Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kamienica, która straszyła, stała się prawdziwą ozdobą Dużego Rynku

Takie przemiany, zwłaszcza w tak reprezentacyjnym punkcie, jak Duży Rynek, muszą cieszyć. Jedna z "najsłynniejszych" kamienic zyskała właśnie nową elewację, która raduje oko przechodniów.

Udostępnij
dr016

REKLAMA

Do tej pory budynek przy Dużym Rynku 16 w Świeciu nie cieszył się dobrą sławą. Regularnie pojawiały się skargi na odpadający tynk i inne elementy zagrażające bezpieczeństwu przechodniów.

W końcu sprawą poważnie zajął się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Podziałało. Właściciele dogadali się co do remontu. Efekty prac, które jeszcze nie zostały zakończone, można już oglądać. Opinie są zgodne. Teraz to jeden z najładniejszych budynków na Dużym Rynku.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Bigos

  23 grudnia 2020 19:11

  Takich kamienic w mieście

  Takich kamienic w mieście które straszą jest jeszcze kilka niech Powiatowy Inspektor wyjdzie z biura  i sie przejdzie po mieście

  • Taaaa

   23 grudnia 2020 22:17

   Jeśli straszą to trzeba

   Jeśli straszą to trzeba wezwać Pogromców Duchów,  a nie inspektora.

  • Tomasz

   25 grudnia 2020 11:34

   Przesadzasz. Moim zdaniem w

   Przesadzasz. Moim zdaniem w Świeciu jest ład i porządek. Może i jest jeszcze parę rzeczy do poprawki ale zobacz jak wygląda np. Bydgoszcz. Stan dróg i budynków…. tragedia. 

 2. Right

  23 grudnia 2020 21:31

  Powiem iż pracując w

  Powiem iż pracując w delegacji na terenie UE są jeszcze starsze kamienice, ale ich stan jest lepszy niż 95% w Świeciu. Ostatnio wykonywałem pracę elektryczne w kamienicy z 1860 r. Ale państwo dotuje do remontu a właściciele mają ulgi w materiałach budowlanych. 

 3. Chiflo1234@wp.pl w

  24 grudnia 2020 08:44

  Kamienica w rynku 11 jest w

  Kamienica w rynku 11 jest w opłakanym stanie i tylko straszy 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama