Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Gmina Osie przekazała policji maskotki. Pluszaki trafią do dzieci, które doświadczyły przemocy

Wójt gminy Osie przekazał świeckiej policji maskotki, które za pośrednictwem dzielnicowych i policjantów ruchu drogowego zabawki trafią do dzieci doświadczających przemocy w rodzinie lub będących uczestnikami zdarzeń drogowych.  

Udostępnij
maskotki

REKLAMA

Zabawki na ręce komendanta powiatowego w Świeciu insp. Tomasza Lubiejewskiego przekazał wójt gminy Osie  Michał Grabski. Teraz misie trafią do policyjnych radiowozów, a chwilę później funkcjonariusze obdarują nimi najmłodszych. 

- Może się zdarzyć, że podczas kontroli drogowej, wypadku lub innej interwencji będzie obecne dziecko - mówi  podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Taki podarowany miś będzie mógł uspokoić np. płaczącego malucha lub rozładować konfliktową sytuację. Pluszaki będą przekazywane przez dzielnicowych najmłodszym, doświadczającym przemocy domowej lub będących świadkami agresji w środowisku rodzinnym oraz policjantów ruchu drogowego podczas zdarzeń drogowych.
REKLAMA

REKLAMA

Praktyka pokazuje konieczność wzmocnienia pozytywnego przekazu kierowanego do najmłodszych, dlatego tak ważne jest obdarowywanie przez policjantów przedmiotami, które wywołują u dziecka pozytywne wspomnienia i zachęcą do dbania o bezpieczeństwo.

Na potrzeby działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci z powiatu świeckiego otrzymali od wójta  Osia również kilkaset odblasków, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach, nawet w dzień panuje niedostateczna widoczność. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama