Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kandydaci na Extra Parę: Michalina i Franciszek Banz. Nagroda o wartości 700 zł czeka! To ostatni moment

Przedstawiamy kolejną parę. Przypominamy, że na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do piątku!

Udostępnij
para-czolo

REKLAMA

Partnerem konkursu Extra Para jest restauracja i ośrodek Żółty Rower w Tleniu [wideo]

Reklama
Reklama

Nocleg w komfortowym pokoju w ośrodku Otworzy się w nowym oknieŻółty Rower w Tleniu z kolacją, śniadaniem i obiadem oraz 2 godziny relaksu w strefie wellness z basenem, sauną i jacuzzi. To nagroda o wartości 700 zł, o którą rywalizują uczestnicy konkursu Extra Para.

Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział? To proste. Na adres redakcja@extraswiecie.pl prześlijcie swoje zdjęcie, przedstawiające Was oboje (zdjęć może być od 1 do 3 - do wyboru przez organizatora), podajcie swoje imiona i nazwiska, nazwę miejscowości, w której mieszkacie oraz krótki opis, w jakich okolicznościach się poznaliście, od jak dawna jesteście razem itp.


 REKLAMA
Lubicie dobrze zjeść? W restauracji ośrodka Żółty Rower - bed & food w Tleniu świetni kucharze zadbają, abyście byli w pysznych nastrojach. Polubcie stronę Żółty Rower - bed & food. Dzięki temu będziecie na bieżąco z kulinarnymi nowościami restauracji.

Reklama
Reklama


Prosimy też o podanie dat urodzenia, ponieważ konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich oraz numeru telefonu (wszystkie te dane tylko do wiadomości redakcji).

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 26 listopada do godz. 12.00.

Reklama
Reklama

Czytelnicy wybiorą na podstawie opublikowanych zdjęć i opisów najsympatyczniejszą parę w późniejszym głosowaniu SMS-owym (o szczegółach poinformujemy).

Poniżej prezentujemy kolejną parę. Czekamy na następne zgłoszenia!

Michalina i Franciszek Banz z Grudziądza

Reklama
Reklama

Oto, co piszą o sobie:
Nasza przygoda zaczęła się dokładnie 29 listopada 2015 r. Mija szósta rocznica związku a od pięciu miesięcy jesteśmy małżeństwem. Obecnie czekamy na naszego dzidziusia.

Poznaliśmy się na dyskotece. Nie wierzyłam, że ma na imię Franciszek, ale już mi to wybaczył… Na drugi dzień Franek do mnie napisał, spotkaliśmy się na neutralnym gruncie i od tamtej pory nie wyobrażamy sobie życia osobno. Uwielbiamy swoje towarzystwo, wspólne śniadania, obiady, kolacje, spacery. Kochamy aquaparki i baseny.

Reklama
Reklama

Poniżej pary, które wcześniej zgłosiły swój udział w konkursie.

Natalia i Damian Czyżykowscy ze Świecia

Reklama
Reklama

Poznaliśmy się przez Internet, mąż napisał do mnie wtedy jeszcze na Naszej Klasie. Pisaliśmy ze sobą dwa miesiące, aż postanowiliśmy, że w końcu się spotkamy.  Na dzień dobry dostałam piękną czerwoną różę. Mąż miał w ten dzień egzamin na prawo jazdy, więc był podwójnie zestresowany. 

Poszliśmy świętować zdany egzamin na pizzę, chociaż mieliśmy ściśnięte żołądki ze stresu. Szliśmy ulicą rozmawiając, gdy nagle podszedł do nas starszy pan i poprosił, byśmy kupili krzyżówki, bo zbiera pieniądze na chore dziecko.

Mój mąż powiedział do niego, że dobrze, kupi te krzyżówki, pod warunkiem, że on udzieli nam tu i teraz ślubu. Gdybyście widzieli minę tego pana… Ale zgodził się. Pytał: "Czy Ty Natalio bierzesz sobie tego oto Damiana za męża?" Powiedziałam: "Tak, biorę". A potem: "Czy Ty Damianie bierzesz sobie tę oto Natalię za żonę?" Powiedział: "Tak, biorę". Na koniec pan oznajmił: "Możesz pocałować pannę młodą…" I mnie pocałował (po kilku miesiącach już bycia razem przyznał, że bał się, że jak to zrobi, to dam mu "z liścia", ale tak się nie stało oczywiście).

Reklama
Reklama

Na koniec jeszcze pan dodał, że muszę mieć z nim wesoło w domu (a ja tak sobie myślałam: "Człowieku, ja go pierwszy raz na oczy widzę"). Spędziliśmy razem cały dzień, mąż na pożegnanie wcisnął mi do ręki swoją bluzę, by pod tym pretekstem móc ją ode mnie odebrać i mieć pewność, że jeszcze się spotkamy. I przyjechał do mnie tydzień później, a teraz jesteśmy od 10 lat razem i ponad 2 lata po ślubie, tym prawdziwym, nie "ulicznym"…

Gabriela i Patryk Witek z Sulnowa

Reklama
Reklama

Nasza historia zaczęła się w jednym z zakładów pracy w Sulnowie, a dokładnie 25 listopada 2013 r. Wtedy to poznałem piękną blondyneczkę o imieniu Gabrysia, która zaczęła praktyki zawodowe w firmie, gdzie ja już pracowałem. Zauważyłem to chodzące piękno po hali i od razu pomyślałem "fajna"!

Zapoznaliśmy się, krótkie pogawędki, wymiana uśmiechu itp. Przyszedł czas, ze praktyki się skończyły i Gabrysia odeszła.`

Zastanawiałem się, jak nawiązać z nią kontakt. Udało się przez popularną wtedy Naszą Klasę, ale niestety na krótko i kontakt się urwał.

Reklama
Reklama

Minęły trzy lata i ta sama blondyneczka pojawiła się w pracy. Ogromnie się ucieszyłem! Wtedy już byłem pewny, że to jest ta kobieta. Bardzo dużo rozmawialiśmy w pracy, no ale jak to w pracy, trzeba pracować a nie zagadywać. Pamiętam, jak raz szukał mnie brygadzista i znalazł… u Gabi przy stanowisku pracy… Trochę pomarudził "dlaczego tam latasz?". Brygadzista odszedł, a ja wróciłem dokończyć rozmowę z moją obecną drugą połową.

Mijały tygodnie i miesiące i to wszystko przerodziło się w wielką miłość. Obecnie jesteśmy cztery lata po ślubie i mamy dwójkę cudownych dzieci: Zuzię i Bartka.

Na koniec jeszcze dodam, że dzięki mojej kochanej żonie mam bliżej do pracy. Mieszkamy w Sulnowie, więc mam 1 km, a nie 31… Dziękuję za wszystko, kochanie!

Reklama
Reklama

Restauracja i ośrodek Żółty Rower w Tleniu - u nas jest pysznie.
Sprawdźcie nowe, stałe menu w naszej restauracji!

Oliwia Kępińska i Jakub Konieczka z Laskowic

Reklama
Reklama

O dziwo, poznaliśmy się bardzo późno, mimo że mieszkaliśmy zaledwie dwa kilometry od siebie. Oboje uważamy, że nasze przypadkowe spotkanie, to najlepsza rzecz, która nam się przydarzyła. Teraz z niecierpliwością czekamy na naszą córeczkę.

Angelika Waszak i Mateusz Czubkowski ze Świecia

Reklama
Reklama

Nasza historia zaczęła się od kilku zdań na Instagramie, gdyż tam pierwszy raz ze sobą zaczęliśmy pisać. Po kilku następnych dniach postanowiliśmy wyskoczyć gdzieś na miasto poznać się już osobiście w realnym świecie, gdzie nasza znajomość trwa już prawie 3 lata. Na co dzień mieszkamy w Świeciu. Łączy nas wiele, choć czasami mamy odmienne zdania na dany temat, ale potrafimy znaleźć kompromis. Uwielbiamy podróże i wspólnie spędzać czas nad polskim morzem, szczególnie w Trójmieście wieczorową porą na piasku z kocem i butelką wina, słuchając szumu Bałtyku. Nie jesteśmy porannymi ptaszkami, oboje preferujemy długie leżenie w łóżku i wieczorne życie na mieście.

Sara Stępień ze Świecia i Damian Roszak z Pruszcza Gdańskiego

Reklama

Nasza historia jest dość nietypowa, bo jej początek miał miejsce na długo przed naszym poznaniem.Wszystko zaczęło się od naszych rodziców, którzy wpadli na siebie przypadkiem kilka lat temu w jednym z zagranicznych krajów. To dzięki tej znajomości poznaliśmy się dokładnie dwa i pół roku temu podczas wspólnego obiadu.

Kolejne spotkanie po latach było już zorganizowane, a był nim wspólny wyjazd na wakacje obu rodzin. Podróż ta okazała się być przygodą odmieniającą nasze życie. Pierwsza rozmowa zaczęła się na lotnisku i nie skończyła się do dziś, gdyż oboje tak samo zapragnęliśmy poznawać się coraz lepiej. 

Każdy spędzony ze sobą dzień niósł pełno niespodzianek, które nas łączą. Dotyczyło to zarówno podejścia do życia, zainteresowań czy garderoby, gdyż przez podobne gusta byliśmy w stanie nawet skompletować identyczne stroje (co widać na załączonym zdjęciu!). 

Wspólnie spędzony czas na wakacjach i niekończące się rozmowy wzbudziły w nas uczucia, o których na początku znajomości byśmy nie pomyśleli, a o których mieliśmy okazję dowiedzieć się od siebie dopiero po powrocie.

Od tamtej pory liczymy dni i godziny do okazji na wspólne spędzanie czasu. Ilość rzeczy, które spotkały nas i spotykają do teraz są tak nieprawdopodobne, że sami momentami w to nie dowierzamy - jakbyśmy żyli w filmie.

Klaudia Kuchczyńska z Czerska Świeckiego i Wojciech Opolski z Jeżewa

Poznaliśmy się przypadkiem, mimo że mijaliśmy się bardzo często. To był najwspanialszy przypadek, jaki mógł nam się przydarzyć. Już na pierwszym spotkaniu oboje wiedzieliśmy, że to jest to, że to jest miłość. Ja wiedziałam, że kocham Wojtka, a Wojtek wiedział, że kocha mnie.
 
Mimo że nasze pierwsze spotkanie nie należało do najlepszych, to wiedzieliśmy, że pokochaliśmy się. Od dwóch lat jesteśmy w narzeczeństwie. Pomimo trudności, jakie nas spotkały jesteśmy ciągle razem, bo wiedzieliśmy że jeśli jedno z nas upadnie, to drugie je podniesie. Mimo że mamy dwa różne charaktery, to się uzupełniamy.
 
Kochamy się za charakter, a nie za wygląd, bo ciało się starzeje i pojawiają się zmarszczki, ale charakter się nie zmieni nigdy. Kocham Wojtka za to, że mimo moich częstych wahań nastroju wytrzymał jeszcze ze mną. Kocham go za to, jakim jest człowiekiem: troskliwym, opiekuńczym, wyrozumiałym. Kocham go za wsparcie, jakie mi okazuje. Moje szczęście, to Ty!
 
Może to dziwne, ale nie widzimy świata poza sobą. Staramy się każdą wolną chwilę spędzić razem. Gdy jesteśmy razem, rozmawiamy o naszej wspólnej przyszłości, którą będziemy razem tworzyć.

Dorota i Bogumił Leman z Nowych Krąplewic

Od 26 lat mieszkamy w Nowych Krąplewicach w gminie Jeżewo. Jesteśmy małżeństwem już 28 szczęśliwych latek. Mamy trójkę dzieci i jedną wnuczkę. Poznaliśmy się jeszcze w Zakładach Celulozy i Papieru w Świeciu, obecnym Mondi.

Ewelina Lipiec i Damian Greń z Płutowa

Jesteśmy ze sobą już rok i cztery miesiące. Poznaliśmy się na portalu randkowym. Nasza pierwsza randka odbyła się w Tleniu. Mieszkamy razem od 6 miesięcy w Płutowie. Kocham Damiana za jego miłość, jest kochany. Nasze hobby to spacery, słuchanie muzyki, gotowanie i wspólne pieczenie placków.

Mateusz i Weronika Glinieccy z Wętfia (gmina Lniano)

Jesteśmy ze sobą już ponad siedem lat, a od trzech lat w związku małżeńskim. Poznaliśmy się przypadkiem, a okazało się, że mieszkamy niedaleko siebie. Od sześciu miesięcy jesteśmy szczęśliwymi rodzicami synka Ignasia.

Hanna i Józef Sejkowscy ze Świecia

 Poznaliśmy się 3 sierpnia 1987 r. Byłem w wojsku i to był mój pierwszy dzień urlopu. Dowiedziałem się, że mój kolega, który też był w wojsku jest akurat na przepustce i chciałem się z nim spotkać.

W domu go nie było, a od jego siostry dowiedziałem się, gdzie akurat przebywa. Poszedłem więc pod wskazany adres. Zapukałem do drzwi i otworzyła mi szczupła blondynka z "mokrą włoszką" na głowie. Powiedziałem do niej: "Cześć! Ty jesteś pewnie Hania? Jest Mariusz?" Dwa lata później wzięliśmy ślub.

Szukałem kolegi, a znalazłem kumpla na całe życie. Od czasu naszego pierwszego spotkania minęły 34 lata.

Anna i Jakub Grzywacz z Sulnowa

Poznaliśmy się w niedzielę 4 czerwca 1994 r. w Świeciu. Jadąc motorem przez most na Wdzie zauważyłem piękną dziewczynę idącą w stronę zamku w obecności kilku osób – jak się okazało była to rodzina i znajomi.

Podjechałem do zamku, aby przejść bliżej Anki. Mijając się, spojrzeliśmy sobie w oczy i wiedziałem, że to jest to. Śledziłem ją wracającą ze spaceru, aż do domu. Przed domem postanowiłem podejść do tej grupki osób i poprosić Anię na chwilę, aby podeszła na słówko. Rozmawialiśmy niedługo, bo spieszyłem się na pociąg na studia do Warszawy.

Jadąc pociągiem pisałem do niej list z prośbą o randkę – wtedy nie było komórek - i podpisałem „Twój Kuba”. W 1998 r. pobraliśmy się. Jesteśmy razem od 27 lat.

 Żaneta i Jarosław Goryniak ze Świecia 

 Przypadkowa znajomość czasami staje się miłością na całe życie. My poznaliśmy się przypadkiem 18 lat temu, teraz nie możemy bez siebie żyć - piszą o sobie.

Joanna Kowalska i Krzysztof Spych Chełmno/Świecie

Jesteśmy parą od dwóch lat. Krzysztof jest listonoszem w Świeciu, a ja ekspedientką w sklepie. Poznaliśmy się na portalu randkowym. Mamy te same pasje: podróże i książki oraz filmy oglądane w kinie w Świeciu.
REKLAMA

Restauracja i ośrodek Żółty Rower w Tleniu - u nas jest pysznie. Sprawdź!

Martyna i Piotr Rozynek ze Świecia

 Przypadkiem poznaliśmy się na plaży w Decznie 10 lat temu. Podjechałem z kolegami sprawdzić, czy coś ciekawego się dzieje... Tam właśnie spotkałem ją - moją przyszłą, cudowną żonę.

Na kocu siedziała grupa dziewczyn. Okazało się, że moi koledzy je znają, tak więc podeszliśmy się przywitać. Spojrzałem na Martynę i dostrzegłem w niej to coś... Wtedy wiedziałem, że trzeba działać. Martyna na początku nie była mną zainteresowana, ale w końcu podała mi swój numer dawnego komunikatora Gadu-Gadu.

Jako osoba znana z dość dużego, nietypowego poczucia humoru, na koniec spotkania zażartowałem słowami "Hej, Martynka, zróbmy sobie synka". Skończyło się na dużej ilości śmiechu...

Tego samego wieczora skontaktowałem się z nią na Gadu-Gadu i po kilku dniach doszło do ponownego spotkania. Przez kilka lat byliśmy parą, później oświadczyłem się Martynie w dniu jej urodzin...

Od 4 września tego roku jesteśmy małżeństwem. Za co kocham moją żonę ? Przytoczę tu cytat Jana Twardowskiego: "Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic".
REKLAMA

 Żółty Rower to też komfortowe pokoje w pięknie zlokalizowanym ośrodku. Zobacz galerię

Magdalena i Marcin Bala ze Świecia

Poznaliśmy się szesnaście lat temu, gdy miałam 16 lat, a mój obecny mąż 14 lat. Przez 9 lat nie mieliśmy ze sobą żadnego kontaktu. Nasze drogi ponownie połączył portal randkowy w 2013 r. Wymieniliśmy parę zdań i jeszcze tego samego dnia postanowiliśmy się spotkać. Już nie jako nastolatkowie, a dorośli ludzie.

Wzajemne uczucie nabierało ogromnego tempa i bardzo szybko ze sobą zamieszkaliśmy. W 2018 r. wzięliśmy ślub.

Kocham go za to, jakim jest człowiekiem: troskliwym, opiekuńczym, wyrozumiałym. Kocham go za to, jakim jest wspaniałym ojcem i za wsparcie, jakie mi okazuje. Każdego dnia patrząc na niego niedowierzam, że może być taki mężczyzna, jak mój mąż... Moje szczęście to Ty!

redakcja@extraswiecie.pl

Regulamin konkursu tutaj.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo