Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kaskaderskie pokazy w rocznicę bitwy pod Bukowcem [zdjęcia]

Dwa dni trwały obchody pamiętnych wydarzeń sprzed 78 lat, których areną były okolice Bukowca.

Udostępnij
dsc_7111

3 września 1939 roku 16 Pułk Ułanów Wielkopolskich starł się z 3 Niemiecką Dywizją Pancerną i oddziałami piechoty, wspieranej przez lotnictwo. Po zażartej walce, Polacy straciwszy 131 żołnierzy, musieli wycofać się przed przeważającymi siłami wroga. W rocznicę tamtych wydarzeń co roku organizowane są uroczystości patriotyczne.

W sobotę przeprowadzono żywą lekcje historii w bukowieckiej podstawówce. W niedzielę przed południem odprawiono mszę oraz uroczystość przy pomniku poległych ułanów w Bukowcu. Po południu natomiast na boisku szkoły odbyły się zawody kawaleryjskie o szablę 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich i pokaz umiejętności jeźdźców z grupy kaskaderskiej.

[vpg_picker:664]

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieJubiler Corleone

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama