Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Hotel Hanza Pałac w Rulewie zamyka park linowy ze względów bezpieczeństwa

Park linowy był jedną z ulubionych atrakcji, nie tylko gości hotelu. Wiele osób przyjeżdżało do Rulewa po odrobinę adrenaliny, bo park, za dodatkową opłatą, był otwarty dla wszystkich.

Udostępnij
hanza

Park linowy w hotelu Hanza Pałac w Rulewie (gmina Warlubie) działa od 2011 r. W czerwcu ubiegłego roku świętowano dziesięciolecie jego istnienia. W tym samym czasie stało się to, co w dużej mierze zaważyło na obecnej decyzji.

W lipcu 2021 r. silny wiatr połamał drzewa i zniszczył wyposażenie. Park linowy był przez pewien czas zamknięty, dopóki nie usunięto największych szkód (patrz artykuł poniżej). Była to jedna z kilku nawałnic, która go pustoszyła. Tegoroczny sezon jest ostatnim, kiedy można z niego skorzystać.

Straciliśmy w parku wiele drzew, siła wiatru była tak potężna, że zrywała nawet stalowe liny - czytamy w komunikacie na facebookowym profilu hotelu. - W lutym tego roku wiatr ponownie wyrwał drzewa i tym razem uszkodził trasę czarną. To już czwarty raz, kiedy nasz park stanął na linii przejścia huraganowego wiatru i uległ ogromnym zniszczeniom.

Wraz ze stratą drzew, utracono możliwość odbudowy niektórych tras. Jak informuje Hanza Pałac, postanowiono zamknąć park linowy ze względów bezpieczeństwa. Hotel podaje argumenty, które wpłynęły na taką decyzję.

Po analizie poziomu bezpieczeństwa użytkowania tras, poprzez niemożliwość odtworzenia niektórych z nich oraz w obawie przed kolejnymi zniszczeniami powodowanymi coraz częściej oraz gwałtowniej występującymi wichurami na naszym terenie, z ciężkim sercem, ale postanowiliśmy, że ten sezon 2022 będzie OSTATNIM SEZONEM funkcjonowania parku linowego przy hotelu Hanza Pałac. Tak jak przez ostatnie 10 lat tak samo i w tym roku najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo naszych gości - informuje hotel w Rulewie.

W tegorocznym sezonie, otwartym 30 kwietnia, oddano do użytku tylko całkowicie bezpieczne atrakcje. Jak przyznaje hotel, zostało ich niewiele. To trasy: zielona (dla najmłodszych), żółta, niebieska i zjazd tyrolski.
 
a.pudrzynski@extraswiecie.pl
Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama