Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ekipa remontująca ulicę Żwirki i Wigury z niepokojem zerka w niebo

Pogoda nie ułatwia prac przy modernizacji ul. Żwirki i Wigury w Świeciu. Drogowcy deklarują  jednak, że do końca miesiąca zakończą wszystkie prace.

Udostępnij
ziw-4

Pomimo tego, że odcinek ul. Żwirki i Wigury, pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Wojska Wolskiego, jest w przebudowie, nie został całkowicie zamknięty dla ruchu. Pojawiają się czasowe ograniczenia np. w postaci niemożności zjechania z ronda w dół lub wyjazdu z ul. Gałczyńskiego, ale ma to związek z pracą ciężkiego sprzętu stwarzającego oczywiste zagrożenie dla kierowców. Wspomniane utrudnienia  mogą doskwierać tylko w ciągu dnia, gdy prowadzone są roboty.

Do połowy przyszłego tygodnia powinny być ułożone wszystkie chodniki oraz zatoczki parkingowe. Równolegle prowadzone będzie uzupełnianie braków konieczne przed położeniem masy profilującej, wyrównującej nierówności jezdni.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieJubiler Corleone

Potem kilka dni na prace będą mieli odpowiedzialni za ustawienie na odpowiednich wysokościach studzienek i kratek kanalizacyjnych.  To w zasadzie ostanie poważne zadnie przed wylaniem ostatniej, warstwy - masy ścieralnej.

- Problem w tym, że nie można tego robić przy dużej wilgotności - podkreśla Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Nie tylko nie może padać, ale musi być też sucha, ułożona wcześniej masa profilowa. Ostatnio dni bez deszczu jest jak na lekarstwo. Firmie prowadzącej modernizację również zależy na tym, aby jak najszybciej się z tym uporać - zapewnia kierownik.    

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. csw

  7 września 2017 16:19

  Bułka z masłem.Trzeba było

  Bułka z masłem.Trzeba było spiąć sie jak była odpowiednia pogoda i pracować przynajmiej trochę dłużej to już byśmy zapomnieli o inwestycji .Teraz zostało tylko wielkie marudzenie i patrzenie w niebo. Zresztą co tu pisać to urzędnicza polska norma!!!!!!  -p. Sad….

 2. ob

  7 września 2017 16:25

  Ja z kolei sie pytam

  Ja z kolei sie pytam urzędników gdzie są te lampy przy ul. Sobieskiego,kikuty przewodów wyłażą z ziemi,a gdzie słupy- czekamy na zimę ???????????-p a n o w i e.

 3. blabla

  7 września 2017 16:49

  Termin przesunięty o kolejny

  Termin przesunięty o kolejny miesiac hee… to już chyba kolejny.Jak była pogoda to po 16 cicho na placu budowy jakby to były jakieś obrzeża Świecia… a to przecież jedna z najważniejszych ulic Świecia! Takie zadania traktuje sie priorytetowo i prace powinny trwać na minimum dwie zmiany i możliwie jak najkrócej. Żeby 3 miesiące przebudowywać kilkaset prostej ulicy plus rondo, które nie jest jakoś skomplikowane?

  Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaka inwestycja była ukończona zgodnie z pierwotnym umownym terminem?

  Pozdrawiam

  • obatel

   7 września 2017 17:01

   Kolego albo koleżanko

   Kolego albo koleżanko odpowiem Ci na to pytanie –   żadna!

 4. Ja 1979

  7 września 2017 17:00

  Czy kogoś to jeszcze dziwi.

  Czy kogoś to jeszcze dziwi. Praca od 8 do 15 i do domku. Sierpień był w miarę trzeba było robić. A teraz kłaść asfalt na takie g….. 

  • on

   7 września 2017 17:06

   Pan Sadowski tak czy tak

   Pan Sadowski tak czy tak udzieli odpowiedniej baaaaaaaaaardzo ciekawej,wyyyczerpującej,poprawnie technicznej i naukowej wypowiedzi,że będzie Pan zadowolniony……………

 5. kibic

  7 września 2017 17:45

  Czedmu się czepiacie tego

  Czedmu się czepiacie tego biednego Sadowskiego? czy to on remontuje ulicę? Podejrzeam, że firma ma czas do końca października. Te umowysa tak konstruowane, że każdy się zabezpioecza, aby nie dać ciała i nie płacić kary za zwłokę.

 6. Mieszkanka

  7 września 2017 18:21

  Nowych latarni na ulicy

  Nowych latarni na ulicy Zwirki i Wigury tez zabrakło na odcinku od Porkosu do Basty niestety…. 

  • kk

   7 września 2017 18:42

   Tam żaden radny nie mieszka..

   Tam żaden radny nie mieszka……………

   • belfer

    7 września 2017 19:55

    a naet jakby mieszkał to by

    a naet jakby mieszkał to by nie tracił czasu antakie pierdoły. chciałoby ci się zajmować tym za marne 12 tysięcy 

   • belfer

    7 września 2017 19:56

    a nawet jakby mieszkał to by

    a nawet jakby mieszkał to by nie tracił czasu na takie pierdoły. chciałoby ci się zajmować tym za marne 12 tysięcy 

    • Anonim

     7 września 2017 21:05

     Oj belfsze .Chociaż sie

     Oj belfsze .Chociaż sie poprawiłeś drugim wpisem,ale nie do końca.Po kropce pisze się od DUŻEJ litery.A co do radnych-piszesz ,że dostają marne 12tys.Wątpie w to,że jeżeli byłaby to społeczna inicjatywa bez żadnych dochodów by się wszyscy pchali na stanowiska radnych prawie po trupach .W czasie kampani wyborczej rozdawali by miód i słynne krówki. Pomyśl -zanim coś nieprzemyślanego napiszesz…

 7. uczen tego belfra

  7 września 2017 21:24

  OJ belfsze. chociaż sie

  OJ belfsze. chociaż sie poprawiłeś drugim wpisem,ale nie do końca. Po kropce pisze sie od DUŻEJ litery.A co do radnych – piszesz ,że dostają marne 12 tys.Wątpie w to,że jeżeli byłaby to społeczna inicjatywa bez żadnych dochodów by się wszyscy pchali na stanowiska radnych prawie po trupach.W czasie kampani rozdawali by miód i słynne krówki .Pomyśl zanim coś nieprzemyślanego napiszesz…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama