Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

„Kiedy w końcu dostaniemy pieniądze?” Zamieszanie z budową hali w Warlubiu

Zniecierpliwieni podwykonawcy coraz częściej pukają do drzwi Urzędu Gminy w Warlubiu, dopytując się, kiedy wreszcie otrzymają pieniądze za wykonane prace. Gmina nie rozliczyła się jeszcze z głównym wykonawcą inwestycji, bo ten nie może skompletować dokumentacji powykonawczej.

Udostępnij
hala_warlubie

REKLAMA

Hala sportowa, kosztujaca prawie 5 mln zł, miała być dumą Warlubia, ale na razie jest tylko powodem do zmartwień. Zarówno gminy, jak i konsorcjum firm, którego liderem jest grudziądzka spółka JPD. Już trzykrotnie ustalano termin odbioru, ale do tej pory obiekt, według oficjalnej nomenklatury, wciąż jest w budowie, choć wykonawca już dawno temu przekazał gminie klucze do hali.

Na początku roku powodem, dla którego gmina nie chciała zatwierdzić prac były wykryte błędy i niedoróbki. Nie wiedzieć czemu, Anna Ośko, zarządzająca komisarycznie gminą do momentu wyborów nowego wójta, robiła z tego wielką tajemnicę. Odmawiała początkowo dziennikarzom podania informacji na ten temat. Tym samym niepotrzebnie podsycała niedomówienia i plotki.
REKLAMA

Uwagi dotyczyły m.in. niewymiarowych stopni schodów. Kwestią sporną jest też zmieniona konstrukcja dachu z drewnianej na stalową. Tyle, że w tym przypadku trudno mieć zastrzeżenia do wykonawcy. Projekt został zmieniony w trakcie budowy. Stało się to z inicjatywy byłego wójta Krzysztofa Michalaka.

Zrobiono to, co przygotował projektant. Ten nie wziął jednak pod uwagę wszystkich aspektów, bo część konstrukcji „wchodzi w okna”. Sufit się obniżył, co może stanowić istotny problem podczas meczów siatkówki. To jeden z kluczowych elementów trwającego obecnie sporu między gminą a wykonawcą.

Problemów, i to poważnych, jest jednak więcej.
REKLAMA

- Nasza spółka, jako generalny wykonawca od szeregu miesięcy nie może uzyskać podpisów projektantów poszczególnych branż - tłumaczy Paweł Krupiński, członek zarządu JPD. - Powodem odmowy podpisu przez projektantów branżowych - instalacji sanitarnej, elektrycznej itd. - jest brak zapłaty należności za wykonanie projektów przez głównego projektanta. Chodzi o Zakład Projektowania i Usług Budowlanych Renbud Benedykt Reder.

Skontaktowaliśmy z szefem firmy Renbud, aby wyjaśnić tę kwestię. Rozmowa była krótka.

- To wszystko kłamstwo - odpowiada Benedykt Reder i ucina jakąkolwiek dyskusję.  

Mamy jednak informacje z innego źródła, że tak nie jest.
REKLAMA

- Procedura trwa już trzy miesiące - wylicza Paweł Krupiński z JPD. - Terminy płatności przekroczone są już wielokrotnie. W tym czasie zgłaszało się wiele mniejszych i większych firm, które współpracowały z nami przy tej inwestycji. Obecnie znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, która jest zupełnie dla nas niezrozumiała. Mimowolnie staliśmy się zakładnikami wojny politycznej toczącej się o stanowisko wójta gminy Warlubie. Niemniej jednak jako odpowiedzialny główny wykonawca deklaruję, że nikogo nie pozostawimy bez uregulowania należności - zapewnia przedsiębiorca z Grudziądza.

a.bartniak@extraswiecie.pl
Czytaj też:
Hala sportowa w Warlubiu miała być już gotowa, ale prace wciąż trwają
Co z halą w Warlubiu? Komisarz nie chce mówić, co jest nie tak z obiektem
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (21)

 1. Budowlaniec

  28 lutego 2021 12:00

  Ewidentnie widać, że pani

  Ewidentnie widać, że pani komisatrz próbuje coś ugrać na tej inwestycji

  • Kaziu

   28 lutego 2021 14:14

   Jo posadę xd na stołku chce

   Jo posadę xd na stołku chce siedzieć. Jak to pisiorki

  • Mieszkanka

   28 lutego 2021 15:56

   A może pani komisarz nie może

   A może pani komisarz nie może zgodzić się na odebranie twgo była na którym były wójt zrobił już tyle pieniędzy. Dom w Lipinkach rośnie jak na drożdżach…. 

 2. Jurek

  28 lutego 2021 13:35

  Pan Reder jest dobrze znany z

  Pan Reder jest dobrze znany z tego, że jest słabym projektantem i słabym  płatnikiem, który często nie płaci za zlecone prace projektowe. Znany grudziądzki projektantant sanitarny musiał nasłać komornika żeby od Redera otrzymać zapłatę za swój projekt. 

 3. Kaziu

  28 lutego 2021 14:10

  Jak nie wiadomo o co chodzi

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

 4. Wit39

  28 lutego 2021 15:43

  Reder ?! To ten typ co

  Reder ?! To ten typ co projektował naszą halę w Pruszczu. Tam też narobił pełno baboli w projekcie. Też musieli konstrukcje przeprojektowywać. Szkoda gadać teraz widać, że jak płaci tak robi. 

  • Gość

   28 lutego 2021 19:30

   Może nadzor nad tą inwestycja

   Może nadzor nad tą inwestycja miał ten Pan co wiadukty nadzorował .To by wszystko wyjaśniało. Na pewno nie chodzi tu o żadna wojnę polityczną. To  tylko domysły bez logiki.

 5. Mieszkaniec gminy

  28 lutego 2021 20:22

  Ale dziadostwo w tym Warlubiu

  Ale dziadostwo w tym Warlubiu 

 6. Nauczycielka

  28 lutego 2021 21:36

  Do p Osko,  p Aniu niech się

  Do p Osko,  p Aniu niech się pani trzyma, zdrowia i wytrwałości ,widać robi się zamieszanie bo wybory tuż tuż, powodzenia p Anno !!!!!!

  • Mieszkaniec

   28 lutego 2021 22:15

   Boicie sie nie posady hehe

   Boicie sie nie posady hehe każdy słodzi bo ma lekko 

 7. Anonim

  28 lutego 2021 23:30

  Cóż, z tymi mediami się nie

  Cóż, z tymi mediami się nie rozmawia. Zarówno nswiecie ,jak i ten portal czeka proces w innej sprawie. Etyka dla tych ludzi to nie istnieje. Nie znają praw kodeksu etyki dziennikarskiej. Redaktorzy łapani z ulicy bez wiedzy i wykształcenia.Do sprawy wrócimy.

 8. Jedyny

  1 marca 2021 08:17

  Niedomowienia i plotki

  Niedomowienia i plotki podsyca Ekstra Świecie,  ciekawe na czyje zlecenie 

  • Druch

   1 marca 2021 08:23

   Czyżby ktoś kto na dobre

   Czyżby ktoś kto na dobre papiery maczał w tym palce?

  • Warlubiak

   1 marca 2021 09:12

   Jak krytykowali Michalaka to

   Jak krytykowali Michalaka to Extra Świecie było dobre? Jak coś nie tak napiszą o Ośko to juz jest złe? A może po prostu obiektywnie piszą o tym co jest nie tak./ Nie pryszło to wam pisiory do głowy?

   • Mieszkaniec gminy

    1 marca 2021 09:35

    Święta słowa 

    Święta słowa 

    • Maras

     1 marca 2021 20:50

     Popieram dobrze gada 

     Popieram dobrze gada 

 9. Gość

  1 marca 2021 08:29

  Krzywe nie równe stopnie „

  Krzywe nie równe stopnie ” wojna polityczna”

  • Gość

   1 marca 2021 20:55

   Nie chodzi o stopnie a o brak

   Nie chodzi o stopnie a o brak zapłaty .podwykonawcom trzeba zapłacić. ja ich tam rozumiem. Każdy chce dostać to co zarobił,  a oni sobie cyrki urządzają przed wyborami. kiedyś mi szef nie zapłacił bo byl w podobnej sytuacji i trzeba było szukać innej roboty 

   • Gość

    2 marca 2021 07:12

    Co za idiotyczne tłumaczenie,

    Co za idiotyczne tłumaczenie, firma narobila bubli trzeba podpisać protokół odbioru i zapłacić bo chcą zapłacić podwykonawcom .Idiotyzm.

 10. Gość

  1 marca 2021 10:14

  A może Extra Świecie dowie

  A może Extra Świecie dowie się od byłego wójta ile wykonawca dostał zapłaty za inwestycje,  bo słyszałem , że 95% chyba ktoś tu kłamie?

  • Warlubianin

   9 marca 2021 14:43

   Też słyszałem , że wykonawca

   Też słyszałem , że wykonawca dostał już za Michalaka zapłatę, prawie całość. Proszę sprawdzić.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama