Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Gwałt, oszustwa, groźby. Długa lista grzechów "biznesmena" Wojciecha D.

"Przedsiębiorca", dobrze znany w Jeżewie i Świeciu, niedawno został zatrzymany w Sopocie, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Okazuje się, że na Wojciechu D. ciąży szereg zarzutów, nie tylko związanych z prowadzonymi przez niego interesami.

Udostępnij
1_21

REKLAMA

Reklama
Reklama

O efektach policyjnej akcji wymierzonej w 38-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi pisaliśmy po raz pierwszy 8 listopada.

Kryminalni ustalili, że Wojciech D. przebywa w Sopocie. Tam też go zatrzymali w luksusowym apartamencie. Mężczyzna zdążył dość mocno zmienić wygląd (zapuścił brodę i wąsy), ale na niewiele to się zdało.W mieszkaniu policjanci znaleźli też kilkanaście tysięcy złotych.

Wprost z apartamentu w Sopocie pojechał do więzienia. Ma do odsiadki 19 miesięcy za oszustwa majątkowe i zmuszanie do niekorzystnego rozporządzania mieniem oraz groźbę uszkodzenia ciała.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Prawdopodobnie jednak bardziej obawia się kolejnego wyroku, jaki już niebawem zapadnie w jego sprawie.

W kwietniu Sąd Rejonowy w Świeciu skazał Wojciecha D. na 3 lata pozbawienia wolności za gwałt. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Reklama
Reklama

- 29 listopada zostanie rozpatrzona w tej sprawie apelacja przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy - mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Ostatnie wybryki na pewno mu nie pomogą. I choć w zasadzie są bez związku z gwałtem, to kreują pewien obraz Wojciech D. jako człowieka.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Wojciech D. przed lata próbował pozować na rzutkiego przedsiębiorcę i specjalistę z branży motoryzacyjnej. W Jeżewie prowadził firmę wynajmu samochodów dostawczych i osobowych, w tym drogich limuzyn.

Prowadził zresztą rozległe interesy. Jego firma zajmowała się handlem samochodami oraz maszynami budowlanymi i rolniczymi, produkowała maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe w czasie szczytu pandemii Covid-19, świadczyła usługi koparko-ładowarką.

Dwa lata temu Wojciech D. kupił warsztat samochodowy w Przechowie. Klienci dość szybko się przekonali, że to nie jest najlepsze miejsce do naprawy samochodów.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W ocenie osób, z którmi kontaktował się portal Extra Świecie, zebrało sie tam "nieciekawe towarzystwo", a terminy realizacji były coraz dłuższe. Inni skarżyli się, że mieli problemy z odzyskaniem zaliczek wpłaconych za różne usługi świadczone przez firmę Wojciecha D.

Interesy nie szły najlepiej, skoro jesienią ubiegłego roku firma windykacyjna próbowała wyegzekwować od niego blisko 100 tys. zł niespłaconego zadłużenia.
REKLAMA

Reklama
Reklama


Do długiej listy zarzutów doszedł niedawno kolejny. Tym razem chodzi o oszustwo związane ze sprzedażą nieruchomości popełnione w warunkach recydywy. Wojciech D. wziął przedpłatę za sprzedaż mieszkania, którego nie był właścicielem. Niedoszli nabywcy zostali na lodzie, a wpłaconych pieniędzy już nie zobaczyli.

Oprócz 19 miesięcy za stare sprawy, które już odsiaduje w więzieniu po zatrzymaniu w Sopocie, Wojciechowi D. mogą więc dojść kolejne lata, które spędzi za kratami.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

 

Udostępnij

Komentarze (25)

  1. V.

    14 listopada 2021 10:38

    To my takie osoby nazywamy

    To my takie osoby nazywamy biznesmenami? 

  2. ...

    14 listopada 2021 10:40

    Te wyroki są śmieszne.

    Te wyroki są śmieszne. Powinien dostać za wszystko 25 lat. Za gwałt 3 lata koń by się uśmiał.

  3. Mania

    14 listopada 2021 11:29

    Do utylizacji z nim. Po co

    Do utylizacji z nim. Po co mamy płacić na jego utrzymanie 

  4. Ona

    14 listopada 2021 11:33

    Gwałt też? Do piachu ze

    Gwałt też? Do piachu ze śmieciem…skąd takie naiwne dziewczyny się biorą które chciały się z nim spotkać, z daleka od niego kretactwem śmierdzi

  5. Moniek

    14 listopada 2021 14:24

    Nie chcę za dużo się

    Nie chcę za dużo się wypowiadać, ale gdzie była żona (uważam a za wspolwinna), i reszta rodziny przecież wszyscy wiedzieli skąd bierze kasę. Nigdzie nie pracowali a żyli ponad stan. Ale domek został można licytować, a Pani do pracy, bo to czasami boli że przez całe życie ludzie pracują i tyle się nie dorobia co ci cwaniacy 

  6. CAPTCHA

    14 listopada 2021 14:34

    No jeżeli uprawomocni się

    No jeżeli uprawomocni się wyrok za gwałt, to tym razem pan businessman będze robił biznes na rozchylaniu pośladów hehe

    • Anonim

      16 listopada 2021 03:59

      Dobrze jazda z frajerem do

      Dobrze jazda z frajerem do spodu

  7. Kolezanka

    14 listopada 2021 14:58

    Za żonę się weźcie przycisnąć

    Za żonę się weźcie przycisnąć ją ona wie dużo więcej!!! On był na strzala się dziwie ze porządku z nim nikt nie zrobił otyły lamus

  8. Piter

    14 listopada 2021 15:00

    Pamiętam jak swego czasu

    Pamiętam jak swego czasu jeden z naszych tygodników rozpisywał się o biznesie tego przedsiębiorcy co ma  najlepsze narzędzia i mechaników 

  9. zyta

    14 listopada 2021 17:07

    Chce dodac,,ze jego brat

    Chce dodac,,ze jego brat,kupil w Grodku 2 mieszkania,nie pracujacy zawodowo.

    • Zyta_bania_zryta

      16 listopada 2021 06:12

      W dupie byłaś/eś g***

      W dupie byłaś/eś gówno widziałaś/eś. Zarabia dobre i uczciwe pieniądze na zachodzie 😉 

    • Zyta_bania_zryta_

      16 listopada 2021 09:49

      Żal dupę ściska, bo pewnie ty

      Żal dupę ściska, bo pewnie ty mieszkasz w jakiejś ruderze albo wynajętym lokum pracując zawodowo ..

      Każdy ma coś za uszami, ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka ! 

      Bez pozdrowień

  10. wolne sady wolne sady

    14 listopada 2021 18:42

    3 lata za gwalt , buahaha ha

    3 lata za gwalt , buahaha ha

  11. Olo

    14 listopada 2021 19:30

    Na cwelownie rajciarza!

    Na cwelownie rajciarza!

  12. Swieciak

    14 listopada 2021 19:48

    Co to za dzban? Ze swiecia

    Co to za dzban? Ze swiecia czy grudka ?

    • Csw

      16 listopada 2021 09:55

      Ani Świecie , ani GRÓDEK ! 

      Ani Świecie , ani GRÓDEK ! 

  13. Olo

    14 listopada 2021 21:51

    Gwałciciel a po Świeciu się

    Gwałciciel a po Świeciu się woził gdzie są ci wszyscy sztywniacy co się napinają a taki typ się wozi

  14. Bogdan z jerzewa

    14 listopada 2021 22:39

    Jakby tak się zebrali wszyscy

    Jakby tak się zebrali wszyscy co ich Wojtuś na minę zrobił to same rozprawy by trwały z 10 lat. Chłopina swoje odsiedzi i wróci na rewir. 

    • Anonim

      15 listopada 2021 14:15

      to prawda,mnie tez oszukal

      to prawda,mnie tez oszukal,oklamal,okradl na conajmniej 50tys.ale jak udowodnic to naszemu wymiarowi sprawiedliwosci,ze to arcycwaniak….

  15. RopaPo7

    14 listopada 2021 22:55

    Kiedy o Stachu napiszecie

    Kiedy o Stachu napiszecie takie nowiny?!?!?!

  16. Boss

    15 listopada 2021 08:34

    Nic lepszy od tego Wojta D…

    Nic lepszy od tego Wojta D…

  17. Arczi

    15 listopada 2021 08:57

    Tak samo długa lista by była

    Tak samo długa lista by była wykroczeń , w dodatku jeszcze damski bokser, co go wszędzie pogonili 

  18. Arczi

    15 listopada 2021 14:20

    Tak wiem jestem idiotą

    Tak wiem jestem idiotą,dlatego zawsze mam coś głupiego do napisania.

  19. JuMaK

    15 listopada 2021 19:27

    ale wjechał do puchy za wałki

    ale wjechał do puchy za wałki , a nie za gacie ?

  20. Sędzia

    15 listopada 2021 19:33

    Przykryje to innymi wyrokami

    Przykryje to innymi wyrokami chyba że aferę ktos mu wykręci