Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

A gdyby tak zrobić w tym miejscu normalny parking?

Niebawem zakończy się przebudowa miejsc postojowych przed szkołą specjalną w Świeciu. Nie rozwiąże to jednk problemów z parkowaniem w tej okolicy. Pojawia się pytanie: czy nie można by z placu przy garażach zrobić normalnego parkingu?

Udostępnij
miejsca-parkingowe_0

REKLAMA

Decyzja Polomarketu przy ul. Paderewskiego o wprowadzeniu opłat dla tych, którzy pozostawiają samochód przed sklepem na dłużej niż wymaga tego zrobienie zakupów, znacznie skomplikowało sytuację kierowców mieszkających lub pracujących w tym rejonie.

Bliski koniec remontu miejsc postojowych przed szkołą specjalną raczej tego nie zmieni. Zwłaszcza, że większa część parkingu ma być zarezerwowano dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Reklama
Reklama

To oznacza, że niewielki skrawek ziemi sąsiadujący z garażami usytuowanymi naprzeciwko szkoły dalej będzie zatłoczony.
REKLAMA

- Czy nie można by z placu przy garażach zrobić normalnego parkingu, przy okazji powiększając miejsce na pozostawienie auta? - pyta Czytelnik.

Argumentuje, że wyrównując i utwardzając teren niewielkim kosztem nie tylko zwiększyłaby się liczba miejsc postojowych, ale też nikt nie byłby narażony już na brodzenie w błocie, które się tam pojawia po każdych opadach.

Reklama
Reklama

Okazuje się, że nie jest to takie proste. Dlaczego?
REKLAMA

- Już dwukrotnie podejmowaliśmy próbę „ucywilizowania” tego miejsca - mówi Dariusz Zawadziński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu. - Niestety, nic z tego nie wyszło, ponieważ nie ma jednomyślności wśród właścicieli garaży.

Właścicielami działki przy ul. Paderewskiego, oprócz Spółdzielni Mieszkaniowej, są także w ułamkowej części właściciele usytuowanych tam garaży. Spółdzielnia proponowała wydzielenie drogi oraz budowę nowych garaży. Nie spotkało się to jednak z aprobatą większości. Dlatego... wszystko pozostanie tak, jak jest. Przynajmniej na razie.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Autami starają nawet przy

Autami starają nawet przy przedszkolu i nie ma gdzie postawić na 5 min auta żeby dzieci do przedszkola zaprowadzić w bloku. Musimy zestawiać garaże. A jak zostawimy i ktoś chce wyjechać dzwoniłam straż i zdjęcia robi. Może zróbcie coś z tym bo to się robić śmieszne.  A już nie wspomne o wjeździe stają na samym wjeździe.  I jak tu się minąć.  Trzeba się cofac żeby wpuszczać. Drugi samochód. Byście musieli się przejść i porobić zdjęcia koło 8 rano. Tam jest Meksyk.

Na terenie o którym wspomina

Na terenie o którym wspomina Prezes Spółdzielni jakiś czas temu postawione zostały znaki drogowe lecz tak jak zawsze bywa znaki sobie kierowcy sobie. Swego czasu były plany by wzdłuż ul. Paderewskiego w kierunku skrzyżowania z AL. JP II wydzielić miejsca do parkowania równoległego do krawędzi jezdni. To, że wśród właścicieli garaży nie ma jednomyślności wcale mnie nie dziwi. Krążenie przez nich wokół haseł : „BO TO MOJE” lub, a „A CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁA / MIAŁ” w obecnym czasie to normalka. Szkoda, że nie chcą zobaczyć korzyści jakie dałoby utwardzenie terenu. Uważam, że każdy problem jest do rozwiązania przy odrobinie (akurat w tym wypadku) dobrej woli przede wszystkim właścicieli garaży. Jest jeszcze jedna kwestia-dojazd dla służb ratunkowych do bud. AL. JP II 2A i 2. W obecnej sytuacji jest to możliwe tylko od ul. Krausego po chodnikach wzdłuż wejść do klatek schodowych bud. AL. JP II 4 i bud. ul. Karusego 5 – taka sytuacja sama prowokuje do nieszczęśliwych zdarzeń. Pozdrawiam właścicieli garaży,którym np. odwodnienie terenu przed garażami jest obojętne.

Moim zdaniem powinny tu

Moim zdaniem powinny tu stanąć  te drapacze chmur w których by były parkingi piękny widok na Wisłe Wde i ul W..P.

Prezes SM – nic tam nie

Prezes SM – nic tam nie remontujcie – nie będą mogli dojechać do garaży to sami przyjdą z „jednomyślną” decyzją. Ja osobiście to bym po deszczach jeszcze tam ciągnikiem sobie pojeździł

Reklama

Posadzcie drzewa. Tak bardzo

Posadzcie drzewa. Tak bardzo sa wazne itd.ekologiczne i wogole. Ciu l tam z parkingiem. Aut nie przybywa, parkimgi sa z gumy

Niech się spikna właściciele

Niech się spikna właściciele tych garaży ogrodzą plac, postawia szlaban i pobierają opłatę za parking. Skoro polo może opłaty pobierać to i Janusz z Seba chcą zarobić. A te Karyny to by chciały wszytko za darmo bo mają bombelki w specjalnej to im się należy wszystko. O nie nie

W obecnej sytuacji i

W obecnej sytuacji i interesie społecznym najlepszym rozwiązaniem byłoby wywłaszczenie właścicieli garaży, wyburzenie tychże i wybudowanie w ich miejsce dużego parkingu.

Dlaczego nikt nie wspomina,

Dlaczego nikt nie wspomina, że to SM zmusiła właścicieli garaży do wykupu ziemi przed garażami. Podatek od gruntu też każdy musi płacić ponad 200 zł rocznie.

Reklama

Szlachta samochodami musi się

Szlachta samochodami musi się wszędzie dostać. Żadnych parkingów leniwi ludzie nic więcej i wypudrowane mamuśki dzieci odprowadzają bez makijażu wyglądają jak wstyd

A co to?! Sondażownia dla

A co to?! Sondażownia dla urzędu miasta?! Wiadomo, że parkingów brakuje w całym mieście! Nie ma się co zastanawiać, sądować, tylko działać!!!

To zdjęcie z niemieckiego

To zdjęcie z niemieckiego szrotu ?

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne