Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Karolina Ampulska z Wdy Świecie wicemistrzynią Polski w boksie

Bardzo udany debiut w seniorskiej rywalizacji zaliczyła pięściarka Wdy Świecie. Pochodząca z Laskowic młodzieżowa mistrzyni Polski wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Seniorek w Wałbrzychu. 

Udostępnij
boks

REKLAMA

W ćwierćfinale Karolina Ampulska pokonała 3:2 Milenę Zglenicką z Pomorzanina Toruń. Kolejny pojedynek był jeszcze bardziej emocjonujący, a sędziowie mieli spory dylemat, komu przyznać wygraną.

Rywalką Ampulskiej była Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra). Dwóch sędziów wytypowało zdecydowane zwycięstwo świecianki 30:27. Kolejnych dwóch identycznie typowało Kingę Szlachcic. Zadecydował głos piątego arbitra, który minimalnie wskazał Ampulską 29:28.
REKLAMA

W finałowym pojedynku przeciwniczką bokserki Wdy Świecie była multimedalistka Mistrzostw Polski i uczestniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce).

Finał okazał się więc walką wielkiej rutyny i doświadczenia z młodością, gdyż Karolina Ampulska ma dopiero 19 lat. Pojedynek był dość wyrównany, ale z lekką przewagą Drabik, która skutecznie wychodziła z klinczu i bardzo dobrze kontratakowała, zadając trochę więcej ciosów.
REKLAMA

W samej końcówce Ampulska wiedziała już, że przegra na punkty, rzuciła się więc do zdecydowanych ataków, ale nie zdołała znokautować dużo bardziej doświadczonej zawodniczki. Sędziowie nie mieli wątpliwości i cała piątka wskazała jako zwyciężczynię, zawodniczkę kieleckiego klubu, która zresztą po walce komplementowała Ampulską.

- Karolina to bardzo dobra i przede wszystkim odważna zawodniczka. Na pewno jest z niej materiał na świetną bokserkę w kolejnych latach – powiedziała po walce Sandra Drabik, dla której był to już dziewiąty medal Mistrzostw Polski Kobiet w boksie.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. A

    19 listopada 2021 18:34

    A później rak piersi!

    A później rak piersi!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama