Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kiedy pierwszy żłobek w gminie Osie rozpocznie działalność?

Trwają prace związane z przebudową budynku starej szkoły w Brzezinach koło Osia. Pomieszczenia są adaptowane na potrzeb żłobka i świetlicy wiejskiej.

Udostępnij
osie-zlobek

Stara szkoła w Brzezinach (gmina Osie) zmienia się nie do poznania. Przynajmniej wewnątrz. Prace w budynku trwają od grudnia ubiegłego roku. Inwestycja, która pochłonie 2 mln zł, zakłada stworzenie żłobka dla 24 dzieci oraz adaptację kilku pomieszczeń z myślą o miejscu spotkań dla mieszkańców sołectwa Brzeziny.

Na potrzeby żłobka zarezerwowano 300 m kw. Będą to: podwójna sala zajęć, sala do leżakowania, wózkownia, szatnia dla dzieci, WC dla dzieci, zaplecze kuchenne, zmywalnia, pomieszczenia na odpadki, WC dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie socjalne dla obsługi oraz pomieszczenia biurowe i hol. Ponadto wybudowany zostanie taras o powierzchni ok. 60 m kw.   jako miejsce rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Budynek przejdzie termomodernizację (wymiana okien, drzwi, docieplenie ścian). Dodatkowo na dachu zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 31.6 kW. Za ogrzewanie odpowiadać ma pompa ciepła. W upalne dni pomieszczenia schładzane będą przez nowoczesną klimatyzację.

Reklama
Reklama

Zakończenie robót budowlanych przewidziano na koniec maja. Potem rozpoczną się procedury związane uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Równolegle zacznie się wyposażanie żłobka w niezbędne meble i sprzęt.

Kolejnym ważny krokiem będzie wyłonienie firmy, która zajmie się prowadzeniem żłobka. Jednym z pierwszych zadań, z którym będzie musiał się zmierzyć ten podmiot będzie przeprowadzenie naboru.

Optymistyczny, lecz całkiem realistyczny, plan zakłada, że żłóbek zacznie działalność od września.

Warto podkreślić, że gmina Osie uzyskała na to zadania dofinansowanie w wysokości 980 tys. zł

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama