Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kogo premier przyśle do Warlubia? Wkrótce w gminie ma się skończyć „bezkrólewie”

Nadal nie wiadomo, kiedy zostanie wyznaczona osoba, która obejmie rządy komisaryczne w gminie Warlubie w zastępstwie skazanego wójta Krzysztofa Michalaka.

Udostępnij
ug-warlubie-2

REKLAMA

- Dopiero dziś otrzymaliśmy z sądu wyrok w sprawie karnej wójta Warlubia - mówi Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. - Pewne kroki, związane z wytypowaniem odpowiedniej osoby, już zostały poczynione. By jednak procedura mogła zostać dopełniona, musimy poczekać na wydanie postanowienia przez komisarza wyborczego.

Nastąpi to prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia. Dopiero potem cała dokumentacja za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, trafi na biurko premiera. To oznacza, że urzędnika, który tymczasowo zastąpi Krzysztofa Michalaka do czasu wyborów, poznamy najszybciej pod koniec przyszłego tygodnia.
REKLAMA

Przypomnijmy. Wójt gminy Warlubie został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zakaz pracy w samorządzie przez 5 lat, 25 tys. zł grzywny, pokrycie kosztów sądowych w wysokości 5,3 tys. zł oraz zwrócenie gminie 74,7 tys. zł.

Taki był koniec sprawy dotyczącej rzekomego remontu wiaduktów w Warlubiu i Rulewie oraz boksów na śmieci w Lipinkach. Wszystkie trzy zlecenia dostała ta sama firma z Grudziądza, należąca do Damiana Sz.

Rzecz w tym, że zdaniem świadków i biegłych większości prac w ogóle nie przeprowadzono, a te, które zrobiono wykonano byle jak i powierzchownie.
REKLAMA

Ich faktyczny koszt oszacowano na 3 tys. zł. Tymczasem Damian Sz. wystawił faktury na 78 tys. zł. Wójt skwapliwie je zaakceptował i wypłacił pieniądze z gminnej kasy za fikcyjne remonty.

Bydgoski Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok świeckiego sądu podczas rozprawy apelacyjnej z 5 października. W ciągu 90 dni od tego terminu zostaną przeprowadzone wybory, w których mieszkańcy gminy Warlubie wybiorą nowego wójta. Do tego czasu gminą będzie rządził komisarz wyznaczony przez premiera (zazwyczaj jest to osoba proponowana przez wojewodę).

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Radek

  21 października 2020 19:57

  Taak bo premier niema co

  Taak bo premier niema co robic tylko warlubiem sie przejmowac!!! 

 2. Ewelina

  21 października 2020 19:58

  Pewnie przejmować się nie

  Pewnie przejmować się nie będzie, ale musi zatwierdzić papiery, które mu przyśle wojewoda.

 3. Gość

  21 października 2020 21:26

  Może w końcu zacznie się

  Może w końcu zacznie się normalność w tej gminie.

  Przestaną krzesła w Urzędzie zajmować rodzinne klany i klakiery

  Wojt będzie odpowiedzialny i dbał bedzie o interesy gminy a nie własne. Skończy się era wszechobecnych Michalaków. Nepotyzm ,arogancją,buta będzie obca nowemu wójtowi.Zwolni się trochę stanowisk a rodzinka i przydupasy odejdą. 

  • Gość

   21 października 2020 21:31

   Oby jak najszybciej. 

   Oby jak najszybciej. 

  • ..

   21 października 2020 21:44

   Jeśli wybranie zostany Kłop..

   Jeśli wybranie zostany Kłop…… Nic się nie zmieni.

 4. mjchu

  22 października 2020 05:58

  A Kłopotek już rece zaciera,

  A Kłopotek już rece zaciera, oczywiscie wraz z rodziną.

 5. Parafianin

  22 października 2020 07:50

  Dobrodzieja Księdza

  Dobrodzieja Księdza Proboszcza przekonać żeby na wójta kandydował.

 6. Trzeci oficer

  22 października 2020 07:51

  Kłopotek to najgorsza opcja.

  Kłopotek to najgorsza opcja. Przecież to dobry znajomy rodziny Michalaka.

 7. Budowlaniec

  22 października 2020 08:39

  Potrzebny jest człowiek z

  Potrzebny jest człowiek z zewnątrz, spoza tego chorego układu  który przejrzy wszystkie stare faktury podpisane przez byłego wójta. Przy okazji zrobi przewiem z urzędzie  

 8. Mieszkaniec

  22 października 2020 12:26

  Kłopotek to niech dalej

  Kłopotek to niech dalej mieszka u siebie w Janikowie. Tutaj nie mieszka wiec nie zna problemow gminy. Niech kandyduje u siebie może go wybiora.

 9. q

  22 października 2020 13:16

  No to teraz Warlubie ma

  No to teraz Warlubie ma niezły kłopotek ;(

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama