Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Iwona Mazelewska nie będzie już dyrektorem świeckiego OKSiR-u. Co się stało?

Po blisko sześciu latach, Iwona Mazelewska złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora.

Udostępnij
iwona

REKLAMA

Iwona Mazelewska jest dyrektorem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu od maja 2016 r. Zastąpiła na tym stanowisku Romualda Dworakowskiego. Wypowiedzenie z pracy złożyła 13 stycznia.

Reklama
Reklama

- Od dawna sygnalizowała, że zamierza to zrobić. Nie ma w tym żadnej sensacji. Ma po prostu inne plany zawodowe, co szanujemy i rozumiemy - zaznacza Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Okres wypowiedzenia trwa trzy miesiące, więc Iwona Mazelewska będzie jeszcze szefować OKSiR-owi do kwietnia. Kto ją zastąpi?
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Nowego dyrektora można wybrać w konkursie lub w trybie bezkonkursowym. Ten drugi wariant wchodzi jednak w rachubę, jeśli jest pozytywna opinia np. stowarzyszenia zrzeszającego ludzi kultury. W Świeciu nie ma jednak takiego gremium. Na razie za wcześnie, aby mówić o szczegółach. Konkretne kroki w tej sprawie podejmiemy za kilka dni po powrocie burmistrza z urlopu - wyjaśnia Paweł Knapik.

Po odejściu z OKSiR-u, Iwona Mazelewska chciałaby zająć się psychoterapią. Skończyła studia w tym kierunku, jest też trenerem NVC, czyli metody empatycznej, konstruktywnej komunikacji. Zamierza rozpocząć pracę na własny rachunek.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Chcę i lubię pomagać ludziom. Szkoda mi będzie tych 18 lat spędzonych w ośrodku kultury. Myslę, że wspólnie stworzyliśmy wiele ciekawych projektów i wydarzeń. Cieszę się, że mogłam współpracować z tak wspaniałym zespołem. Jestem im za to bardzo wdzięcza. W życiu trzeba jednak próbować czegoś nowego i szukać nowych dróg rozwoju - mówi Iwona Mazelewska.

Wsród jej potencjalnych następców wymienia się Monikę Tom, kierowniczkę działu merytorycznego OKSiR-u. Czy zamierza ubiegać się o stanowisko dyrektora?
REKLAMA


- Jeśli burmistrz ogłosi konkurs, rozważę wzięcie w nim udziału - mówi Monika Tom. - Jestem od lat związana z ośrodkiem, zastępowałam panią dyrektor pod jej nieobecność. Wiem, że z pracującymi tu, niezwykle uzdolnionymi i kreatywnymi osobami, można wiele zdziałać w dziedzinie kultury w naszej gminie - podkreśla Monika Tom.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (23)

  1. Piter

    18 stycznia 2022 11:41

    Nie ma sensu robić konkursu

    Nie ma sensu robić konkursu bo wiadomo kto ją zastąpi 

  2. TORNADO

    18 stycznia 2022 12:19

    Pani Dyrektor odchodzi na

    Pani Dyrektor odchodzi na prawie rok przed końcem kadencji – ups. W jej działalności widać było przysłowiową „świeżą krew”. Ta zmiana wyszła OKSiR-owi na dobre, Pan Dworakowski zostawił wysoko postawioną poprzeczkę i cieszy, że następczyni podejmując wyzwanie też ją podniosła. Co do kolejnego dyrektora ośrodka to sytuacja wygląda następująco: konkurs wygrywa osoba z zewnątrz, będzie musiała zrealizować plan działania Pani Mazelewskiej, swoje ambicje może pokazać dopiero w przyszłym roku, wygrywa osoba z pośród pracowników ośrodka, zna problematykę działania od podszewki, wartość pracowników, możliwości obiektu. Istotnym jest to, czy wśród tego zespołu jest ktoś z silną charyzmą i autorytetem oraz „papierkowym” przygotowaniem by sprawować taką funkcję i czy zechce podjąć wyzwanie.

  3. On

    18 stycznia 2022 12:20

    To ze Monika ją zastąpi było

    To ze Monika ją zastąpi było wiadomo od kiedy wybrali Iwonę. Panie sobie wszystko pięknie poukładały

  4. Anonim

    18 stycznia 2022 13:21

    Monika Tom, to wspaniala

    Monika Tom, to wspaniala osoba ,zdecydowanie powinna być dyrektorem, jest merytorycznie do tej funkcji przygotowana.

  5. Posągi

    18 stycznia 2022 13:58

    Jak dla mnie człowiek widmo.

    Jak dla mnie człowiek widmo. Nigdzie jej na wydarzeniach nie było widać. Chyba już dawno poszła w inną stronę. Czy taka rewelacja jak piszą wyżej – nie sądzę. Bez nowego powiewu, pomysłowości. Bardzo odtwórcza działalność pod jej skrzydłami. 

  6. kinomaniak

    18 stycznia 2022 14:30

    Już widzę jaka będzie tam

    Już widzę jaka będzie tam teraz atmosfera

  7. Fikoł

    18 stycznia 2022 14:46

    Najlepszym dyrektorem był by

    Najlepszym dyrektorem był by Pan Klaszka ale nie żyje. Gość miał wszystkie klucze w swoim ręku 

  8. Wszystko jest po cos1

    18 stycznia 2022 15:00

    Zacznijmy od tego, ze juz

    Zacznijmy od tego, ze juz jakis czas temu zabrano stanowisko zastepcy dyrektora OKSIR panu Iwanskiemu od sportu zeby dostala je Monika T. Teraz naturalnie zostanie przesunieta na stanowisko dyrektora co jest o tyle oczysiste, ze jest czlonkiem Obywatelskiego Stowarzyszenia Samorzadowego, czyli ugrupowania Burmistrza. W naszej gminie wszystko jest po coś.

    • Ela lala

      18 stycznia 2022 15:31

      I takiego dyrektora nikt nie

      I takiego dyrektora nikt nie ruszy. Chyba że zmieni się obóz władzy, ale na to raczej się nie zanosi. 

    • pedek

      18 stycznia 2022 16:45

      Chociaż coś udało się w moim

      Chociaż coś udało się w moim ukochanym Świeciu. Hasło Świecia? ***** „Kaczyzm”, a szczególnie ***

  9. O co chodzi

    18 stycznia 2022 19:00

    Pani Monika jest kierownikiem

    Pani Monika jest kierownikiem działu merytorycznego a p. Iwanski odchodził jako zastępca dyrektora d.s. sportu.  NIK nic nikomu nie zabrał. Co tu ktoś wymyśla ? Miejsce p. Iwanskiego zajęła p. Herman. Z tego co wiem nic na razie się nie zmieniło a sport ma być rzeczywiście oddzielony od kultury ale to przyszłość. Ludzie nie wymyślajcie.

    • Gdzie dzwoni dzwon1

      18 stycznia 2022 20:11

      Cos komus dzwoni, ale nie

      Cos komus dzwoni, ale nie wiadomo, w ktorym kościele. Nie jest to prawda, Pan Iwanski nie odchodzil jako zastepca dyrektora, a gdyby tak bylo to zastepca dyrektora byla by Pani, ktora za niego przyszla, nieprawdaz? W takim razie w jaki sposob Monika T. zostala zastepca dyrektora? bylo to przygotowane, a powyzszy komentarz zapewne od kogos z OPS ale slabo zorientowanego we wlasnym ugrupowaniu.

      • Ehh

        18 stycznia 2022 20:20

        Człowieku Wszechwiedzący,

        Człowieku Wszechwiedzący, przed marnowaniem czasu na pisanie elaboratów sprawdź jak wygląda struktura organizacyjna w oksir… 

  10. Hmmm

    18 stycznia 2022 19:54

    Wyczytałem z artykułu tylko

    Wyczytałem z artykułu tylko to że w Świeciu nie ma ludzi kultury. Ryzykowna ocena mieszkańców czy zaniedbanie włodarzy? 

    • DaphnePol

      18 stycznia 2022 20:51

      Wlodarze kulture widza tylko

      Wlodarze kulture widza tylko gdy trzeba sie pokazac w blasku fleszy

  11. Molo

    18 stycznia 2022 20:07

    Monika czas na ciebie teraz .

    Monika czas na ciebie teraz . Pokaż rogi i do przodu kto jak nie ty . Kocham pozdrawiam molo 

  12. 123

    18 stycznia 2022 21:29

    Jest Typ na to stanowisko!

    Jest Typ na to stanowisko!

    Tomasik!!!

    • Popieramm

      18 stycznia 2022 21:32

      Popieram! pierwsza decyzja to

      Popieram! pierwsza decyzja to zlecenie sobie stworzenia elewacji oksir z kamienia! za skromne honorarium.

  13. Ananas

    19 stycznia 2022 00:55

    Ariel Ty się nadajesz w 100 %

    Ariel Ty się nadajesz w 100 %

    • xxx

      19 stycznia 2022 10:36

      Ariel to niech wcześniej

      Ariel to niech wcześniej zapanuje nad prawidłową działalności basenu a potem myśli o OKSIR

      • A co jest nie tak?

        19 stycznia 2022 14:17

        A co jest nie tak na basenie?

        A co jest nie tak na basenie?

    • Julia

      19 stycznia 2022 11:11

      Chyba nawet bardziej niż w

      Chyba nawet bardziej niż w Parku Wodnym. 

  14. Pa Tola

    19 stycznia 2022 11:45

    Mała Sycylia ma się dobrze)))

    Mała Sycylia ma się dobrze))))))