Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Gdzie mają stanąć nowe wyświetlacze prędkości? Ostatnie dni głosowania

Gmina zamierza kupić i zamontować kolejne wyświetlacze prędkości. Pytanie tylko, gdzie powinny się znaleźć?

Udostępnij
kontrola-predkosci_0_0

REKLAMA

- Nikt tego nie wie lepiej niż sami mieszkańcy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą konsultacje społeczne – argumentuje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Zachęcam do głosowania. Spośród dziesięciu propozycji zostaną wybrane trzy lokalizacje z największą liczbą głosów.

Radarowe wyświetlacze prędkości działają już przy alei Jana Pawła II oraz przy ulicach Sienkiewicza, Paderewskiego i Małcużyńskiego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Gmina proponuje montaż nowych wyświetlaczy m.in. koło przedszkola przy ul. Słowackiego i żłobka przy ul. Chrobrego, niedaleko skrzyżowania ul. Wodnej i Cukrowników, na ul. Gałczyńskiego, a także w okolicach skrzyżowania w Czaplach, przy drodze Sulnówko-Sulnowo, w Sulnówku (wjazd do wsi od strony Wyrwy) oraz w Kozłowie (zjazd w kierunku zapory wodnej od strony Świecia).

Czasu na głosowanie pozostało już niewiele. Trwa ono do 10 września. Pełen wykaz proponowanych lokalizacji i formularz głosowania na stronie urzędu miejskiego www.swiecie.eu.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (14)

  1. Ekstra

    8 września 2021 07:43

    Wydawanie pieniędzy na coś co

    Wydawanie pieniędzy na coś co każdy kierowca ma w aucie. Logika… 

  2. Jan

    8 września 2021 08:03

    Strata kasy!!! Po co to komuś

    Strata kasy!!! Po co to komuś??? I tak nikt na to nie reaguje przykład macie koło szkoły specjalnej !!

  3. Marek

    8 września 2021 08:18

    Zgadzam się że to nie

    Zgadzam się że to nie potrzebne . Ale jest problem na Wyszyńskiego chyba została ulica zapomniana . Cała długość ulicy Wyszyńskiego to prosty odcinek a koło żaby jest przejście ,które jest prawie niewidoczne . Jesienną czy zimową ,wieczorna pora roku jest tam Ciemno a wracają tamtędy dzieci ze szkoły od ulicy Jana Pawła . Przechodzi mnustwo ludzi między sklepami praktycznie zawsze ktoś stoi przy przejściu albo obok na krawężniku . Doswietlili przejścia na Jana Pawła gdzie są progi zwalniające a przy skrzyżowaniu z Krauzego jest dobra widoczność ale o Wyszyńskiego zapomniano 

    • Jan

      8 września 2021 09:00

      Dokładnie to przejście

      Dokładnie to przejście zapomniane!! Wszędzie robili lampy a tam nie

  4. Roy

    8 września 2021 08:53

    Nigdzie ! To strata pieniędzy

    Nigdzie ! To strata pieniędzy !

  5. brak punktów

    8 września 2021 09:05

    a gdzie Wojska Polskiego

    a gdzie Wojska Polskiego przed przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu z Solidarności i Bednarza

  6. Kierowca

    8 września 2021 09:38

    Prędkość zmniejszy tylko

    Prędkość zmniejszy tylko radar i sowity mandat,bo zabawka nikogo nie nauczy 

  7. Jarek

    8 września 2021 10:33

    Nigdzie. Za duż pieniędzy

    Nigdzie. Za duż pieniędzy macie?

    • Hmmmm

      8 września 2021 12:56

      … no właśnie chyba ni majo

      … no właśnie chyba ni majo piniendzow bo na NOWYM SWIECIU jest artykuł że nima kiejdy na dowozy dzieci do szkół. 

  8. xxxx

    8 września 2021 13:24

    na moje chca to kupic bo sie

    na moje chca to kupic bo sie ugadali ze kupia hehe kazdy wie ze to go,,, nic nie daje

  9. Dzień

    8 września 2021 14:31

    Wyświetlacze spełniają swoją

    Wyświetlacze spełniają swoją rolę, wiele osób zwalnia kiedy ma przypomnienie tego typu. 

    • xxx

      8 września 2021 14:33

      Naprawdę?

      Naprawdę?

  10. xxx

    8 września 2021 14:34

    Proponuję żeby je sobie

    Proponuję żeby je sobie postawili, w urzędzie na korytarzu.

  11. kiki

    8 września 2021 14:55

    u mnie w domu, jak baba

    u mnie w domu, jak baba zaczyna gadać to tak pędzi , że nie rozumiem potoku słów.