Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak długo potrwają utrudnienia w ruchu między Świeciem a Chełmnem? Jest problem

- Przejechanie tego fragmentu drogi to prawdziwy koszmar. W dodatku prace idą w ślimaczym tempie - skarżą się kierowcy na remont odcinka drogi nr 91 między Świeciem a Chełmnem.

Udostępnij
91a

Modernizacja drogi krajowej nr 91 na tym odcinku rozpoczęła się w połowie września. Docelowo ma objąć ponad 6-kilometrowy fragment tej trasy od ul. Chełmińskiej w Świeciu do Grubna w powiecie chełmińskim (z wyjątkiem mostu na Wiśle).

Obecnie największe utrudnienia w ruchu występują przed mostem, gdzie na jednym pasie jezdni zdarto asfalt i usunięto podłoże oraz za mostem, już po stronie chełmińskiej.

Ruch na drugim pasie odbywa się wahadłowo, co powoduje długie korki. Kto ma szczęście, przejedzie w ciągu kilku minut, kto ma go mniej, może postać i pół godziny. Wszystko zależy od natężenia ruchu.

Reklama
Reklama

Kierowcy zwracają uwagę nie tylko na te utrudnienia, ale też na fatalny stan nawierzchni na jedynym przejezdnym pasie. Drogowcy tłumaczą, że na bieżąco niwelują dziury i nierówności, ale przy tym ruchu sytuacja po paru dniach wraca do stanu poprzedniego.

- Rozumiemy, że tego typu prace wiążą się z utrudnieniami, ale dlaczego prace tak się wloką? Ostatnio nie widzieliśmy tam żadnego robotnika. Jak długo to jeszcze potrwa na tym odcinku? - pytają kierowcy, którzy skontaktowali się z naszą redakcją.

Jak wyjaśnia bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do tej pory dokonano m.in. oczyszczenia skarp i usunięcia niezbędnych drzew i krzewów, odtworzenia osnowy geodezyjnej, rozbiórek elementów nawierzchni i pobocza oraz odkrywek w miejscach zaprojektowanego odwodnienia.

Reklama
Reklama

Pojawił się jednak kłopot.

- Z uwagi na konieczność rozwiązania problemów dotyczących podłoża gruntowego, konieczne stało się wprowadzenia korekt pierwotnie przyjętych rozwiązań technologicznych - informuje Julian Drob, rzecznik prasowy GDDKiA w Bydgoszczy.

Na czas wprowadzenia zmian, po zakończeniu robót przygotowawczych, wstrzymano wykonywanie prac na drodze.

Reklama
Reklama

- W efekcie podjętych zmian technologicznych w najbliższym czasie robotnicy wrócą w miejsca występowania ruchu wahadłowego, co zwiększy postęp prac na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 91 oraz przyspieszy przywrócenie ruchu dwukierunkowego - zapowiada Julian Drob.

Kiedy to jednak dokładnie nastąpi, rzecznik nie precyzuje.

- Należy wskazać, że rozbudowa drogi krajowej nr 91 na tym odcinku odbywa się "pod ruchem". Czasowe zmiany organizacji ruchu, a co za tym idzie i utrudnienia dla kierowców, potrwają do zakończenia prac, które planowo potrwają do czwartego kwartału przyszłego roku. Jednocześnie prace są planowane w taki sposób aby zminimalizować utrudnienia - zapewnia rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pic na wode. Polscy firmy

Pic na wode. Polscy firmy drogowe sa tragiczne. . Na zachodzie taki kawalek drogi robia w max miesiąc i prace trwają non stop a tu jedna wielka sciema by tylko jak najwiecej kasy wydobyć. 6km i rok pracy? To jest żałosne! Śmiech na sali! 

Co za zj…y. A ten komunikat

Co za zj…y. A ten komunikat firemki to podwójnie żałosny. 

Po prostu kasa się

Po prostu kasa się inwestorowi skończyła na koniec roku  😉 

Dlaczego przy wprowadzaniu

Dlaczego przy wprowadzaniu czasowej organizacji ruchu nikt nie wziął pod uwagę wytyczenia pasów zjazdowych np. Jadac z Chełmna i skręcając na Głogówko Królewskie (szerokosc drogi na to pozwala) teraz mamy sytuację że stoimy w korku drugi raz choć już dawno moglibyśmy być w Świeciu. 

A czy oni tam odrazu kładą

A czy oni tam odrazu kładą tory kolejowe??? Bo pan Dałek obiecał 

Żenada i tragedia. Który

Żenada i tragedia. Który Burmistrz dal zgodę na wydłużenie czasu przebudowy… wywalić na zbity pysk firmę przebudowujaca. Na s5 przyniosło efekt…. 

To co tam się dzieje przy tej

To co tam się dzieje przy tej przebudowie to można określić tylko jako ,, hahahahahhahahahahahahahahahahababbahahahahahahahahahahaha”. Dziękuję. 

Kiedy ślimak straci muszlę,to

Kiedy ślimak straci muszlę,to się ślimaczy robota taką prawda

Czy to ta sama firma robila

Czy to ta sama firma robila(robi)drogę ze stolna na Wąbrzeźno????Za 10 lat dadzą radę….powodzenia

Obłęd dziki. Codziennie

Obłęd dziki. Codziennie jeżdżę 

Standardowa odpowiedź na

Standardowa odpowiedź na nieróbstwo.

Przed rozpoczęciem robót chyba ktoś sprawdza rodzaj podłoża plany budowy sprzed lat po co ci wszyscy inżynierowie.

A kierowców szlak trafia jak jadą co dzień i nikogo na budowie, potem powiedzą że zima uniemożliwia prace zawsze coś się znajdzie a my stoimy w korkach i marnujemy cenny czas.

Kolega przebił tam oponę i

Kolega przebił tam oponę i kto teraz za to odpowie, dramat.

Może jeszcze wybudują takie

Może jeszcze wybudują takie cudo jak Węzeł Gruczno – najpiękniejszy obiekt na S5

JeżdŻę do pracy codziennie

JeżdŻę do pracy codziennie,nic się nie dzieje, kpina,daj ktoś nr do osób odpowiedzialnych za ten bajzel a bede dzwonił za każdym razem jak bede stał

Może dzwonić do osób

Może dzwonić do osób odpowiedzialnych za ten bajzel za każdym razem jak będziemy stać po 3 razy 

TAK NA ZACHODZIE BY ZROBILI

TAK NA ZACHODZIE BY ZROBILI TA DROGĘ W WEEKEND HEHE, CO ZA BZDURY WYPISUJECIE, BYLIŚCIE KIEDYŚ NA ZACHODZIE CZY SOBIE TAK TYLKO PISZECIE  BYLE PISAĆ, BRAK SŁÓW 

Śmieli się z Prezydenta

Śmieli się z Prezydenta Warszawy że zwęża drogi a za mostem  przez Wisłę  w Chełmnie kosztem tej istniejącej drogi będzie    budowany  chodnik. Przy takim remoncie dosypać dwa metry szerokości skarpę to tylko300 metrów. Ciekawe czy wybudują rondo na tym kontrowersyjnym skrzyżowaniu w Chełmnie.

od 1 roku do 7 lat

od 1 roku do 7 lat

Wstyd po prostu żeby tak

Wstyd po prostu żeby tak krótki odcinek remontować tak długo. Ciekawe kiedy po oddaniu do użytku będzie nadawał się do poprawki.

Napiszę po raz setny,jak

Napiszę po raz setny,jak wybraliście tak macie,dalej głosujecie na te same gęby , buahaha 

To co się dzieje na tym

To co się dzieje na tym odcinku drogi woła o pomstę do nieba . Zero przygotowania do jazdy dla kierowców. Dziura na dziurze.  Próbowałam się dodzwonić kto odpowiada i mógłby uzupełnić te ogromne dziury . Odsyłano mnie począwszy od Chełmna przez Toruń i Świecie . Nikt nie odpowiada i to do nikogo nie należy . Masakra . Na koniec jeszcze proszę aby policja przyjrzała się tym panom chodzącym od samochodu do samochodu i próbującym sprzedawać jakieś duperele . Odbywa się to na odcinku mostu . 

Ręce opadają 

Ręce opadają 

Ktoś pytał o kontakt. Kontakt

Ktoś pytał o kontakt. Kontakt do GDDKiA jest ogólno dostępny na ich stronie :

Julian Drob
tel.: +48 600 332 936
e-mail.: rzecznik_byd@gddkia.gov.pl

….a remont ulicy Wodnej w

….a remont ulicy Wodnej w CCH dlaczego burmistrz jeszcze nie siedzi !

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama