Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Klub Turystów Wodnych "Celuloza" nagrodzony za promocję kajakarstwa wśród dzieci [zdjęcia]

W Poznaniu odbyła się pierwsza w historii gala środowisk kajakowych. Jednym z bohaterów tego wydarzenia był Klub Turystów Wodnych "Celuloza" Świecie. Doceniono jego szczególny wkład w promocję kajakarstwa wśród dzieci.

Udostępnij
kajaki-1

Trudno byłoby policzyć wszystkich tych, którzy zarazili się miłością do kajaków za sprawą Klubu Turystów Wodnych "Celuloza" Świecie. Organizowane przez niego spływy i innego rodzaju wydarzenia od dziesięcioleci cieszą się niesłabnącą popularnością. Co ciekawe, świecki klub bardzo konsekwentnie przygotowuje imprezy adresowane do dzieci i młodzieży.

- Jedną z nich jest Kajakowy Weekend Dziecka odbywający się nad jeziorem Deczno - mówi Leszek Miesała, wieloletni prezes klubu. - Każdego roku gromadzi on ponad setkę dzieci. Wiele z nich, jak nie większość, ma okazję po raz pierwszy w życiu wsiąść do kajaków. Nie brak wtedy zachwytów. I o to nam chodzi - pokazywać młodym ludziom, że to wspaniały sport, który można uprawiać w każdym wieku.

Reklama
Reklama

Innym wydarzeniem, które również ma już swoją historię są Kajakowe Mikołajki w Parku Wodnym w Świeciu. W tym roku wezmą w nich udział uczniowie szkół podstawowych z Czapel, Wiąga, Gruczna, Terespola, Osia oraz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu. Spodziewana jest ponad setka zawodników, którzy będą rywalizować o miano najlepszych kajakarzy.

Doskonała atmosfera panująca podczas spływów, sprawia, że chętnie uczestniczą w nich całe rodziny. Świetnym tego przykładem jest słynny w kraju lipcowy Spływ Papierników.

Reklama
Reklama

- W tym roku na 180 uczestników było aż 68 dzieci poniżej 15 roku życia - podkreśla Leszek Miesała. - O to, aby dobrze się czuły na spływie odpowiada niezwykle lubiany przez nie Marcin Michta.

Podobnie wyglądają proporcje podczas sierpniowego maratonu Zapora Żur. Około jednej trzeciej uczestników stanowią dzieci. W tym roku było ich 60.

Reklama
Reklama

Nagroda przyznana świeckiemu klubowi przez Polski Związek Kajakowy podczas gali w Poznaniu jasno dowodzi, że działania wodniaków ze Świecia są widoczne w skali kraju.

- Staramy się o to, aby mieć następców - podkreśla Leszek Miesała. - Już teraz się cieszę, że wychowaliśmy kolejne pokolenie ludzi zakochanych w kajakarstwie, które jest fantastycznym sposobem na rekreację. Poznawanie kraju z perspektywy rzeki dostarcza niezapomnianych wrażeń. Im szybciej ktoś tego doświadczy, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie chciał w przyszłości pływać.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Artykuł powstał we współpracy z Klubem Turystów Wodnych "Celuloza" Świecie.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama