Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kierowca golfa: „Pozabijam was i wasze rodziny!” Nocna awantura z udziałem ratowników i policjantów

Nie wiadomo, jak zakończyłaby się jazda kompletnie pijanego 21-latka, gdyby nie przytomna reakcja ratowników medycznych, którzy zabrali mu kluczyki ze stacyjki. Agresywny kierowca i jego kompan grozili im za to śmiercią. Podobne słowa i kilka obelg usłyszeli też interweniujący policjanci.

Udostępnij
auto-pijaka

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 3.00 w nocy. Karetka zespołu transportu medycznego Nowego Szpitala w Świeciu właśnie wracała z Bydgoszczy, gdy na rondzie w Przechowie niespodziewanie zatrzymał się przed nią, jadący od strony ul. Tucholskiej, czarny volkswagen golf. Stanął w ten sposób, że uniemożliwiał przejazd.
REKLAMA

Po chwili kierowcy golfa udało się ponownie uruchomić silnik i ruszył dalej, co chwilę odbijając się od krawężników. Ratownik i kierowca nie mieli wątpliwości, co jest tego przyczyną. Pojechali za nim.

Gdy golf skręcił w ul. Chełmińską, karetka zajechała mu drogę. Ratownik wyskoczył z samochodu i po chwili już trzymał w ręku kluczyki od czarnego golfa. W tym czasie kierowca karetki wybrał numer 112 i poprosił o wsparcie policji. Zanim na miejscu pojawił się patrol, doszło do utarczek słownych i szarpaniny.
REKLAMA

Samochodem jechało dwóch mężczyzn. Jeden z nich dusił ratownika, przy okazji grożąc śmiercią zarówno jemu, jak i kierowcy oraz ich rodzinom. Wszystko wskazywało na to, że był nie tylko pijany, ale też pod wpływem środków psychoaktywnych. Drugi z mężczyzn jadących volswagenem również zachowywał się agresywnie.

Reklama
Reklama

Po około 20 minutach na miejscu pojawili się policjanci. Pod ich adresem poleciał stek wyzwisk ze strony kierowcy i pasażera golfa. Doszło do bijatyki.

- U kierowcy, 21-letniego mieszkańca Świecia, stwierdzono 2 promile alkoholu - mówi sierż. szt. Damian Ejankowski, p.o. rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Wynik badania na obecność narkotyków był ujemny.
REKLAMA

Inna sprawa, że proste policyjne testy nie wykrywają wielu dopalaczy, a te są coraz popularniejsze.

Reklama
Reklama

- Mężczyźnie grozi grzywna, utrata prawa jazdy i kara więzienia do dwóch lat za znieważenie funkcjonariuszy na służbie - wylicza Damian Ejankowski.

Zadośćuczynienia będą domagać się zapewne również ratownicy, bo oni także są funkcjonariuszami publicznymi. Rzecznik policji ustala na naszą prośbę, jak duża jest wina pasażera golfa i co mu za to ewentualnie grozi.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj


REKLAMA

Udostępnij
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

hahaha ahh te CSW wariaty

hahaha ahh te CSW wariaty variaciki :0

Ogromne brawa i wyrazy

Ogromne brawa i wyrazy podziwu za przykład na postawę ratowników mimo ze to nie ich zadanie nie doprowadzili byc moze w ten sposób do narażenia innych uczestników ruchu nalezy sie nagroda Brawo chlopaki

„grozi” tylko 2 lata za taki

„grozi” tylko 2 lata za taki zakres? łaskwe te prawo

Po 20 min zjawiła się policja

Po 20 min zjawiła się policja?

Jak ma nie być wypadków jak

Jak ma nie być wypadków jak tacy debile wsiadaja za kierowcę.

Najgorsze jest to, że ten

Najgorsze jest to, że ten człowiek za dwa lata odzyska prawo jazdy a przecież po opisie widać, że to Neandertalczyk, ktory zasługuje co najwyżej na prawo do prowadzenia taczki.

Czekali 20 minut na wsparcie

Czekali 20 minut na wsparcie policji? To chyba jakaś kpina?

Jestem ciekawy gdyby policja wzywała pogotowie to też by czekali 20 minut?

Dajcie jakieś namiary na tych

Dajcie jakieś namiary na tych lamusów z golfa 

20 minut w nocy czekać na

20 minut w nocy czekać na Policje ? Co za czasy !!! To z Bydgoszczy dojechali by szybciej kpina !!!!

Cholera 20 minut chłopaki z

Cholera 20 minut chłopaki z karetki musieli sie szarpać z debilami? Wielki szacun podziw i order Komendancie Policji w Świeciu nagroda dla nich zrobili robote za Pana ludzi!!!!

Wiecie ile interwencji ma

Wiecie ile interwencji ma policja wieczorem? Może byli z jakimś pijakiem na izbie? Może mieli jakąś awanturę domową

Kolejny wysyp idiotów po

Kolejny wysyp idiotów po bandzie 7 na 1 w lesie…

Z grubsza się z wami zgadzam.

Z grubsza się z wami zgadzam. Ale powiedzcie mi czy na prawdę wierzycie że funkcjonariusze spali lub bali się przyjechać? Otóż nie. Naprawdę rozmawiałem wiele razy z policjantami jak to jest że nie zawsze wszystko współgra. Naprawdę dwa patrole na miasto które również jadą do Torunia na wytrzezwialke to za mało by było bezpiecznie. A gdyby ktoś z Was zadzwonił że mąż dźga w tym momencie żonę lub w tej chwili jest włamanie. To nie drożdże nie rozmnażają się przez pączkowanie. Komentarz na patrol napisać łatwo ale list z dowodami marnego funkcjonowania systemu do komendanta głównego policji i każdej większej redakcji w kraju to już większy wysiłek. Wszyscy łącznie z komendantem głównym wiedzą że daleko nam od idealności. I tak jak na patrol drogówki do stłuczki można poczekać nawet 5 godzin na tak jak ktoś włazi z nożem do naszego domu chcielibyśmy by patrol pojawił się w 3 minuty max. Kiedyś wzywałem patrol w USA. Po 2 minutach podjechał pierwszy policjant po kolejnych 3 następnych dwóch a po 5 widziałem kolejne 2 patrole przejeżdżające w miejscu zdarzenia. W każdym jeden funkcjonariusz. Miasto wielkości Świecia. Można???? Zacznijmy działać ogólnokrajowo a nie lamentować na forum.

Każdy ich zna to strzałowcy

Każdy ich zna to strzałowcy przeciez

Cwaniaki jeb…e A jak ktoś

Cwaniaki jeb…e A jak ktoś by potrzebował w tym czasie pomocy A ratowniki musieli się tyle czasu z debilami szarpać 

Skąd się biorą takie matoły?

Skąd się biorą takie matoły? Podejrzewam że dostaną wyrok w zawiasach i będą się z tego śmiać

Najeb.. ać to za mało dla

Najeb.. ać to za mało dla takich debil co najmniej 5 lat. Ci ludzie ratują innych.. Osobiście zaje bałbym 

Na dragach i alko 100% mocy

Na dragach i alko 100% mocy gieroje, a na trzeźwo ślimaki ze skorupy by nie wyszły… Synowie capa i motopompy…

20 minut czekali na przyjazd

20 minut czekali na przyjazd policji!!!!Nie trzeba wiele komentować.Świecka policja ech….

Macie jakiś problem kurwy ?

Macie jakiś problem kurwy ? to mordy pod but i cicho 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama