PODDAWAJCIE SIĘ WALCZCIE MACIE NASZE POPARCIE I JAK TRZEBA POMOŻEMY. 

A ja na te święta życzę

A ja na te święta życzę naszym wspaniałym belfrom: likwidacji karty nauczyciela, 40h/tydzień, wolnych dni tylko w święta na czerwono, likwidacji urlopów zdrowotnych, wprowadzenia kas fiskalnych, urlopu 26dni no i oczywiście tysiaka brutto do pensyjii. Pozdrawiam.

Reklama

A ja życzę nam, abyśmy 

A ja życzę nam, abyśmy  szanowali nauczycieli, a także wszystkich  ludzi i siebie samych także. To pedagogom powierzamy swoje dzieci, to nam zależy, aby były wyedukowane i mądre.  Poniżany, kiepsko opłacany nauczyciel na pewno nie ma powodu, aby dobrze pracować. A ja chcę, aby moja córka mogła uczyć się w szkole, do której z chęcią przychodzą uczniowie i nauczyciele.  

pis przejął komentarze? 

pis przejął komentarze?  Zakończyć z tą anonimowością w komentarzach to pleps skąnczy głupoty pisać

Nauczyciele !!!!! TERAZ ALBO

Nauczyciele !!!!! TERAZ ALBO NIGDY. Jak teraz się poddacie to nigdy nic nie ugracie. Blokujcie matury, wydawanie świadectw i wszystko co się da. Uczniowie nie macie co się obawiać, dostaniecie wszyscy promocję i świadectw najwyżej trochę później. Nic nikt nie będzie odrabiał !!!!

Moje dzieci już skończyły ale

Moje dzieci już skończyły ale nie mam dobrego zdania o nauczycielach .W szkole nie potrafią nauczyć ale ten sam nauczyciel prywatne korepetycje za pieniądze potrafi. Szkoda słów nasze szkolnictwo jest do bani mało by chciali pracować ale krocie zarabiać.J ak ja słysze bo oni sa mgr.ja też i co z tego też chce 6000 zl i dwa miesiące wakacji.

dzięki „łamistrajkom”,

dzięki „łamistrajkom”, których obrażacie i piętnujecie, nasze dzieci mogą przystąpić do egzaminów- to są nauczyciele,czy katecheci,którzy pracują z powołania i w tych trudnych chwilach nie zostawią ucznia na lodzie. Rodzice i te dzieci w odpowiednim czasie podziękują Wam za to!  A pozostali „niby ” troskliwi…bez komentarza

Niech mi tylko ktoś powie, że

Niech mi tylko ktoś powie, że moja córka będzie chodzić do szkoły w lipcu to go zabiję śmiechem. Pod koniec czerwca wyjeżdzamy na wczasy o nic mnie nie interesuje. Nie będe zmieniał plnów z powodu straju nauczycieli. Oni mają wolny jeszcze cały sierpień ja nie. 

A nauczyciele jadą na

A nauczyciele jadą na wycieczkę do Włoch..

Tak im ciążą wycieczki, ale Włochy i to za free – czemu nie 🙂

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

W środę w Tleniu na drodze prowadzącej w kierunku Tucholi zderzyły się dwa samochody ciężarowe marki MAN.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo