Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Iwona Karolewska: Jestem stąd. Będę posłanką dla Was

  • Jestem stąd…

ze Świecia. Tu mieszkam i pracuję od prawie 30 lat. Urodziłam się w Lnianie, dorastałam w Bukowcu. Pochodzę z Zalesia Królewskiego w gminie Świekatowo, z domu, którego rytm życia nieustannie był powiązany z pracą samorządową i działalnością społeczną mojego taty, Mariana Schrödera.

  • Jestem z małej miejscowości i nie wstydzę się tego.
  • Jestem samorządowcem…

pracowałam w świeckim ZUS-ie, Powiatowym Urzędzie Pracy, od prawie 10 lat jestem sekretarzem Powiatu Świeckiego – tu działam dla dobra naszych mieszkańców.  Współpracuję też z Fundacją Batorego, koordynując program pracownia samorządowa. Jednak praca urzędniczki to jedna z możliwości, żeby poznawać żywe potrzeby mieszkańców naszego powiatu.

  • Jestem społeczniczką…

Aby mieć większy wpływ na zmiany wokół nas zostałam radną Rady Miejskiej w Świeciu. Działam też w kilku organizacjach pozarządowych, współorganizuję akcje pomocowe, te regularne (jak WOŚP), jak i doraźne (np. szycie maseczek w początkach pandemii, zbiórek dla pogorzelców czy pomocy ofiarom wojny w Ukrainie). Wiele już udało się zrobić, ale jeszcze więcej spraw czeka na podjęcie…

  • Uwielbiam ludzi…

Jestem żoną i dumną matką, stąd w swojej pracy wiele uwagi poświęcam zdrowiu i aktywności kobiet. Dlatego organizuję badania profilaktyczne, spotkania i rozmowy o zdrowiu, wzajemnym wsparciu i wspólnych potrzebach. Wtedy  właśnie poznaję radości i problemy mieszkanek powiatu. To doświadczenie jest nieocenionym źródłem wiedzy w pracy samorządowca.

  • W Sejmie dla regionu
  • Żyjemy z dala od Warszawy i centralnej polityki. Tu deklaracje i obietnice weryfikuje się lokalnie, na ulicy, a wybory opierają się na zaufaniu nie do haseł wyborczych, a do konkretnej osoby.
  • Liczą się konkret i skuteczność. Jestem gotowa, aby podjąć to wyzwanie i w równie wytężony sposób pracować w parlamencie dla naszego wspólnego dobra. Najwyższy czas, aby tak duży i piękny region jak Powiat Świecki miał swoją przedstawicielkę w Sejmie RP.

JESTEM ZDECYDOWANA I PRZYGOTOWANA. BĘDĘ DOBRĄ POSŁANKĄ, JEŚLI MNIE WYBIERZECIE. ZAWSZE BLISKO WAS I WASZYCH POTRZEB.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama