Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kierowca zarzeka się, że nikogo nie zamknął w autobusie

Sąd rodzinny zadecyduje o ewentualnej odpowiedzialności 16-letniego pasażera, który utrzymuje, że był zmuszony wybić szybę w autobusie, ponieważ został w nim uwięziony.

Udostępnij
pks-rozbita-szyba

REKLAMA

Przypomnijmy. 16-letni chłopak, jadący z Bydgoszczy do Świecia przysnął w autobusie. Gdy się obudził, okazało się, że dochodzi północ, a on jest uwięziony w zamkniętym pojeździe na dworcu PKS w Świecuy. Nie miał telefonu, bo mu zginął, więc doszedł do wniosku, że jedyne, co może zrobić, to wybić szybę. Uznał jednak, że trzeba się jakoś wytłumaczyć z tego, co uczynił, dlatego poszedł na pobliską stację paliw i poprosił o wezwanie policji. Czy powiedział prawdę?

Reklama
Reklama

- Kierowca utrzymuje, że przed zamknięciem autobus i pójściem do domu zrobił obchód - Włodzimierz Oborski, kierownik PKS w Świeciu ujawnia wyniki wewnętrznego postępowania. - Twierdzi, że wewnątrz nikogo nie było. Mamy zatem słowo przeciwko słowu.
REKLAMA

Młodzieniec utrzymuje co innego. Dokumenty w sprawie, którą zajmował się policja, trafiły do sądu.

- Oceną materiału dowodowego zajmie się sędzia rodzinny - tłumaczy sież. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - To on wyda decyzję czy chłopak powiedział prawdę, czy też skłamał.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

 1. 25 sierpnia 2021 18:29

  Z mojego prywatnego,

  Z mojego prywatnego, wielotygodniowego śledztwa wynika, że ktoś tu kłamie.

  • Ktoś

   25 sierpnia 2021 21:07

   Nie trzeba tygodni śledztwa

   Nie trzeba tygodni śledztwa żeby wiedzieć ze ktoś kłamie xd 

 2. ...

  25 sierpnia 2021 19:08

  Podejrzewam że 16-latek mówi

  Podejrzewam że 16-latek mówi prawde, kierowcy autobusów w Świeciu nie sprawdzają pojazdu po zakończonej trasie, miałem sytuację Gdzie przysnąłem sobie i całe szczęście zdążyłem ocknąć się gdy kierowca Z PAPIEROSEM ODPALONYM w ręce skręcał na dawną bazę PKS. Są nieodpowiedzialni, kasują za bilety zawsze inaczej. Mają w du*ie pozostałych, są strasznie nie mili…

 3. Abc

  25 sierpnia 2021 21:03

  Przecież można to

  Przecież można to wywnioskować po szybie, z której strony mogła zostać wybita. Ktoś to sprawdził?

  • Sherllock Holmes

   25 sierpnia 2021 22:49

   Tu nie chodzi o to w którą

   Tu nie chodzi o to w którą stronę poleciało szkło tylko kto ma za to zapłacić.Na 80/ chłopak mówi prawdę bo jeśliby wybijał szybę od zewnątrz to po co miałby dodatkowo wzywać policję po tym zdarzeniu?Moim zdaniem kierowca nie sprawdzał czy ktoś nie został w autobusie a teraz chce uniknąć odpowiedzialności za szkody a ja na miejscu rodziców chłopca oskarżył bym jeszcze kierowcę o uwięzienie dziecka.Policja w Świeciu to jest do niczego.Przesluchuje wyłącznie chłopaka i to pod odpowiedzialnością karną a kierowca w wewnętrznym dochodzeniu kolesi z PKS za fałszywe zeznanie za nic nie odpowie. Wystarczyłoby zrobić konfrontację i od razu wyszłaby prawda na jaw. Kiedyś też miałem taką sprawę że jeden człowiek mi naubliżał i policjant mówi słowo przeciwko słowu a przy konfrontacji sam się wsypał.Na dodatek musiałem policjanta poprosić żeby zaprotokolowal bo mu szczęka opadła na klawiaturę i włączy się na monitorze Adam Małysz w Kusamo. Najlepiej to albo umożyć albo obwinić pokrzywdzonego.

   • Pan

    25 sierpnia 2021 23:20

    Nie pisz takich opowieści z

    Nie pisz takich opowieści z skrypty a ty co Colombo jesteś bajki odpowiadasz 

    • ad vocem

     25 sierpnia 2021 23:52

     Po ortografii to albo

     Po ortografii to albo policjant albo sam zainteresowany kierowca a w skrypcie to napisz 100 razy : Nie będę kłamał!

 4. Heh

  26 sierpnia 2021 00:46

  dzieciak wyskakuje przez okno

  dzieciak wyskakuje przez okno haha mądry to on nie jest, szyba w drzwiach jest znacznie nizej osadzona. Pałą i kosztami goscia !  Rodzice nie zainteresowali sie gdzie jest bachor ?  500+ to pierwsi oglądają,a jak dzieciak nie wraca z prawdziwego miasta do połnocy to go nikt nie szuka ?  Troli patolą na odleglość

  • No właśnie

   26 sierpnia 2021 10:28

   Jak nie ma się argumentów to

   Jak nie ma się argumentów to wyzwiska i pomówienia!Przerażony człowiek działa odruchowo.Ty geniuszu byś pewnie przeniknął na zewnątrz transcendentalnie.Komentarz za wyzwiska i obrażanie do usunięcia

  • be

   28 sierpnia 2021 07:29

   SKORO TO ON WYBIŁ SZYBĘ, TO

   SKORO TO ON WYBIŁ SZYBĘ, TO PO CO WEZWAŁ GLINY, mógł po prostu uciec, i szukaj go w mieście,

  • Ojciec

   28 sierpnia 2021 13:23

   Bachorem, możesz być ty

   Bachorem, możesz być ty dzieciaku. Trochę szacunku. Bachora sobie zrób. I uważam, że chłopak mówi prawdę. Jeśli wybiłby szybę sam, to uciekłby. Miał na tyle odwagi cywilnej, że poprosił o wezwanie Policji. Widzać od razu, że rodzice dobrze go wychowali. A ty tchórzu masz odwagę za szybą ekranu. A może sam jesteś bachorem.

  • Ojciec

   28 sierpnia 2021 13:29

   I jeszcze jedno. Sprawdź

   I jeszcze jedno. Sprawdź sobie z skąd wracał chłopak. A nie zaraz bez uzasadnienia obrażasz. Dziwie dziwię, że wokoło ciebie krąży tylko banda huliganów.

 5. Psychiatra

  26 sierpnia 2021 04:15

  Jak on to zrobił że w tak

  Jak on to zrobił że w tak zdezelowanych autobusach które nierzadko mają po 15 20 lat zasną????? Przecież w nich nawet nie idzie skupić myśli a co dopiero zamknąć na dwie godziny.bChlopakbewidentnie kłamie.

  • Debil

   26 sierpnia 2021 16:17

   Jestes debilem typie. Da sie

   Jestes debilem typie. Da sie zasnac bo sam zasypialem nie raz. Widac ktos tu broni kierowce. Mam nadzieje ze kierowca dostanie kare.

 6. Belzebub

  26 sierpnia 2021 06:29

  a  może kolegom nudziło się w

  a  może kolegom nudziło się w nocy… któryś rzucił z kamienia dla rozrywki lub może nawet chcieli wejść do autobusu. ktoś to zauważył, reszta uciekła, a 16 latek wystraszony wymyślił historie o spaniu wewnątrz żeby nie mieć przypału. a telefon schowany żeby jego historia mogła być bardziej wiarygodna, nowe telefony nawet jak rozładuje bateria to po włączeniu mają awaryjne 5-10% i spokojnie da się zadzwonić po pomoc. To wszystko da się łatwo sprawdzić

  • Ojciec

   26 sierpnia 2021 10:34

   A zgubione telefony tezCi

   A zgubione telefony tezCi dzwonią?Chyba w głowie.Polecam uważne czytanie tekstu ze zrozumieniem to program klas 1-3 w podstawówce.

   • Anonim

    26 sierpnia 2021 15:20

    jeden pies czy rozładowany

    jeden pies czy rozładowany czy zgubiony.. nagle taki dziwny zbieg okoliczności, że nie ma telefonu.. bardzo pechowy przypadek.. zgubić telefon, zasnąć w autobusie i rozwalić szybe..

 7. Hmm

  26 sierpnia 2021 14:33

  Pytał ktoś chłopaka jakim

  Pytał ktoś chłopaka jakim kursem jechał tym autobusem i jak planowo i skąd wyjechał oraz o której miał być w Świeciu? Jeżeli wie to sprawa jasna. Jeżeli będzie kręcił – też jasna. Po co sądy?

 8. Miki

  29 sierpnia 2021 18:41

  A mnie to się wydaje, że

  A mnie to się wydaje, że kolega zostawił telefon w autobusie i po niego wrócił.Taka technika a dojść nie mogą z której strony szkła poleciały?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej to święto jedności i przyjaźni. Harcerze z pięciu gmin powiatu, zarówno ci najmłodsi, jak i seniorzy, świętowali w sobotę podczas spotkania...

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Styl życia

W piątek wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu "Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023". Główną nagrodę otrzymała Kaja Silarska, która zgłosiła do konkursu dąb Graf...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama