Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Gmina za blisko pół miliona przebuduje boisko w Terespolu

W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać firmę, która wygra przetarg na przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Terespolu Pomorskim (gmina Świecie).

Udostępnij
sp-terespol-portal

REKLAMA

W przetargu biorą udział cztery firmy.  Najtańszą ofertę, na 486,7 tys. zł, złożyła firma z Chojnic. Tylko na 800 zł więcej wycenił prace Zakład Usług Komunalnych w Świeciu. Niewiele droższy jest też świecki Konar – 491 tys. zł. Najwięcej, aż 618,6 tys. zł, zażądało konsorcjum dwóch firm z Dobrego i Lubichowa.  

Gmina na realizację inwestycji ma zarezerwowane w budżecie 463,3 tys. zł. Bez względu na to, którą z najtańszych ofert wybierze, będzie więc musiała trochę dołożyć.

Prace mają ruszyć w sierpniu i zakończyć się do połowy października. Ich charakter będzie podobny do tego, co możemy zobaczyć w szkołach podstawowych nr 1 i 8 w Świeciu. Różnica dotyczy tylko zakresu i skali zaplanowanych prac.
REKLAMA

- Jeszcze tej jesieni uczniowie Szkoły Podstawowej w Terespolu będą cieszyć się nowym trawiastym boiskiem piłkarskim o wymiarach 30 na 60 m, boiskiem wielofunkcyjnym z powierzchnią poliuretanową, bieżnią dwutorową, skocznią w dal oraz rzutnią do pchnięcia kulą - wylicza Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Oprócz tego zostaną zamontowane piłkochwyty i oświetlenie, które pozwoli na grę po zmroku. Całości zagospodarowania obiektu dopełniać będą nowe chodniki. 

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu
REKLAMAUdostępnij

Komentarze (3)

 1. SN61

  20 lipca 2020 20:22

  Świetnie. Super! 

  Świetnie. Super! 

 2. Dzik

  21 lipca 2020 12:49

  To ta wiocha jeszcze istnieje

  To ta wiocha jeszcze istnieje? 

  • Ty

   21 lipca 2020 18:18

   A Ty buraku je.any też

   A Ty buraku je.any też jeszcze istniejesz? Nikt Ci m.rdy nie rozkwasil? 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama