Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jesteś właścicielem lub zarządcą budynku? Musisz zgłosić czym palisz

Właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłaszania źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklaracje można składać drogą internetową, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej za pośrednictwem swojego urzędu gminy.

Udostępnij
miasto-8

REKLAMA

Każdy właściciel lub zarządca budynku będzie zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklaracja dotyczy źródła ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.

Reklama
Reklama

Ważne:

  • od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków
  • na złożenie deklaracji w przypadku budynków istniejących mamy 12 miesięcy
  • na złożenie deklaracji od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw w przypadku nowo powstałych budynków mamy 14 dni

REKLAMA

Deklaracja zawiera m.in.:

Reklama
Reklama
  • imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby
  • adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw
  • informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach
  • numer telefonu właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu (opcjonalnie)
  • adres poczty elektronicznej właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu (opcjonalnie)

REKLAMA

Sposoby składania deklaracji do CEEB: 

Reklama
Reklama
  • forma elektroniczna z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego obsługującego ewidencję,
  • forma papierowa – wypełniony dokument wysłać listem lub złożyć osobiście do urzędu miejskiego lub gminy.

 Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej formularz.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA


Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (23)

  1. polak

    12 stycznia 2022 15:47

    rozp*** magdalenkę czarny dym

    rozpierdolić magdalenkę czarny dym!!!

  2. Anonim

    12 stycznia 2022 15:54

    Dzicy mieszkańcy działek też

    Dzicy mieszkańcy działek też ?

    • Mieszkaniec gminy

      12 stycznia 2022 20:09

      Przede wszystkim oni

      Przede wszystkim oni

  3. Swieciak

    12 stycznia 2022 16:48

    ZZ Eko pary taki czarny dym

    ZZ Eko pary taki czarny dym idzie, ciekawe czym palą.  Zapraszam straż miejska.

  4. keyto

    12 stycznia 2022 16:54

    ktoś może podesłać postawę

    ktoś może podesłać postawę prawną, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na podstawie czego mam to zgłaszać, w spisie powszechnym podawałem co i jak

    • Kopciuch

      12 stycznia 2022 17:24

      Wstydzisz się czym palisz że

      Wstydzisz się czym palisz że potrzebujesz podstaw prawnych?

      • Keyto

        12 stycznia 2022 20:15

        nie,drażni mnie fakt że

        nie,drażni mnie fakt że kupiłem w 2019r piec za 4500zł na drewno,którego tu potocznie nazywacie kopciuchem, i palę w nim suchym drewnem, i że za chwilę mi tu ktoś wyskoczy że jest nieekologiczny i mam go wymienić, zacznijmy od starych deasli 

  5. Gardłowa sprawa

    12 stycznia 2022 18:05

    Nadszedł czas już jawnie

    Nadszedł czas już jawnie piętnować ten trujący nas syf z kominów 

  6. EFENDI

    12 stycznia 2022 18:32

    Tak zlikwidować kopciucha z

    Tak zlikwidować kopciucha z Magdalenki.To trwa lata całe,dlaczego nikt niereaguje.

    • Anonim

      12 stycznia 2022 23:27

      To prawda. Często idąc rano

      To prawda. Często idąc rano do pracy muszę to wdychać. Dym jest gęsty i ciemny. To ekologia?

      • Tom

        14 stycznia 2022 07:47

        Gorszy dym z tego złomu leci

        Gorszy dym z tego złomu leci niż gdy papieża wybierają !!!

  7. Anonim

    12 stycznia 2022 18:53

    dla niektórych powinna być

    dla niektórych powinna być opcja „czym popadnie”

  8. Stanisław

    12 stycznia 2022 23:43

    W swoim piecu palę i będę

    W swoim piecu palę i będę palił czym tylko chcę, a wam wszystkim gówno do tego co tam spalam. Dziś na ten przykład wrzuciłem sobie do paleniska stare gumniaki, jakieś szmaty i trochę plastikowych butelek i co i mam ciepełko oraz ciepłą wodę za darmo.

    • Marek 63

      13 stycznia 2022 08:34

      Bredzisz, tym co wymieniłeś

      Bredzisz, tym co wymieniłeś nawet wody nie zagrzejesz 

      • Stanisław

        13 stycznia 2022 16:24

        Założymy się? Wrzuć do pieca

        Założymy się? Wrzuć do pieca stare gumniaki i sam się przekonaj.

  9. Mieszkaniec

    13 stycznia 2022 16:01

    Problem smogu nasila się zima

    Problem smogu nasila się zima czyli głównym trucicielem są właściciele kopciuchow. Póki oni nie zrozumieją że trują siebie, swoje dzieci, swoje wnuki i że ich alergie i infekcje biorą się z tego, to nie poprawi się nic. 

    • Stanisław

      13 stycznia 2022 16:26

      Człowieku weż się zastanów

      Człowieku weż się zastanów jak mogę truć swoje dzieci i wnuki skoro ich nie mam.

  10. problem

    13 stycznia 2022 16:24

    pojęcia nie ma /Stanisław/

    pojęcia nie ma /Stanisław/ czym palić żeby było ciepło albo ciepła woda …gówno palisz ,gówno masz… a tak pozatym kopciuchy kopciuchami /najgłośniej krzyczą,że im kopci bogacze których stac na te wszystkie ekologiczne zmiany/ ale czemu nie ma takiego samego „krzyku” na temat samochodów /katalizatory ha ha/ czy samolotów..najlepiej dorabiać się na biednych dać im 2000 tys.na m-c i zacząć mieć wwmaganiai,kusic mizernymi dotacjami,kredytami …i tak się kręci „ciężkie” rachunki za tą ekologie  płacąc na m-c tak z 1500zł  do tego prąd i wodę co 2 m-ce…i co zostaje? ha ha..tradycyjne gówno…same zgłoszenie jakim piecem palisz żaden problem, po co szaty drzeć

    • Stanisław

      13 stycznia 2022 16:34

      Ty mnie tu nie gadaj, sam

      Ty mnie tu nie gadaj, sam spal gumniaki i się przekonaj ile i jak szybko ciepła dadzą. Co do samochodu to mam Volvo dizla, DPFa dałem wybebeszyć, wyprogramować i śmiga jak ta lala, już żadnych problemów, a wcześniej to ciągle się zawieszał od tego filtra. Przyznam, że kopci trochę bardziej jak mu się depnie, no ale co z tego, w końcu to dizel.

      • Adan

        14 stycznia 2022 06:33

        Stanisław daj namiary gdzie

        Stanisław daj namiary gdzie można tego DPF wyciąć i wyprogramować

  11. emerytowany

    13 stycznia 2022 18:08

    Magdalenka lata nieczynna

    Magdalenka lata nieczynna

    • xxx

      14 stycznia 2022 05:31

      Bredzisz jak potłuczony.

      Bredzisz jak potłuczony.

  12. Mieszkaniec Świecia

    14 stycznia 2022 07:45

    Zapraszam do miasta na spacer

    Zapraszam do miasta na spacer ok go 18stej !!! święta nie widać a za to czuć wszystko co zalega w domu ludzie to bydło udusić się idzie ..podziwiam biegaczy którzy zapędzą się w te rejony bo to napewno nie jest bieg po zdrowie !!! Ilość smogu wciągnięta przez płuca jest napewno zacna !!!