Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

A gdyby tak zrobić w tym miejscu normalny parking?

Niebawem zakończy się przebudowa miejsc postojowych przed szkołą specjalną w Świeciu. Nie rozwiąże to jednk problemów z parkowaniem w tej okolicy. Pojawia się pytanie: czy nie można by z placu przy garażach zrobić normalnego parkingu?

Udostępnij
miejsca-parkingowe_0

REKLAMA

Decyzja Polomarketu przy ul. Paderewskiego o wprowadzeniu opłat dla tych, którzy pozostawiają samochód przed sklepem na dłużej niż wymaga tego zrobienie zakupów, znacznie skomplikowało sytuację kierowców mieszkających lub pracujących w tym rejonie.

Bliski koniec remontu miejsc postojowych przed szkołą specjalną raczej tego nie zmieni. Zwłaszcza, że większa część parkingu ma być zarezerwowano dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

To oznacza, że niewielki skrawek ziemi sąsiadujący z garażami usytuowanymi naprzeciwko szkoły dalej będzie zatłoczony.
REKLAMA

- Czy nie można by z placu przy garażach zrobić normalnego parkingu, przy okazji powiększając miejsce na pozostawienie auta? - pyta Czytelnik.

Argumentuje, że wyrównując i utwardzając teren niewielkim kosztem nie tylko zwiększyłaby się liczba miejsc postojowych, ale też nikt nie byłby narażony już na brodzenie w błocie, które się tam pojawia po każdych opadach.

Okazuje się, że nie jest to takie proste. Dlaczego?
REKLAMA

- Już dwukrotnie podejmowaliśmy próbę „ucywilizowania” tego miejsca - mówi Dariusz Zawadziński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu. - Niestety, nic z tego nie wyszło, ponieważ nie ma jednomyślności wśród właścicieli garaży.

Właścicielami działki przy ul. Paderewskiego, oprócz Spółdzielni Mieszkaniowej, są także w ułamkowej części właściciele usytuowanych tam garaży. Spółdzielnia proponowała wydzielenie drogi oraz budowę nowych garaży. Nie spotkało się to jednak z aprobatą większości. Dlatego... wszystko pozostanie tak, jak jest. Przynajmniej na razie.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (32)

 1. Rech

  25 listopada 2020 12:19

  Autami starają nawet przy

  Autami starają nawet przy przedszkolu i nie ma gdzie postawić na 5 min auta żeby dzieci do przedszkola zaprowadzić w bloku. Musimy zestawiać garaże. A jak zostawimy i ktoś chce wyjechać dzwoniłam straż i zdjęcia robi. Może zróbcie coś z tym bo to się robić śmieszne.  A już nie wspomne o wjeździe stają na samym wjeździe.  I jak tu się minąć.  Trzeba się cofac żeby wpuszczać. Drugi samochód. Byście musieli się przejść i porobić zdjęcia koło 8 rano. Tam jest Meksyk.

  • Katarzyna

   25 listopada 2020 12:28

   Po jakiemu to napisane? 

   Po jakiemu to napisane? 

   • Nn

    25 listopada 2020 12:51

    Się  dziwisz  po szkole 

    Się  dziwisz  po szkole  specjalnej 

  • Patola

   25 listopada 2020 13:56

   Rusz dupe pieszo leniu

   Rusz dupe pieszo leniu

  • Bralczyk

   25 listopada 2020 14:41

   Asz mje oczy bolom

   Asz mje oczy bolom

  • Uuu

   25 listopada 2020 17:56

   Współczuję, że musi pani

   Współczuję, że musi pani „zestawiać garaże” ale jest moc haha

 2. ROPUCH

  25 listopada 2020 12:46

  Na terenie o którym wspomina

  Na terenie o którym wspomina Prezes Spółdzielni jakiś czas temu postawione zostały znaki drogowe lecz tak jak zawsze bywa znaki sobie kierowcy sobie. Swego czasu były plany by wzdłuż ul. Paderewskiego w kierunku skrzyżowania z AL. JP II wydzielić miejsca do parkowania równoległego do krawędzi jezdni. To, że wśród właścicieli garaży nie ma jednomyślności wcale mnie nie dziwi. Krążenie przez nich wokół haseł : „BO TO MOJE” lub, a „A CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁA / MIAŁ” w obecnym czasie to normalka. Szkoda, że nie chcą zobaczyć korzyści jakie dałoby utwardzenie terenu. Uważam, że każdy problem jest do rozwiązania przy odrobinie (akurat w tym wypadku) dobrej woli przede wszystkim właścicieli garaży. Jest jeszcze jedna kwestia-dojazd dla służb ratunkowych do bud. AL. JP II 2A i 2. W obecnej sytuacji jest to możliwe tylko od ul. Krausego po chodnikach wzdłuż wejść do klatek schodowych bud. AL. JP II 4 i bud. ul. Karusego 5 – taka sytuacja sama prowokuje do nieszczęśliwych zdarzeń. Pozdrawiam właścicieli garaży,którym np. odwodnienie terenu przed garażami jest obojętne.

  • SN61

   25 listopada 2020 19:21

   Słuszny i rozsądny głos! 

   Słuszny i rozsądny głos! 

   • ROPUCH

    25 listopada 2020 22:00

    Dziękuję za uznanie.

    Dziękuję za uznanie.

  • Kierowca karetki

   27 listopada 2020 07:15

   Dojazdy do bloków JP II 2 i

   Dojazdy do bloków JP II 2 i 2a są, nie trzeba od Krausego wjeżdżać. Ten przy 2a wprawdzie urywa miskę olejową, albo tłumik, ale jest.

 3. Diki

  25 listopada 2020 13:10

  Moim zdaniem powinny tu

  Moim zdaniem powinny tu stanąć  te drapacze chmur w których by były parkingi piękny widok na Wisłe Wde i ul W..P.

  • Franek

   25 listopada 2020 17:48

   Na szczęście nikogo twoje

   Na szczęście nikogo twoje zdanie nie obchodzi.

   • Do Franka

    26 listopada 2020 09:33

    Widocznie ciebie skoro coś

    Widocznie ciebie skoro coś piszesz

 4. Bolek

  25 listopada 2020 13:36

  Prezes SM – nic tam nie

  Prezes SM – nic tam nie remontujcie – nie będą mogli dojechać do garaży to sami przyjdą z „jednomyślną” decyzją. Ja osobiście to bym po deszczach jeszcze tam ciągnikiem sobie pojeździł

 5. Drzewa drzewa

  25 listopada 2020 16:54

  Posadzcie drzewa. Tak bardzo

  Posadzcie drzewa. Tak bardzo sa wazne itd.ekologiczne i wogole. Ciu l tam z parkingiem. Aut nie przybywa, parkimgi sa z gumy

 6. Pik

  25 listopada 2020 17:03

  Niech się spikna właściciele

  Niech się spikna właściciele tych garaży ogrodzą plac, postawia szlaban i pobierają opłatę za parking. Skoro polo może opłaty pobierać to i Janusz z Seba chcą zarobić. A te Karyny to by chciały wszytko za darmo bo mają bombelki w specjalnej to im się należy wszystko. O nie nie

  • Jarek

   25 listopada 2020 17:08

   Ale ty madry jesteś

   Ale ty madry jesteś zakompleksiony buraku. Bohater w necie pizda w świecie. 

  • Trefl

   25 listopada 2020 17:20

   Tu raczej chodzi o

   Tu raczej chodzi o mieszkańców którzy nie mają gdzie zaparkować, a nie o Karyny z bombelkami.

 7. Pumper

  25 listopada 2020 17:16

  W obecnej sytuacji i

  W obecnej sytuacji i interesie społecznym najlepszym rozwiązaniem byłoby wywłaszczenie właścicieli garaży, wyburzenie tychże i wybudowanie w ich miejsce dużego parkingu.

  • Hehe

   25 listopada 2020 17:50

   Od tego pompowania

   Od tego pompowania,napompowałeś sobie gównem mózg…nikogo nie dziwi taki fakt że jesteś baranem

   • Pumper

    25 listopada 2020 18:00

    W obecnej sytuacji gdzie

    W obecnej sytuacji gdzie brakuje terenu pod tego typu inwestycje jest to najlepsze rozwiązanie. Sprawa jest do przepchnięcia w świetle przepisów prawa.

    • Roy

     25 listopada 2020 18:54

     Podaj podstawę prawną. 

     Podaj podstawę prawną. 

     • Pumper

      25 listopada 2020 19:05

      Wystarczy w googl wklepać

      Wystarczy w googl wklepać frazę

      Zasady wywłaszczania nieruchomości pod inwestycje publiczne

     • T

      25 listopada 2020 20:30

      To może wyburzyć jeden blok,

      To może wyburzyć jeden blok, żeby mógł stanąć tam parking? Co za interes społeczny jest w tym, żeby pozbawić garaży jednych, a za to dać miejsce innym? Na zdjęciu jak widać parkują tam auta… Pytanie co dokładnie jest przyczyną, że właściciele garaży nie zgadzają się na zmiany. Jak wiążę się to z tym, że mieliby coś extra płacić, to się im nie dziwię. Oni garaże mają.

     • Pumper

      25 listopada 2020 20:36

      Taki, że w miejsce kilkunastu

      Taki, że w miejsce kilkunastu garaży można stworzyć kilkadziesiąt miejsc parkingowych których obecnie brakuje. Z czasem niestety będzie jeszcze gorzej.

     • Roy

      25 listopada 2020 20:32

      To poczytaj o jakim rodzaju

      To poczytaj o jakim rodzaju inwestycji i o jakiej skali mówią ustawy i specustawy i dopiero później zabieraj głos. Poczytaj też orzeczenia NSA.

     • Maxi-Kazik

      26 listopada 2020 09:08

      Orzeczenia NASA? A co

      Orzeczenia NASA? A co amerykańska agencja kosmiczna ma do parkingu w Świeciu? Nie przesadzajta! Ale faktem jeste, że powinło być więcej miejsc parkingowych. Wszędzie teraz sadzą te drzewa zamiasta budować parkingi. Co za hory kraj.

 8. Kamil

  25 listopada 2020 20:51

  Dlaczego nikt nie wspomina,

  Dlaczego nikt nie wspomina, że to SM zmusiła właścicieli garaży do wykupu ziemi przed garażami. Podatek od gruntu też każdy musi płacić ponad 200 zł rocznie.

  • RONIN

   25 listopada 2020 22:04

   Wczytaj się proszę w

   Wczytaj się proszę w wypowiedź Prezesa Spółdzielni, nic nie wspomina o przymusie wykupu, a jeśli taki był to podaj powód dla którego był przymus.

 9. Boloo

  25 listopada 2020 21:48

  Szlachta samochodami musi się

  Szlachta samochodami musi się wszędzie dostać. Żadnych parkingów leniwi ludzie nic więcej i wypudrowane mamuśki dzieci odprowadzają bez makijażu wyglądają jak wstyd

 10. gal

  26 listopada 2020 09:34

  A co to?! Sondażownia dla

  A co to?! Sondażownia dla urzędu miasta?! Wiadomo, że parkingów brakuje w całym mieście! Nie ma się co zastanawiać, sądować, tylko działać!!!

 11. Wiechu

  26 listopada 2020 13:28

  To zdjęcie z niemieckiego

  To zdjęcie z niemieckiego szrotu ?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama