Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak powinno wyglądać Świecie? Macie okazję zabrać głos

„Miasto moje, a w nim...”  to nazwa konferencji popularno-naukowej, której tematem jest zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Może w niej wziąć udział każdy mieszkaniec.

Udostępnij
rondo_1

Konferencja w głównej mierze będzie poświęcona gospodarowaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem kulturowego krajobrazu regionu, problemowi chaosu reklamowego, odpowiedniemu planowaniu przestrzeni miejskiej ze szczególnym uwzględnieniem terenów zielonych oraz sposobom skutecznej ochrony dziedzictwa kulturowego i miejsc pamięci. Poruszona zostanie również kwestia skutecznego prowadzenia konsultacji społecznych.

- Liczymy, że konferencja stanie się czynnikiem diagnozującym najpowszechniejsze problemy polskich miast, wskazując jednocześnie, jak sobie z nimi radzić i jak tworzyć przyjazną przestrzeń dla mieszkańców Świecia i okolic – wyjaśnia Tomasz Pasiek z Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, inicjator konferencji.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Program:

  • 11.00 Powitanie uczestników i uroczyste otwarcie – Krzysztof Kułakowski (burmistrz Świecia), Tomasz Pasiek (Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej)
  • 11.15 Gdzie jest miejsce dla mieszkańców? O procesach konsultacji społecznych w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – dr Marta Jaskulska (Wiceprezeska zarządu Związku Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich)
  • 11.45 NaprawmyTo.pl - ułatwianie komunikacji pomiędzy mieszkańcami, a samorządem – Wojciech Surała (Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia")
  • 12.15 Przerwa kawowa
  • 12.30 Katalog dobrych praktyk w projektowaniu przestrzeni pieszej – Paweł Górny (Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy)
  • 12.50 Przestrzeń publiczna od nowa – Monika Domańska (Stowarzyszenie Traffic Design)
  • 13.20 Przestrzeń publiczna – dobrem wspólnym. Kształtowanie krajobrazu kulturowego w ramach kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta" – Wioletta Łabuda-Iwaniak

Konferencja „Miasto moje, a w nim...”, 19 września, godz. 11.00 – 14.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4), wstęp wolny. Organizatorem konferencji jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej przy wsparciu dotacją celową Gminy Świecie oraz Powiatu Świeckiego.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama