Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Gdyby zostali w domu, nie mieliby teraz kłopotów

Policjanci z powiatu świeckiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili samochody , chociaż nie powinni wsiadać za kierownicę. Trafił się też jeden rowerzysta.

Udostępnij
152-329876

W miniony weekend policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy najlepiej by zrobili, gdyby podróżowali wyłącznie jako pasażerowie, wybrali się pieszo albo zostali w domu.

Piątek "trzynastego" był pechowy dla 64-letniego rowerzysty. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów z posterunku w Dragaczu, bo jechał wężykiem.

- Swoim zachowaniem zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Również w piątek w Pruszczu patrol z posterunku w Bukowcu zatrzymał do kontroli kierowcę skody fabii. Po sprawdzeniu 51-latka w systemie, okazało się, że kierował pojazdem wbrew obowiązującemu zakazowi wydanemu przez Sąd Rejonowy w Świeciu. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei do 2 lat więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów grozi dwóm kierowcom zatrzymanym w sobotę 14 stycznia.

Pierwszy wpadł w ręce policjantów z komisariatu w Nowem tuż po północy.

Reklama
Reklama

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę opla corsy, bo na widok radiowozu nagle ruszył, a potem wjechał na teren pobliskiej posesji.

Szybko okazało się, jaki był powód takiej reakcji. 34-letni mieszkaniec powiatu świeckiego wydmuchał blisko promil.

Tego samego dnia w Grucznie kierowca volkswagena bory został zatrzymany przez policjantów ze Świecia, bo miał niesprawne oświetlenie.

Reklama
Reklama

- Jego problemy nie skończyły się jednak tylko na pouczeniu. W trakcie kontroli był nerwowy i mówił niewyraźnie. Przyznał w rozmowie z policjantami, że zażywał narkotyki - relacjonuje Joanna Tarkowska.

Wstępne badania wykazały obecność w organizmie mężczyzny amfetaminy, metamfetaminy i marihuany.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Olo

  17 stycznia 2023 22:30

  Tych śmieci co psa

  Tych śmieci co psa maltretowali znajdźcie . A nie condonow pijanych 

 2. Sasha Condonow i śmiecie od psa

  18 stycznia 2023 16:13

  My jesteśmy w Pekinie

  My jesteśmy w Pekinie ,pracujemy w Dog 's Resttaurant !! 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama