Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejna duża inwestycja w Drzycimiu. Prace już ruszyły

Prawie dwa lata ma potrwać budowa biblioteki i domu kultury w Drzycimiu. Ta kosztowna inwestycja zostanie zrealizowana dzięki wysokiej dotacji z budżetu państwa.

Udostępnij
projekt-elewacji-2

Trwa dobra passa inwestycyjna w gminie Drzycim. Właśnie ruszyły prace przy budowie budynku, w którym będą się mieściły Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Kultury i Rozwoju w Drzycimiu. Obszerny gmach stanie w sąsiedztwie amfiteatru. Realizacją tego projektu zajmie się firma Prof-Bud ze Świecia.

Zgodnie z podpisaną 9 marca umową, inwestycja ma kosztować 5,2 mln zł. Dla Drzycimia to ogromna kwota, jednak w tym przypadku gmina pokryje tylko 10 proc. kosztów. Reszta to dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Budynek ma mieć 860 m kw. powierzchni. Będą się w nim mieściły m.in. sala biblioteczna wraz z magazynem księgozbioru, sale multimedialna, spotkań, komputerowa oraz pomieszczenia biurowe. W planach jest także montaż pompy ciepła.

Reklama
Reklama

Obiekt ma być gotowy za 22 miesiące.

Podpisanie umowy z wykonawcą / Fot. UG Drzycim

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Jan

  21 marca 2023 09:04

  Gmina Drzycim to potęga i

  Gmina Drzycim to potęga i basta!!

 2. Jan 2

  21 marca 2023 11:43

  Wszystkie drogi do Drzycimia

  Wszystkie drogi do Drzycimia prowadzą w dóL czyli to prawdziwa dziura.

 3. Xdd

  21 marca 2023 12:23

  Niech się wójt za drogi

  Niech się wójt za drogi najpierw weźmnie bo wołają o pomstwe do nieba. 

  • Tak

   21 marca 2023 12:30

   Na budowanie dróg są

   Na budowanie dróg są pieniądze ale na utrzymanie w czasie zimy już nie ma kasy .Już nie pisze że są odbierane drogi gmine nie prawidłowe oznakowane z inną rangi drogi jak powiatowa.Chodzi o prędkość dopuszczalna w danej miejscowości.

  • Mieszkaniec

   21 marca 2023 13:01

   Aaaaaa kolejna ….

   Aaaaaa kolejna ….

   .a poprzednia to która????Bo chyba nie ten gniot w podstawówce …gdzie jeden na drugim będzie siedział……

 4. Ona

  21 marca 2023 14:21

  Centrum Kultury i Rozwoju,no

  Centrum Kultury i Rozwoju,no nie wierzę . A na przedszkole nie ma .Będą gniotly się małe,duże ,większe i największe-wszystko zmierza do nikąd.Upadek całkowity  i CENTRUM KULTURY I ROZWOJU w Dolinie na mokradłach.

  • Znany

   21 marca 2023 19:59

   Ale sołtysowa kasę grubą

   Ale sołtysowa kasę grubą dostała za tą działke na mokradłach. Ręka rękę myję. 

 5. Heheszki

  21 marca 2023 18:38

  Sala komputerowa w dobie

  Sala komputerowa w dobie internetu, gdzie każdy ma komputer w domu. Brawo

 6. dojona Polska

  21 marca 2023 21:46

  100aferpis.pl

  100aferpis.pl

  Powiązani:

  Grzegorz Bierecki

  Opis:

  Jak donoszą media, Grzegorz Bierecki senator PiS współtworzył SKOK-i, które nie były objęte nadzorem KNF (według dziennikarzy dzięki głosowaniom i zabiegom polityków PiS). Następnie, według doniesień, otworzył w Luksemburgu SKOK Holding, gdzie z czasem przeniesiono na własność spółki świadczące różne usługi SKOK-om. Jak podają dziennikarze, z oświadczeń majątkowych Biereckiego wynika, że w dobrym roku jego wynagrodzenie, pochodzące z różnych podmiotów powiązanych z systemem SKOK, przekraczało nawet 5 mln zł. Politycy i ludzie związani z PiS oraz SKOK, według dziennikarzy, brali w nich pożyczki, których nie spłacali. W 2013 r. SKOK-i zostały objęte nadzorem KNF. Media donoszą, że od 2014 r. upadło 13 kas SKOK, w których poszkodowanych było ok. 250 tys. osób. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił deponentom 13 upadłych od 2014 r. kas blisko 4 mld 336 mln zł. (Dane na grudzień 2018).

  5.  Powiązani:

  Kornel Morawiecki, Mateusz Morawiecki, Konrad Kąkolewski

  Opis:

  Według doniesień medialnych, GetBack S.A. finansował polityczne wykłady, które wygłaszali ministrowie Gowin, Morawiecki i Naimski. Poza tym, jak donoszą dziennikarze, GetBack jako jedna z nielicznych prywatnych spółek zamieszczała reklamy w mediach wspierających PiS. Media informują, że upadająca firma zarządzająca zobowiązaniami finansowymi tworzyła wrażenie, że jest nad nią parasol ochronny władzy. Dopiero w 2018 roku KNF zawiesiła obrót akcjami Getback na GPW. Wcześniej, jak wskazywali dziennikarze – ani ABW, ani CBA nie wykazały żadnej aktywności w tej sprawie. Dodatkowo media wskazywały, że ojciec premiera, Kornel Morawiecki, miał ubiegać się u syna o pomoc dla firmy Kąkolewskiego. Afera upadłego GetBack S.A., według doniesień medialnych, kosztowała Polaków ponad 2,5 miliarda złotych.

  17. Powiązani:

  Mariusz Kamiński, Krzysztof Tchórzewski, Stanisław Piotrowicz, Anna Sobecka, Julia Przyłębska, Jan Szyszko, Witold Waszczykowski,

  Opis:

  Jak podają media, politycy PiS i ludzie związani z PiS mogli załatwiać posady dla swoich dzieci wszędzie tam, gdzie tylko sięga partia w ministerstwach, instytucjach rządowych oraz spółkach skarbu państwa.

  ….

  Powiązani:

  Jarosław Kaczyński

  Opis:

  W wyniku śledztwa dziennikarze stwierdzili, że prezes PiS Jarosław Kaczyński prowadził działalność gospodarczą dla spółki Srebrna, mimo że nie podał tej informacji w oświadczeniach majątkowych. Prasa informowała, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zlecał prace na rzecz budowy bliźniaczych wież w centrum Warszawy – do tego celu, jak twierdzą dziennikarze, powołał specjalną spółkę, której nazwa nie wywołuje skojarzeń ze spółką Srebrna. Realizacja przedsięwzięcia, według dziennikarzy, uzależniona była od zwycięstwa wyborczego Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta Warszawy. Dodatkowo, według doniesień medialnych, nie płacono za zlecone i wykonane prace austriackiemu biznesmenowi i prywatnie kuzynowi Kaczyńskiego. Ten, jak podają media, w desperacji nagrywał rozmowy, w których Kaczyński potwierdzał, że prace zostały wykonane, ale unikał zapłaty, kierując biznesmena do sądu. Biznesmen zgłosił sprawę na prokuraturę. Do dziś Jarosław Kaczyński nie został przesłuchany.

  ….

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Mundurowi i członkowie Społecznej Straży Rybackiej wspólnie kontrolują jeziora i rzeki, legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do wędkowania dokumenty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama