Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Gmina buduje nowe ścieżki rowerowe za ponad milion złotych [zdjęcia]

Ta inwestycja z pewnością ucieszy miłośników dwóch kółek nie tylko z gminy Świecie.

Udostępnij
sciezka-sulnowo-dziki-2

REKLAMA

Przetarg na budowę dwóch ścieżek z Sulnowa do Dzików o długości 1,5 km i z Gruczna do Chrystkowa o długości 1,3 km wygrał Zakład Drogowo-Mostowy ze Świecia. W sumie gmina Świecie zapłaci za te dwie inwestycje 1,3 mln zł.

Prace na odcinku Sulnowo-Dziki już ruszyły. Ścieżka, powstająca wzdłuż drogi powiatowej, będzie łączyła się z już istniejącą trasą rowerową w gminie, która będzie w sumie liczyć kilkanaście kilometrów.

Zgodnie z umową prace mają się zakończyć w sierpniu, ale prawdopodobnie wykonawca upora się z nimi szybciej.

REKLAMA

REKLAMA

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Mieszkaniec Skarszew

  15 marca 2021 23:29

  A co ze ścieżką do Skarszew,

  A co ze ścieżką do Skarszew, powstaje tu tyle domów, jest mnóstwo dzieci, które chętnie uczęszczało by do szkół rowerami. Dorośli również.  Poza tym łatwy dojazd ze Świecie przez Skarszewo do Leosi i Kamienia św.  Wojciecha, urozmaiciło by łatwość dostępu do tego miejsca rowerem. Pomyślcie włodarze.  Pozdrawiam.

 2. mieszkanka

  16 marca 2021 09:11

  Przydałaby się ścieżka od

  Przydałaby się ścieżka od ogródków działkowych w Sulnówku przrez przejazd kolejowy do mostu w Wyrwie – wielu rowerzystów pokonuje trasę do Kozłowa przez las, ścieżka bardzo by się przydała. Dzieciom dojeżdżającym do szkoły też ułatwiłoby to życie.

 3. ROPUCH

  16 marca 2021 11:07

  Cieszy kolejny szlak rowerowy

  Cieszy kolejny szlak rowerowy, może rozładuje tłok aut w weekendy na wypady „za miasto”. Przydałby się plan obecnych i planowanych ścieżek rowerowych w komponowany w mapę turystyczną Świecia i okolic. Budowana ścieżka podwyższa standard turystyczny gminy, każdy kto ma pobożne życzenia związane z jazdą rowerem doczeka się ich spełnienia tylko jak na wszystko trzeba czekać i być cierpliwym. Należy pamiętać, że każda inwestycja wymaga planu, wyłonienia wykonawcy i gruntu, bo nie zawsze ziemia na której jest coś budowane to własność gminy.

 4. Mieszkaniec

  16 marca 2021 13:45

  Świetna wiadomość. 

  Świetna wiadomość. 

 5. Tomas

  16 marca 2021 14:05

  Proponuję „przebudować”

  Proponuję „przebudować” ścieżkę rowerową biegnącą przez Sulnówko. Przy pomocy procedury ZRID możnaby jedną stronę pasa drogowego poszerzyć i zrobić szerszą trasę dla rowerów. No i nie wspomnę o skrzyżowaniu „w stronę” Barta, bo tak w ogóle nie ma „przejazdu” dla rowerów…

 6. Naturka

  16 marca 2021 19:28

  Ścieżka na trasie Świecie –

  Ścieżka na trasie Świecie – Osie tez by się przydała. A jak nie taka długa, to puki co np. z Laskowic do Świecia, lub z Laskowic do Osia. Dość sporo tą trasą przemieszcza się ludzi pieszo/rowerami, a jest to bardzo ruchliwa trasa. Fajnie by było też o takiej ścieżce pomyśleć ^-^

 7. Nono

  17 marca 2021 05:29

  Co z tego że jest ścieżka,

  Co z tego że jest ścieżka, barany w koszulkach z numerami i tak jadą po asfalcie.

  • Misiak76

   17 marca 2021 09:38

   Do czasu jak ustawodawca nie

   Do czasu jak ustawodawca nie wprowadzi zapisów, że ruch rowerowy jest zabroniony drogą jeżeli jest obok ścieżka rowerowa to niestety tak będzie. Choć nie jestem pewien czy czasem już nie ma takich przepisów. Sęk w tym, że jeżeli są to Policja i tak nie karze rowerzystów mandatem za jazdę po drodze zamiast ścieżką rowerową. Kwestią jest też nawierzchni na ścieżce bo nawierzchnia z kostki betonowej i szutrowa eliminuje z ruchu rowery szosowe które poruszają się po nawierzchniach asfaltowych oraz betonowych

 8. czytelniczka

  17 marca 2021 09:30

  Brawo panie burmistrzu. 

  Brawo panie burmistrzu. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama