Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

I po hazardzie. Nalot CBA, policji i skarbówki na lokal z nielegalnymi grami w Świeciu [wideo]

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji wymierzonej przeciw zorganizowanej grupie przestępczej prowadzącej nielegalne gry hazardowe.

Udostępnij
article

REKLAMA

REKLAMA

Proceder odbywał się w lokalach, które udawały punkty sprzedaży kryptowalut - bitcoinów. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli też do podobnego lokalu przy ul. Kopernika w Świeciu. Został zamknięty, a drzwi wejściowe oklejono policyjnymi taśmami. Zabezpieczono sprzęt do gier.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania oraz policję z Bydgoszczy pozwoliło na zgromadzenie dowodów, na podstawie których w ostatnich dniach zatrzymano 37 osób na terenie m.in. województwa kujawsko-pomorskiego. Zatrzymanym postawiono już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu, która nadzoruje postępowanie.

Lokal przy ul. Kopernika w Świeciu został zaplombowany przez policję / Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Mundurowi z KAS przeszukali nielegalne salony gier w naszym regionie należące do podmiotów gospodarczych wykorzystywanych w przestępczym procederze.
We wszystkich lokalach znajdowały się stanowiska wyposażone w monitory ekranowe i komputery, na których grano w gry hazardowe. Funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty procesowe potwierdzające nielegalny charakter tych urządzeń - informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Lokale były dobrze zabezpieczone - miały liczne kamery monitoringu, syreny i alarmy, pojemniki, z których można było rozpylać gaz pieprzowy, a także system podwójnych drzwi z autoblokadą.
REKLAMA

Dostęp do gier hazardowych w tych lokalach był możliwy po wpłaceniu pieniędzy do bankomatów bitcoin. Gracze otrzymywali z nich kupony z kodami QR, które skanowali za pomocą kamer komputerów. Wygrane pieniądze wypłacał również bankomat bitcoin - wyjaśnia Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy.

Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej KAS zabezpieczyli wszystkie ujawnione sprzęty elektroniczne oraz inne przedmioty, jako dowody rzeczowe w sprawie.

Przypomnijmy, że wszystkie automaty do gier - z wyjątkiem kasyn - od 2015 roku działają nielegalnie, bo wygasły licencje wydane przed wejściem w życie tzw. ustawy hazardowej.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (16)

 1. szachista

  20 lipca 2021 09:20

  Tylko na Kopernika? a na

  Tylko na Kopernika? a na Wojska Polskiego (chyba 2), a na Jana Pawła II ? Jden lokal na cztery czy pięć w mieście, to była szarża skarbówki…

 2. 7777

  20 lipca 2021 09:23

  Wojska Polskiego  nie daleko

  Wojska Polskiego  nie daleko Polo marketu działa 7777  i się śmieją że konkurencję wywalono

 3. Olo

  20 lipca 2021 09:44

  W Świeciu jest sporo tych

  W Świeciu jest sporo tych punktów!!! Prosimy o dalsze interwencje!! Przy głównej ulicy czemu nie??????

 4. Qwe

  20 lipca 2021 09:53

  Co za zjeby w tych

  Co za zjeby w tych komentarzach, co was to boli że są jakieś maszyny w naszym mieście? Zmusza was ktoś do grania na nich? 

  • Alano

   20 lipca 2021 10:12

   Odezwał się obrońca..a może

   Odezwał się obrońca..a może właściciel co?? He he.. za robotę się weź a nie 

   • Qwe

    20 lipca 2021 10:25

    Pudło, a ty to pewnie jeden z

    Pudło, a ty to pewnie jeden z konfidentów który by matkę sprzedał za 5 złotych

    • Alek

     20 lipca 2021 11:27

     Matkę nie, ale taką Qwe tak.

     Matkę nie, ale taką Qwe tak. Płacić uczciwie podatki, a wtedy rób co chcesz 

     • Alano

      20 lipca 2021 11:34

      W sedno!!! Cwaniaczki podatki

      W sedno!!! Cwaniaczki podatki płacić a nie chować się po kątach

     • Nie wierzę

      20 lipca 2021 19:08

      Na sto procent – gdyby

      Na sto procent – gdyby pozwolono na prowadzenie takiego biznesu w sposób legalny, podatki by były płacone. Ale oszukańcze pispaństwo zachowało ten proceder dla siebie, nie pozwalając ludziom na działałność. Rok 2015 mówi ci to coś? Wszelkie zakazy rodzą podziemie gospodarcze, każde dziecko to wie, tylko nie pissowietikusy.

  • czytelniczka

   20 lipca 2021 10:26

   To ty jesteś przestępczy zjeb

   To ty jesteś przestępczy zjeb. Czy właściciele tych maszyn płacą uczciwie podatki??? Nie zatem powinni trafić do pierdla. Na długie lata

   • Nie wierzę

    20 lipca 2021 19:10

    Amogą je płacić? Wskaż może

    Amogą je płacić? Wskaż może sposób.

 5. 77777

  20 lipca 2021 10:30

  Ha ha …Przecież muszą jakiś

  Ha ha …Przecież muszą jakiś jeden na cały Powiat Świecki zlikwidować żeby otworzyć 5 nowych 

 6. 666

  20 lipca 2021 11:09

  Hazard to taki sam nałóg jak

  Hazard to taki sam nałóg jak alkoholizm,narkomania,palenie papierosów czy inne.Czlowiek powinien mieć silną wolę ale nie każdy ma a skutki dla rodziny są tragiczne.Natomiast zysk z nałogów jest pozbawiony sumienia.Liczy się tylko zysk.

 7. Adrian Dupa

  20 lipca 2021 12:26

  Wszystko to jest śmieszne

  Wszystko to jest śmieszne pełno takich punktów  w Świeciu a oni się chwalą że zamkneli jeden. Masakra albo zamykają wszystkie i wtedy widać że się zajeli problemem a nie propagandą. To wygląda raczej na to że konkurencja się wycina i zamkneli biznes temu kto dawał mniejsze łapówki.

 8. Daniken

  20 lipca 2021 12:47

  Głupi by to dojrzał. Takie

  Głupi by to dojrzał. Takie lokale pojawiają się jeden po drugim co jakiś czas zmieniają lokalizację, ale zostają w mieście. Widać że jest to wewnętrzna rozgrywka między tymi łobuzami co za tym stoją. A policja i skarbówka udaje że to ich akcja. Proszę się przejść po mieście i sprawdzić pozostałe tego typu lokale. Adresy są w komentarzach, ale pewnie góra nie da na to przyzwolenia. 

 9. Anonim

  21 lipca 2021 11:14

  Też mi odkrycie… Płotkę

  Też mi odkrycie… Płotkę wystawili jako wabik, żeby sprawdzić kogo da się skorumpować. Metoda znana jak prostytucja.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama