Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kłopotek ma kłopot z halą w Warlubiu. Czy to jeden wielki bubel za 5 milionów?

Po kontroli przeprowadzonej przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego wstrzymano roboty w czekającej od listopada na odbiór hali sportowej w Warlubiu. W ciągu miesiąca gmina musi sporządzić kilka ekspertyz obiektu. To spory wydatek i dalsze kłopoty.

Udostępnij
hala-warlubie-ukonczona-1_0

REKLAMA


Eugeniusz Kłopotek, obejmując urząd wójta gminy Warlubie, jako jeden z priorytetów swoich działań w najbliższym czasie wskazywał doprowadzenie do szczęśliwego finału budowę hali sportowej.

Okazuje się, że może to być trudniejsze niż się spodziewał.

Reklama
Reklama

- Po przeprowadzonej w lipcu kontroli powiatowego inspektora nadzoru budowlanego otrzymaliśmy pismo wstrzymujące roboty, które de facto zakończyły się już dawno temu - mówi Eugeniusz Kłopotek, wójt Warlubia. - Ale skutkuje to między innymi tym, że wykonawca, nawet gdyby chciał zrobić jakieś poprawki, nie może wejść na teren budowy. Do końca sierpnia musimy sporządzić ekspertyzy stwierdzające stan techniczny obiektu. Chodzi o dach, trybuny i schody - wylicza wójt.
REKLAMA


Najwięcej obaw budzi jakość konstrukcji dachowej. W zasadzie bez żadnych uzgodnień zamieniono elementy drewniane na stalowe. Pytanie brzmi, czy dokonano właściwych obliczeń? Czy nowa konstrukcja ma odpowiednią wytrzymałość i nie zawali się? Względy estetyczne to drugorzędna sprawa, choć w ocenie wielu, w tym przypadku też nie bez znaczenia.

Remontu wymagają również schody, które nie trzymają się wymiarów.

Reklama
Reklama

- Na tym etapie trudno ocenić, kiedy stanie się możliwe korzystanie z hali - przyznaje Kłopotek. - W zasadzie wszystko zależy od tego, co wykażą ekspertyzy i ile zajmie usuwanie usterek.
REKLAMA

Budowa hali zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku. Kosztowała blisko 5 mln zł. Gmina, pod tymczasowymi rządami komisarycznej wójt Anny Ośko, jej jednak nie odebrała, bo zakwestionowano jakość wykonanych prac. Od tego czasu trwa batalia między gminą Warlubie a wykonawcą.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (79)

  1. Nowy

    10 sierpnia 2021 18:57

    I co niedowiarki,  wyszło że

    I co niedowiarki,  wyszło że pani Ośko miała rację. To  fuszerka i jeszcze wyjdzie dużo przekrętów , których nie pójdzie zataić , jak większość by chciała 

    • Gość

      10 sierpnia 2021 19:04

      Dokładnie wszyscy myśleli że

      Dokładnie wszyscy myśleli że inwestycja jest bez wad i Pani Ośko tylko się czepia. A tutaj proszę! Ale i tak nikt nie da sobie powiedzieć nic złego na michalaka… 

  2. Nie wierzę

    10 sierpnia 2021 19:29

    Budowa tych gigantycznych hal

    Budowa tych gigantycznych hal na wiochach to wielkie nieporozumienie. Stoją potem puste, straszą i kosztują bo nikt z nich nie korzysta oprócz kilku kopaczy skóry zimą. A jeśli mieszkańcy chcieliby poćwiczyć, to okazuje się, że trzeba zapłacić za wynajęcie. I słomiany zapał do sportu się ulatnia. Jeśli w tej kwestii istnieją jakieś wyjątki, to one tylko potwierdzają regułę.

  3. robotnik

    10 sierpnia 2021 20:04

    Przewodnicząca rady gminy i

    Przewodnicząca rady gminy i grupa radnych to są twardo głowi chronią przestępcę i ztego co obserwuję siebie też są uwikłani w to bagno czas tym zrobić porządek, żeby gospodarze nie chcieli nawet obejrzeć hali wstyd jak można z spieniewierzyć pieniądze podatnika podatnika

  4. Wanda

    10 sierpnia 2021 20:19

    „Brawo” tak pracują

    „Brawo” tak pracują gospodarnini radni na czele z przewodniczącą. 

  5. Gość

    10 sierpnia 2021 20:22

    Czy przewodnicząca rady nadal

    Czy przewodnicząca rady nadal bedzie milczec?

    Po co ona tam jest się pytam?

    • Pokorny

      10 sierpnia 2021 21:17

      Po to aby kasę brać.  Ile się

      Po to aby kasę brać.  Ile się da i jak długo się da. A w świetlicy co robi. Muchy gania.

      • Instruktorka

        10 sierpnia 2021 21:21

        Wstyd.

        Wstyd.

  6. Komorszczanka

    10 sierpnia 2021 20:27

    Gęsi same się pesały, a tutaj

    Gęsi same się pesały, a tutaj?Co robić?

    A w Komorsku nadal piach i ziele na chodnikach.

    „NIE BEDE NA PANA GŁOSOWAĆ”

  7. Uczennica.

    10 sierpnia 2021 20:40

    Hala wybudowana ,a skorzystać

    Hala wybudowana ,a skorzystać nie mozna gospodarni mają wszystkich w d…e.

  8. Zbulwersowany

    10 sierpnia 2021 20:59

    Ogłosić referendum i odwołać

    Ogłosić referendum i odwołać Radę Gminy, gdyby gospodarni mieli chociaż trochę honoru do by porezygnowali. Powinni być tak samo ukarani jak jedyny za wszystkie obelgi i udawanie że nic się nie stało.

  9. Mieszkaniec 1

    10 sierpnia 2021 21:09

    Radni z gospodarnej już

    Radni z gospodarnej już przerywają milczenie. Mówią do czego ich namawiał Michalak 

    • Miro

      10 sierpnia 2021 21:18

      Jeśli kierują się zasadami

      Jeśli kierują się zasadami przyzwoitości to powinni zrezygnować z pełnienia funkcji radnego. Jak oni chcą nam mieszkańcom spojrzeć w oczy. 

  10. Ciekawa

    10 sierpnia 2021 21:11

    Jestem ciekawa, jak

    Jestem ciekawa, jak wyglądałby odbiór hali, gdyby wybory były szybciej.  Co niektórzy cieszyliby się ,że mamy ,,tylko co,,.

    • Danka

      10 sierpnia 2021 21:50

      Podziękowania należą się na

      Podziękowania należą się na pewno pani Osko. Dzięki niej, gmina ma wydłużony termin  odbioru hali i w ten sposób nie straci dofinansowania. 

      • Dhggg

        10 sierpnia 2021 22:02

        Kto to jest Osko? Chyba

        Kto to jest Osko? Chyba Nazwiska pomyliłaś, Kłopotek będzie rządził i tyle w temacie. 

        • Gość

          10 sierpnia 2021 22:24

          Parcie na szklo nie wystarczy

          Parcie na szklo nie wystarczy.

          A kto to jest Kłopotek?

        • Danka

          10 sierpnia 2021 22:32

          Tyle w temacie, że

          Tyle w temacie, że podziękowania należą się na pewno pani Osko. 

    • Mik

      10 sierpnia 2021 22:39

      Gieniusz by odebrał wszystko

      Gieniusz by odebrał wszystko jak leci i temu by nie bylo.Brawo pani Anno uratowała zdrowie mieszkańców. 

  11. Mieszkaniec

    10 sierpnia 2021 21:14

    Konstrukcji drewnianej trzeba

    Konstrukcji drewnianej trzeba poszukać w wybudowanym domu byłego wójta w Lipinkach 

    • Edzio

      10 sierpnia 2021 21:46

      Dokładnie 

      Dokładnie 

    • Anonim

      10 sierpnia 2021 22:04

      To pomówienie, ścigane prawem

      To pomówienie, ścigane prawem

      Tak sobie bełkoczesz czy możesz odpowiedzieć przed sądem

      • Dobra rada.

        10 sierpnia 2021 22:27

        Mik nie denerwuj się. 

        Mik nie denerwuj się. 

  12. Maniek

    10 sierpnia 2021 21:58

    Rosną te domy jak grzyby po

    Rosną te domy jak grzyby po deszczu, faktycznie wszystkie drewniane. Modrzew szwedzki i mur pruski.

    • Marcin123456

      10 sierpnia 2021 22:11

      Jeszcze na Kozłówcu taki

      Jeszcze na Kozłówcu taki widziałem

      • Anonim

        10 sierpnia 2021 22:47

        Zmiana konstytrukcji dachu

        Zmiana konstytrukcji dachu byla podyktowana zmianą zagospodarowania przestrzennego budynkow w Lipinkach i na Kozłówcu.(niekturych wybranych jedynych egzemplarzy)

  13. Anonim

    10 sierpnia 2021 22:02

    Po pierwsze  Kłopotek nigdy

    Po pierwsze  Kłopotek nigdy nie mówił, ze stan hal jest ok, 

    Po drugie nie miał dostęu do papierów, o stanie prawnym tego budynku mógł nie wiedzieć

    Po trzecie, pytanie czy ktoś celowo nie wprowadził wójta  w bład

    Po czwarte za dużo osób tańczyło na dachu, nie wliczam tu ekspertów

    Ta hala to porażka całej gminy  i ktoś powinien za to odpowiedzieć

    • Do anonima -Pomidor

      10 sierpnia 2021 22:43

      Pani” wojtowa” się uruchomila

      Pani” wojtowa” się uruchomila?

  14. Kgw

    10 sierpnia 2021 22:11

    A tzw sesja objazdowa z 

    A tzw sesja objazdowa z  pania Przewodniczącą i radnymi  nie zajechała na halę podziwiać robotę eksperta budowlanego i fachowca-Jedynego  tylko na obiad do restauracji.  Ojjj  ojjj.

    • Roman

      10 sierpnia 2021 22:24

      To chyba jakiś żart. Jeśli to

      To chyba jakiś żart. Jeśli to prawda co piszesz to WSTYD. 

  15. Gość

    10 sierpnia 2021 22:31

    Normalnie Wilkowyje.

    Normalnie Wilkowyje.

  16. kierownik

    10 sierpnia 2021 22:46

    to jest UKŁAD

    to jest UKŁAD

  17. Gość

    11 sierpnia 2021 06:45

    Jak p.Ośko nie chciała

    Jak p.Ośko nie chciała odebrać hali to wszyscy wyzywali, ze kombinuje, że oczernia byłego wójta. To jak to jest panie Kłopotek jednak ta sala to fuszerka. Szkoda ,ze pani Ośko nie wygrała moze by było trochę porządku i mniej przydupasów. A pan panie wojcie to dla lepszego wizerunku powinien zmienić przewodniczącego.

    • Nie wierzę

      11 sierpnia 2021 10:22

      Co ty pitolisz? Od kiedy to

      Co ty pitolisz? Od kiedy to wójt wymienia przewodniczącego rady? Wy to macie pojęcie o tym samorządzie… Nawet świnia na gwiazdach się lepiej wyznaje. I takie coś ma prawo głosować i wybierać.

  18. Anonim

    11 sierpnia 2021 07:07

    Gdzie w czasie budowy hali

    Gdzie w czasie budowy hali była komisja rewizyjna pod przewodnictwem pani Marii M. wraz zjej członkami?Nie znają swoich obowiązków?Nie wiedzą do czego zostali powolani?

    Do dymisji natychmiast.

  19. Gość

    11 sierpnia 2021 07:27

    Na Kozłówcu bedzie gminny

    Na Kozłówcu bedzie gminny basen i stok narciarski .

  20. A

    11 sierpnia 2021 08:27

    A ta hala nie miała być do

    A ta hala nie miała być do rozbiórki? 

  21. Anonim

    11 sierpnia 2021 08:30

    szkoda,ze nie bylo takich

    szkoda,ze nie bylo takich mozliwosci wypowiedzi,jak byly wojt gm.Jezewo p,Pikula wybudowal hale sportowa i nowa szkole….

  22. Poeta

    11 sierpnia 2021 08:36

    Proszę Państwa więcej kultury

    Proszę Państwa więcej kultury.Nie znaczy że jak ktoś z Wioski to musi być patologia i język zachwaszczony.Zamiast o elementach konstrukcyjnych budynku (na których się nie znacie) porozmawiajcie sobie o kurach że się tak slabo niosą albo ziemniakach czym pryskać żeby nie popalić.Poważniejsze tematy to lepiej zostawić fachowcom oni się na tym znają.Kazdy powinien robić to do niego należy: ksiądz odmawiać pacierze,rolnik siać i zbierać a poeta poklepać po dupie Danę , bo najwyraźniej jej czegoś brak.

    • Gość

      11 sierpnia 2021 08:45

      Czyli zootechnik do gęsi

      Czyli zootechnik do gęsi marsz.

      Dookola niego same szare gesi.

    • Do poety

      11 sierpnia 2021 09:27

      Popieram w 100%.Emeryt

      Popieram w 100%.Emeryt powinien być  na emeryturze i bawić wnuki.

    • Lidia

      11 sierpnia 2021 11:15

      Co do kultury języka to

      Co do kultury języka to zgadzam się w pełni, ale pozostałe sprawy jakim pozostawić „fachowcom”????? Tym od „gospodarnych”, którzy się do tej pory zajmowali inwestycjami w gminie Warlubie? Tej bandzie oszustów dorabiającej się na naszym wspólnym majątku? A może pan Poeta sam taki gospodarny i wolałby, żeby społeczeństwo nie miało kontroli nad wszystkimi wyskokami włodarzy? I proszę raczej poklepać się po główce, bo najwyraźniej brak jej piątej klepki. 

      • Poeta

        11 sierpnia 2021 11:38

        Jednak bez wyzwisk i

        Jednak bez wyzwisk i obrażania się nie da? Kobiecie to nawet nie przystoi tak się odzywać do gentelmena ale widocznie takie też są na wsi.Kiedyś tak z 20 lat temu to Kobiety wiejskie nie różniły się niczym od miejskich a teraz pewnie po tych kurczakach karmionych soją genetycznie modyfikowana zmieniły się i wiejskie Kobiety.

        • Kobieta ze wsi

          11 sierpnia 2021 12:43

          I kto tu obraża. Gentelmen.

          I kto tu obraża. Gentelmen. Śmiech czy wstyd.

        • Der Volke

          11 sierpnia 2021 18:31

          Mrs. Poeto, miernie operujesz

          Mrs. Poeto, miernie operujesz składnią, a interpunkcją wcale. Moja rada, nie pouczaj innych.

    • Do poety Dropsa

      11 sierpnia 2021 21:12

      Żal układów na roboty z

      Żal układów na roboty z jedynym bylym wójtem nie placz osoba obecnego wojta będzie ci zlecać wszystko jak leci w Warlubiu, np.remonty wiaduktów  remont domu w Śliwicach 

      Stolarz powinien być stolarzem,a nie mrarzem a ni poetą .

  23. czytelniczka

    11 sierpnia 2021 08:37

    Myślę, że możemy mieć pełne

    Myślę, że możemy mieć pełne zaufanie do pana Kłopotka. Widać, że niczego nie ukrywa, mówi dziennikarzom jak wygląda sytuacja. Jestem pewna że uda mu się pomyślnie doprowadzić do końca budowę hali. To człowiek, który ma zasady.  

    • Aktywista

      11 sierpnia 2021 09:20

      Jego zasady to od pierwszego

      Jego zasady to od pierwszego dnia dobro eliminować zło  kontynuować z gospodrnymi i zemsta za dyrygenta z Panią Marią J.

      Takie ma zasady.

      No i partyjna złośliwość przeciw myślącym inaczej niż PSL.

    • Myślący

      11 sierpnia 2021 20:13

      Ma zasady jak natrzepac kasę

      Ma zasady jak natrzepac kasę i prysnąć.  Chyba nikt nie mysli inaczej?

      • Mieszkaniec

        11 sierpnia 2021 20:59

        Ciekawe ile gminę kosztowac

        Ciekawe ile gminę kosztowac będą te ekspertyzy. Czy to kolejna inwestycja ,której końca nie widać. Mamy już ,, park przemysłowy,,. Czy radni w końcu widzą problem? Czy udają ,że nic się nie stało?

  24. Darekddddd

    11 sierpnia 2021 09:06

    Każdy może wyrażać swoje

    Każdy może wyrażać swoje zdanie. Co to za poeta, ktory boi się wyrazić wlasne zdanie. A klepać po tyłku to powinieneś swoją żonę.

  25. Mieszkaniec

    11 sierpnia 2021 09:06

    Kłopotek ma takie zasady ,że

    Kłopotek ma takie zasady ,że co sobotę odwiedza wójta złodzieja w jego domu

    • Gość

      11 sierpnia 2021 10:28

      Trzeba zdać relację z

      Trzeba zdać relację z ukrywania przekrętów… 

      • Maryjaa

        11 sierpnia 2021 16:17

        To prawda. Widzę to przez

        To prawda. Widzę to przez okno jak tam w soboty GEN chodzi i do Rybna też. Może zakładają fundacje na pomoc poszkodowany przez WŁADZĘ 

        Może błądzi 

        • 12 sierpnia 2021 14:00

                  

                  

  26. Obywatel

    11 sierpnia 2021 09:14

    Kłopotek I Jankowską to jest

    Kłopotek I Jankowską to jest najgorsze co mogło Warlubie spotkać! Opluwali Panią Komisarz ,a nie godni są by jej buty czyścić. Pani Ośko niczego nie wymyśliła pokazała prawdę ,która teraz wychodzi. Kłopotek I Jankowską mieli zamieść to pod dywan ,ale się nie da. Tak po ludzku Pani Ośko mieszkańcy raz ,że nie podziękowali ,dwa ,że wyrządził krzywdę.

    • Bernadeta

      11 sierpnia 2021 16:44

      A za co dziękować Pani O. ?
      A za co dziękować Pani O. ? Za fałszywa uczciwość? Wstydu nie ma ta kobieta…

      • xxx

        11 sierpnia 2021 18:37

        Choćby za to, że gmina nie

        Choćby za to, że gmina nie wtopi kolejnych milionów. Przypomnieć Bernadetcie ile gmina już straciła?

    • Bernadeta

      11 sierpnia 2021 16:45

      A za co dziękować Pani O. ?
      A za co dziękować Pani O. ? Za fałszywa uczciwość? Wstydu nie ma ta kobieta…

      • Do Bernadety

        11 sierpnia 2021 19:46

        Fałszywą uczciwością to

        Fałszywą uczciwością to karmił nas ktoś inny. Udawał uczciwego a realia są zupełnie inne. Mało tego śmiał się nam jeszcze w twarz.

        • Jorgus

          11 sierpnia 2021 21:33

          Tylko na plakatach Pani O.

          Tylko na plakatach Pani O. afiszowała się swoją uczciwoscia…. 

          • xxx

            12 sierpnia 2021 00:01

            Na czym konkretnie opierasz

            Na czym konkretnie opierasz swoje stwierdzenie?

          • Gość

            12 sierpnia 2021 00:53

            Wyszlo’ że nie tylko na

            Wyszlo’ że nie tylko na plakatach.

      • Batman

        17 sierpnia 2021 10:52

        Pani Ośko to należy

        Pani Ośko to należy podziękować za to ,że miała odwagę mieszkańcom Gminy Warlubiu pokazać twarz złodzieja ,który wszystkich okradał i to na B.dużą skalę. Wszyscy wiedzieli ,ale każdy bał się o tym powiedzieć głośno. Pani Aniu czapki z głów.  Teraz Kłopotek z Jankowską i drugą Marią robią wszystko by zamieść to pod dywan. Kłopotek stary pożytku w więzieniu z niego nie będzie jak będzie krył złodzieja ,ale dwie Marie będą miały co robić.

  27. Pan Adam

    11 sierpnia 2021 10:13

    W Warlubiu prawdę dostrzegają

    W Warlubiu prawdę dostrzegają tylko ludzie z PiS-u. Cała reszta błądzi we mgle.

    • Kombinator

      11 sierpnia 2021 10:49

      Tak jest Panie Adamie ,

      Tak jest Panie Adamie , oczywiście Panie Adamie.Ma Pan rację Panie Adamie.

    • Gość

      12 sierpnia 2021 00:56

      No szkoda ze tak jest.

      No szkoda ze tak jest.

    • Kombinator

      12 sierpnia 2021 21:04

      Panie Adamie ma Pan jeszcze

      Panie Adamie ma Pan jeszcze te okna z demontażu ? Albo chociaż pracę kombinatora?Już tak bardzo jestem zasłużony że chyba mi się należy?

  28. Obserwator

    11 sierpnia 2021 10:27

    Za to w Płochocinie

    Za to w Płochocinie inwestycja się udała i mieszkańcy są bardzo zadowoleni z zaradności gminy 

    • Gość

      11 sierpnia 2021 11:00

      Chodzi o park przemysłowy?

      Chodzi o park przemysłowy?

    • Halinka z płochocika

      11 sierpnia 2021 16:02

      O 500 miejdc pracy. Ale jaja.

      O 500 miejdc pracy. Ale jaja. Ludzie dają się dalej oszukiwać. 

  29. Kurczak

    12 sierpnia 2021 01:43

    Na następne wybory wójta

    Na następne wybory wójta Warlubia  ma podobno startować znany hodowca drobiu pan Józek  majacy mocne papiery.

    Będzie  walka kogutów?

  30. Mieszanka Śliwic

    12 sierpnia 2021 05:36

    Co za radnych macie w

    Co za radnych macie w Warlubiu, którzy nie bronią  interesów mieszkańców gminy tylko bronią sakazanego prawomocnym wyrokiem bylego wojta?

    Za chwilę będzie miał nastepne zarzuty odnośnie budowy hali sportowej, a oni dalej brną, nic nie robią udają, że ni się nie stało. 

    MAFIA?

  31. Obywatel

    12 sierpnia 2021 14:52

    Kłopotek wielki budowniczy

    Kłopotek wielki budowniczy chcąc zostawić po sobie pamiątkę byłemu wójtowi pomnik wybuduje.  Przecież wszyscy wiedzą ,że Kłopotek je mu z ręki. Masakra,

  32. MY MIESZKANCY

    12 sierpnia 2021 20:49

    W treści pisanej przekazuję

    W treści pisanej przekazuję informacje jemu wojtowi i im gospoarnym radnym pozyskane od tysięcy niezadowolonych sflustrowanych mieszkańców gminy napotkanych w Komorsku na nie posprzatanych chodnikach zarosnietych zielem, na skwerze czesciowo od nie chcenia przystrzyzonym nie uporzadkowanym do końca, na ulicy Dworcowej ze zniszczonymi drzewkami przez robactwo, na boisku gdzi nie widać budowy przedszkola , przy nowej hali sportowej gdzie od pół roku nie mozna z niej korzystać, przy nie zbudowanym parku przemyslowym gzie miało pracować 500 osób, prz nie wyremontowanych wiaduktach , przy nie wybudowanych obiecanych nowych placach zabaw , przy dworcu kolejowym gdzie nic się nie dzieje przy mieszkaniach socjalnych których nie ma , ktore kilka razy obiecała Pani MARIA (PRZECIEŻ ONA MA GDZIE MIESZKAC NIE) ecetera.

    WYBORCY GMINYWARLUBIE CZEKAMY

    • mj

      13 sierpnia 2021 09:55

      Dostałem zapalenia oczu od

      Dostałem zapalenia oczu od próby czytania tego tekstu.

      • Anonim

        13 sierpnia 2021 10:54

        Bo to styl pisania liderow

        Bo to styl pisania liderow gospodarnej gminy i jedynego bylego.

  33. Osoba

    13 sierpnia 2021 07:18

    Co myślicie o randce z koniem

    Co myślicie o randce z koniem w kapeluszu?

    (nie koń jest w kapeluszu)

    • Czytelniczka

      17 sierpnia 2021 11:20

      I po co ta złośliwość?

      I po co ta złośliwość?

      Na co i Komu potrzebna ??