Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Iwona Mazelewska nie będzie już dyrektorem świeckiego OKSiR-u. Co się stało?

Po blisko sześciu latach, Iwona Mazelewska złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora.

Udostępnij
iwona

REKLAMA

Iwona Mazelewska jest dyrektorem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu od maja 2016 r. Zastąpiła na tym stanowisku Romualda Dworakowskiego. Wypowiedzenie z pracy złożyła 13 stycznia.

Reklama
Reklama

- Od dawna sygnalizowała, że zamierza to zrobić. Nie ma w tym żadnej sensacji. Ma po prostu inne plany zawodowe, co szanujemy i rozumiemy - zaznacza Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Okres wypowiedzenia trwa trzy miesiące, więc Iwona Mazelewska będzie jeszcze szefować OKSiR-owi do kwietnia. Kto ją zastąpi?
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Nowego dyrektora można wybrać w konkursie lub w trybie bezkonkursowym. Ten drugi wariant wchodzi jednak w rachubę, jeśli jest pozytywna opinia np. stowarzyszenia zrzeszającego ludzi kultury. W Świeciu nie ma jednak takiego gremium. Na razie za wcześnie, aby mówić o szczegółach. Konkretne kroki w tej sprawie podejmiemy za kilka dni po powrocie burmistrza z urlopu - wyjaśnia Paweł Knapik.

Po odejściu z OKSiR-u, Iwona Mazelewska chciałaby zająć się psychoterapią. Skończyła studia w tym kierunku, jest też trenerem NVC, czyli metody empatycznej, konstruktywnej komunikacji. Zamierza rozpocząć pracę na własny rachunek.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Chcę i lubię pomagać ludziom. Szkoda mi będzie tych 18 lat spędzonych w ośrodku kultury. Myslę, że wspólnie stworzyliśmy wiele ciekawych projektów i wydarzeń. Cieszę się, że mogłam współpracować z tak wspaniałym zespołem. Jestem im za to bardzo wdzięcza. W życiu trzeba jednak próbować czegoś nowego i szukać nowych dróg rozwoju - mówi Iwona Mazelewska.

Wsród jej potencjalnych następców wymienia się Monikę Tom, kierowniczkę działu merytorycznego OKSiR-u. Czy zamierza ubiegać się o stanowisko dyrektora?
REKLAMA


- Jeśli burmistrz ogłosi konkurs, rozważę wzięcie w nim udziału - mówi Monika Tom. - Jestem od lat związana z ośrodkiem, zastępowałam panią dyrektor pod jej nieobecność. Wiem, że z pracującymi tu, niezwykle uzdolnionymi i kreatywnymi osobami, można wiele zdziałać w dziedzinie kultury w naszej gminie - podkreśla Monika Tom.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie ma sensu robić konkursu

Nie ma sensu robić konkursu bo wiadomo kto ją zastąpi 

Pani Dyrektor odchodzi na

Pani Dyrektor odchodzi na prawie rok przed końcem kadencji – ups. W jej działalności widać było przysłowiową „świeżą krew”. Ta zmiana wyszła OKSiR-owi na dobre, Pan Dworakowski zostawił wysoko postawioną poprzeczkę i cieszy, że następczyni podejmując wyzwanie też ją podniosła. Co do kolejnego dyrektora ośrodka to sytuacja wygląda następująco: konkurs wygrywa osoba z zewnątrz, będzie musiała zrealizować plan działania Pani Mazelewskiej, swoje ambicje może pokazać dopiero w przyszłym roku, wygrywa osoba z pośród pracowników ośrodka, zna problematykę działania od podszewki, wartość pracowników, możliwości obiektu. Istotnym jest to, czy wśród tego zespołu jest ktoś z silną charyzmą i autorytetem oraz „papierkowym” przygotowaniem by sprawować taką funkcję i czy zechce podjąć wyzwanie.

To ze Monika ją zastąpi było

To ze Monika ją zastąpi było wiadomo od kiedy wybrali Iwonę. Panie sobie wszystko pięknie poukładały

Reklama

Monika Tom, to wspaniala

Monika Tom, to wspaniala osoba ,zdecydowanie powinna być dyrektorem, jest merytorycznie do tej funkcji przygotowana.

Jak dla mnie człowiek widmo.

Jak dla mnie człowiek widmo. Nigdzie jej na wydarzeniach nie było widać. Chyba już dawno poszła w inną stronę. Czy taka rewelacja jak piszą wyżej – nie sądzę. Bez nowego powiewu, pomysłowości. Bardzo odtwórcza działalność pod jej skrzydłami. 

Już widzę jaka będzie tam

Już widzę jaka będzie tam teraz atmosfera

Reklama

Najlepszym dyrektorem był by

Najlepszym dyrektorem był by Pan Klaszka ale nie żyje. Gość miał wszystkie klucze w swoim ręku 

Zacznijmy od tego, ze juz

Zacznijmy od tego, ze juz jakis czas temu zabrano stanowisko zastepcy dyrektora OKSIR panu Iwanskiemu od sportu zeby dostala je Monika T. Teraz naturalnie zostanie przesunieta na stanowisko dyrektora co jest o tyle oczysiste, ze jest czlonkiem Obywatelskiego Stowarzyszenia Samorzadowego, czyli ugrupowania Burmistrza. W naszej gminie wszystko jest po coś.

Pani Monika jest kierownikiem

Pani Monika jest kierownikiem działu merytorycznego a p. Iwanski odchodził jako zastępca dyrektora d.s. sportu.  NIK nic nikomu nie zabrał. Co tu ktoś wymyśla ? Miejsce p. Iwanskiego zajęła p. Herman. Z tego co wiem nic na razie się nie zmieniło a sport ma być rzeczywiście oddzielony od kultury ale to przyszłość. Ludzie nie wymyślajcie.

Reklama

Wyczytałem z artykułu tylko

Wyczytałem z artykułu tylko to że w Świeciu nie ma ludzi kultury. Ryzykowna ocena mieszkańców czy zaniedbanie włodarzy? 

Monika czas na ciebie teraz .

Monika czas na ciebie teraz . Pokaż rogi i do przodu kto jak nie ty . Kocham pozdrawiam molo 

Jest Typ na to stanowisko!

Jest Typ na to stanowisko!

Tomasik!!!

Reklama

Ariel Ty się nadajesz w 100 %

Ariel Ty się nadajesz w 100 %

Mała Sycylia ma się dobrze)))

Mała Sycylia ma się dobrze))))))

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo