Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kłopotek ma kłopot z halą w Warlubiu. Czy to jeden wielki bubel za 5 milionów?

Po kontroli przeprowadzonej przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego wstrzymano roboty w czekającej od listopada na odbiór hali sportowej w Warlubiu. W ciągu miesiąca gmina musi sporządzić kilka ekspertyz obiektu. To spory wydatek i dalsze kłopoty.

Udostępnij
hala-warlubie-ukonczona-1_0

REKLAMA


Eugeniusz Kłopotek, obejmując urząd wójta gminy Warlubie, jako jeden z priorytetów swoich działań w najbliższym czasie wskazywał doprowadzenie do szczęśliwego finału budowę hali sportowej.

Okazuje się, że może to być trudniejsze niż się spodziewał.

Reklama
Reklama

- Po przeprowadzonej w lipcu kontroli powiatowego inspektora nadzoru budowlanego otrzymaliśmy pismo wstrzymujące roboty, które de facto zakończyły się już dawno temu - mówi Eugeniusz Kłopotek, wójt Warlubia. - Ale skutkuje to między innymi tym, że wykonawca, nawet gdyby chciał zrobić jakieś poprawki, nie może wejść na teren budowy. Do końca sierpnia musimy sporządzić ekspertyzy stwierdzające stan techniczny obiektu. Chodzi o dach, trybuny i schody - wylicza wójt.
REKLAMA


Najwięcej obaw budzi jakość konstrukcji dachowej. W zasadzie bez żadnych uzgodnień zamieniono elementy drewniane na stalowe. Pytanie brzmi, czy dokonano właściwych obliczeń? Czy nowa konstrukcja ma odpowiednią wytrzymałość i nie zawali się? Względy estetyczne to drugorzędna sprawa, choć w ocenie wielu, w tym przypadku też nie bez znaczenia.

Remontu wymagają również schody, które nie trzymają się wymiarów.

Reklama
Reklama

- Na tym etapie trudno ocenić, kiedy stanie się możliwe korzystanie z hali - przyznaje Kłopotek. - W zasadzie wszystko zależy od tego, co wykażą ekspertyzy i ile zajmie usuwanie usterek.
REKLAMA

Budowa hali zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku. Kosztowała blisko 5 mln zł. Gmina, pod tymczasowymi rządami komisarycznej wójt Anny Ośko, jej jednak nie odebrała, bo zakwestionowano jakość wykonanych prac. Od tego czasu trwa batalia między gminą Warlubie a wykonawcą.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
79 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

I co niedowiarki,  wyszło że

I co niedowiarki,  wyszło że pani Ośko miała rację. To  fuszerka i jeszcze wyjdzie dużo przekrętów , których nie pójdzie zataić , jak większość by chciała 

Budowa tych gigantycznych hal

Budowa tych gigantycznych hal na wiochach to wielkie nieporozumienie. Stoją potem puste, straszą i kosztują bo nikt z nich nie korzysta oprócz kilku kopaczy skóry zimą. A jeśli mieszkańcy chcieliby poćwiczyć, to okazuje się, że trzeba zapłacić za wynajęcie. I słomiany zapał do sportu się ulatnia. Jeśli w tej kwestii istnieją jakieś wyjątki, to one tylko potwierdzają regułę.

Przewodnicząca rady gminy i

Przewodnicząca rady gminy i grupa radnych to są twardo głowi chronią przestępcę i ztego co obserwuję siebie też są uwikłani w to bagno czas tym zrobić porządek, żeby gospodarze nie chcieli nawet obejrzeć hali wstyd jak można z spieniewierzyć pieniądze podatnika podatnika

Reklama

„Brawo” tak pracują

„Brawo” tak pracują gospodarnini radni na czele z przewodniczącą. 

Czy przewodnicząca rady nadal

Czy przewodnicząca rady nadal bedzie milczec?

Po co ona tam jest się pytam?

Gęsi same się pesały, a tutaj

Gęsi same się pesały, a tutaj?Co robić?

A w Komorsku nadal piach i ziele na chodnikach.

„NIE BEDE NA PANA GŁOSOWAĆ”

Reklama

Hala wybudowana ,a skorzystać

Hala wybudowana ,a skorzystać nie mozna gospodarni mają wszystkich w d…e.

Ogłosić referendum i odwołać

Ogłosić referendum i odwołać Radę Gminy, gdyby gospodarni mieli chociaż trochę honoru do by porezygnowali. Powinni być tak samo ukarani jak jedyny za wszystkie obelgi i udawanie że nic się nie stało.

Radni z gospodarnej już

Radni z gospodarnej już przerywają milczenie. Mówią do czego ich namawiał Michalak 

Reklama

Jestem ciekawa, jak

Jestem ciekawa, jak wyglądałby odbiór hali, gdyby wybory były szybciej.  Co niektórzy cieszyliby się ,że mamy ,,tylko co,,.

Konstrukcji drewnianej trzeba

Konstrukcji drewnianej trzeba poszukać w wybudowanym domu byłego wójta w Lipinkach 

Rosną te domy jak grzyby po

Rosną te domy jak grzyby po deszczu, faktycznie wszystkie drewniane. Modrzew szwedzki i mur pruski.

Reklama

Po pierwsze  Kłopotek nigdy

Po pierwsze  Kłopotek nigdy nie mówił, ze stan hal jest ok, 

Po drugie nie miał dostęu do papierów, o stanie prawnym tego budynku mógł nie wiedzieć

Po trzecie, pytanie czy ktoś celowo nie wprowadził wójta  w bład

Po czwarte za dużo osób tańczyło na dachu, nie wliczam tu ekspertów

Ta hala to porażka całej gminy  i ktoś powinien za to odpowiedzieć

A tzw sesja objazdowa z 

A tzw sesja objazdowa z  pania Przewodniczącą i radnymi  nie zajechała na halę podziwiać robotę eksperta budowlanego i fachowca-Jedynego  tylko na obiad do restauracji.  Ojjj  ojjj.

Normalnie Wilkowyje.

Normalnie Wilkowyje.

to jest UKŁAD

to jest UKŁAD

Jak p.Ośko nie chciała

Jak p.Ośko nie chciała odebrać hali to wszyscy wyzywali, ze kombinuje, że oczernia byłego wójta. To jak to jest panie Kłopotek jednak ta sala to fuszerka. Szkoda ,ze pani Ośko nie wygrała moze by było trochę porządku i mniej przydupasów. A pan panie wojcie to dla lepszego wizerunku powinien zmienić przewodniczącego.

Gdzie w czasie budowy hali

Gdzie w czasie budowy hali była komisja rewizyjna pod przewodnictwem pani Marii M. wraz zjej członkami?Nie znają swoich obowiązków?Nie wiedzą do czego zostali powolani?

Do dymisji natychmiast.

Na Kozłówcu bedzie gminny

Na Kozłówcu bedzie gminny basen i stok narciarski .

A ta hala nie miała być do

A ta hala nie miała być do rozbiórki? 

szkoda,ze nie bylo takich

szkoda,ze nie bylo takich mozliwosci wypowiedzi,jak byly wojt gm.Jezewo p,Pikula wybudowal hale sportowa i nowa szkole….

Proszę Państwa więcej kultury

Proszę Państwa więcej kultury.Nie znaczy że jak ktoś z Wioski to musi być patologia i język zachwaszczony.Zamiast o elementach konstrukcyjnych budynku (na których się nie znacie) porozmawiajcie sobie o kurach że się tak slabo niosą albo ziemniakach czym pryskać żeby nie popalić.Poważniejsze tematy to lepiej zostawić fachowcom oni się na tym znają.Kazdy powinien robić to do niego należy: ksiądz odmawiać pacierze,rolnik siać i zbierać a poeta poklepać po dupie Danę , bo najwyraźniej jej czegoś brak.

Myślę, że możemy mieć pełne

Myślę, że możemy mieć pełne zaufanie do pana Kłopotka. Widać, że niczego nie ukrywa, mówi dziennikarzom jak wygląda sytuacja. Jestem pewna że uda mu się pomyślnie doprowadzić do końca budowę hali. To człowiek, który ma zasady.  

Każdy może wyrażać swoje

Każdy może wyrażać swoje zdanie. Co to za poeta, ktory boi się wyrazić wlasne zdanie. A klepać po tyłku to powinieneś swoją żonę.

Kłopotek ma takie zasady ,że

Kłopotek ma takie zasady ,że co sobotę odwiedza wójta złodzieja w jego domu

Kłopotek I Jankowską to jest

Kłopotek I Jankowską to jest najgorsze co mogło Warlubie spotkać! Opluwali Panią Komisarz ,a nie godni są by jej buty czyścić. Pani Ośko niczego nie wymyśliła pokazała prawdę ,która teraz wychodzi. Kłopotek I Jankowską mieli zamieść to pod dywan ,ale się nie da. Tak po ludzku Pani Ośko mieszkańcy raz ,że nie podziękowali ,dwa ,że wyrządził krzywdę.

W Warlubiu prawdę dostrzegają

W Warlubiu prawdę dostrzegają tylko ludzie z PiS-u. Cała reszta błądzi we mgle.

Za to w Płochocinie

Za to w Płochocinie inwestycja się udała i mieszkańcy są bardzo zadowoleni z zaradności gminy 

Na następne wybory wójta

Na następne wybory wójta Warlubia  ma podobno startować znany hodowca drobiu pan Józek  majacy mocne papiery.

Będzie  walka kogutów?

Co za radnych macie w

Co za radnych macie w Warlubiu, którzy nie bronią  interesów mieszkańców gminy tylko bronią sakazanego prawomocnym wyrokiem bylego wojta?

Za chwilę będzie miał nastepne zarzuty odnośnie budowy hali sportowej, a oni dalej brną, nic nie robią udają, że ni się nie stało. 

MAFIA?

Kłopotek wielki budowniczy

Kłopotek wielki budowniczy chcąc zostawić po sobie pamiątkę byłemu wójtowi pomnik wybuduje.  Przecież wszyscy wiedzą ,że Kłopotek je mu z ręki. Masakra,

W treści pisanej przekazuję

W treści pisanej przekazuję informacje jemu wojtowi i im gospoarnym radnym pozyskane od tysięcy niezadowolonych sflustrowanych mieszkańców gminy napotkanych w Komorsku na nie posprzatanych chodnikach zarosnietych zielem, na skwerze czesciowo od nie chcenia przystrzyzonym nie uporzadkowanym do końca, na ulicy Dworcowej ze zniszczonymi drzewkami przez robactwo, na boisku gdzi nie widać budowy przedszkola , przy nowej hali sportowej gdzie od pół roku nie mozna z niej korzystać, przy nie zbudowanym parku przemyslowym gzie miało pracować 500 osób, prz nie wyremontowanych wiaduktach , przy nie wybudowanych obiecanych nowych placach zabaw , przy dworcu kolejowym gdzie nic się nie dzieje przy mieszkaniach socjalnych których nie ma , ktore kilka razy obiecała Pani MARIA (PRZECIEŻ ONA MA GDZIE MIESZKAC NIE) ecetera.

WYBORCY GMINYWARLUBIE CZEKAMY

Co myślicie o randce z koniem

Co myślicie o randce z koniem w kapeluszu?

(nie koń jest w kapeluszu)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo