Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jeden był pijany, a drugi poszukiwany, czyli dwaj koledzy na motorowerze

Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali w powiecie świeckim pięciu kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Co ciekawe, większość spośród nich to motorowerzyści.

Udostępnij
motorower-policja

REKLAMA

Pierwszy kierowca został zatrzymany w piątek 8 maja po południu w Osłowie (gmina Jeżewo). Mężczyzna jechał motorowerem, mimo że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, alkomat wykazał u 43-latka blisko 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia wieczorem patrol z posterunku w Osiu zatrzymał w Lnianie 23-latka, który prowadził mając w organizmie 1 promil alkoholu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Następnego dnia w Świeciu 51-latek na motorowerze, który spowodował kolizję „wydmuchał” 0,6 promila.

Nie poszczęściło się dwóm mieszkańcom gminy Dragacz, którzy w sobotę jechali motorowerem przez Górną Grupę.

- Kierujący motorowerem 36-latek miał ponad 2,2 promila w organizmie. Dodatkowo policjanci ustali, że podróżujący z nim 37-latek jest poszukiwany. Ma do odbycia karę 1,5 roku więzienia w Zakładzie Karnym w Grudziądzu – informuje sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA


Piąty kierowca wpadł w niedzielę wieczorem w Grucznie. Siedzący za kierownicą renaulta 41-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego spowodował kolizję. Okazało się, że miał ponad 2 promile we krwi.

Reklama
Reklama

Całą piątkę czeka wizyta w Sądzie Rejonowym w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj


REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama