Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejne szkoły przyłączają się do strajku! Zobaczcie które!

Od poniedziałku do ogólnopolskiego strajku przyłączają się Szkoła Podstawowa nr 7 w Świeciu i podstawówka w Przysiersku (gmina Bukowiec). Sytuacja w SP nr 8 w Świeciu jest pod znakiem zapytania. Nauczyciele nie wypowiedzieli się, bo przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Udostępnij
sp7-strajk

Od poniedziałku strajkują szkoły, w których za taką formą protestu opowiedzieli się nauczyciele biorący udział w referendum przygotowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Za strajkiem byli też ci, którzy głosowali w identycznym sondażu przeprowadzonym pod szyldem NSZZ Solidarność. Rzecz w tym, że ten związek zawodowy porozumiał się z rządem. W myśl podpisanej ugody, związkowcy z Solidarności stracili prawo do aktywnego wsparcia nauczycieli z ZNP.

Rozlała się wielka fala goryczy. Na to, jak „wyjść z twarzą” z tej sytuacji, wpadli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu, którzy od wtorku zaczęli masowo dostarczać zwolnienia lekarskie. W tej chwili pozostała tylko garstka pedagogów.

Reklama
Reklama

- Zarzucają nam, że jesteśmy łamistrajkami, ale ktoś musi przeprowadzić te egzaminy - mówi jedna z nauczycielek, prosząc aby nie podawać jej nazwiska. - W pełni solidaryzuję się ze strajkującymi, ale też mam dzieci i nie widzę powodów, dla którego miałyby płacić za spór dorosłych.
REKLAMA

Wbrew ustaleniom na szczeblu centralnym, międzyzakładowa komisja pracowników oświaty i wychowania NZSS Solidarność podjęła decyzję o przystąpieniu do strajku.

Reklama
Reklama

- Ta decyzja jest odpowiedzią na głęboką potrzebę nauczycieli - podkreśla Ewa Stepnowska, przewodnicząca nauczycielskiej Solidarności w Świeciu. - Podobnie jak związkowcy z ZNP od początku byliśmy za strajkiem. Uniemożliwiono nam go jednak. Solidaryzujemy się z innymi nauczycielami, stąd taka uchwała.

To że do strajku przyłączy się „siódemka” w Świeciu i podstawówka w Przysiersku, jest już pewne. Jeśli nauczyciele SP nr 8 w poniedziałek wrócą do pracy ze zwolnień chorobowych i wezmą udział w głosowaniu, to prawdopodobnie powiększą grono protestujących.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
69 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Wstyd bo takich jak ja jest

Wstyd bo takich jak ja jest więcej i to więcej niż nauczycieli! Wyjeżdżam w niedzielę po południu i wracam po 2 tygodniach na 2 dni i koło się zamyka i co z tego że zarobię 6 tysięcy  a nauczyciel 3! A ile nie ma mnie  w domu? Żona nie może iść do pracy bo wychowuje trójkę dzieci i podzielmy moją wypłatę ma nas wszystkich…I policzcie ile godzin ja pracuje i ile mi wychodzi za godzinę pracy a ile pracuje nauczyciel i ile jemu wychodzi za godzinę pracy…A co z innymi zawodami? Po 13 zł na godzinę…Nauczyciel 18 godzin tygodniowo razy 4 tygodnie to 72 godziny w miesiącu…średnio 3000 więc policzmy sobie sami.A tych co zaraz zaczną hejtować to informuje że muszą być i kierowcy i budowlańcy i drogowcy i sprzątaczki bo jak by nagle wszyscy zostali nauczycielami to by nie było komu robić…

Kupcie se ze 4 krowy to Jaro

Kupcie se ze 4 krowy to Jaro wam da 2000pln dodatkowo

Tak czytam niektóre komenty i

Tak czytam niektóre komenty i zastanawiam się, Debili się sieje czy rodzi? Bo jak rodzi to kim musiał być człowiek który wyprodukował jednego czy drugiego.

Reklama

Wstyd i hańba po tym co

Wstyd i hańba po tym co robicie stracicie resztki bo i tak mało macie szacunku.Dziećmi i ich promocjami się po prostu nie gra dla własnego interesu nie macie za grosz honoru.Wstyd.

Niech juz to sie skończy.

Niech juz to sie skończy. Biedne dzieci w tym całym ambarasie. Niech nauczyciele dostaną swoje i niech zaczną dzieci uczyć!

Chciałam się dowiedzieć czy

Chciałam się dowiedzieć czy po strajku i podwyżce jakiej nikt nigdy nie dostał nie będę musiała już wydawać 100 zł tygodniowo na korepetycje dla córki, uczenicy I LO w Świeciu? 

Reklama

Uczennicy LO? poczytaj anonse

Uczennicy LO? poczytaj anonse, ludzie do szkoły podstawowej szukają korepetytorów, to świadczy tylko o jakości dzisiejszej szkoły i nauczycieli. System też jest do doopy bo nauczyciela rozlicza się co zrealizował, a czego nie. Dlatego nauczyciele spychają swoją robotę na dom, a później dyrektorzy chwalą się jakie to wyniki ich placówki osiągają na grzbiecie i portfelu rodziców.

Pis tylko celowo skłóca ludzi

Pis tylko celowo skłóca ludzi,środowiska aby wygrać wybory . Przecież to takie” nasze polskie- katolickie”

Widze ze pasjonaci Pisu

Widze ze pasjonaci Pisu zawsze musza poszukac wroga najpierw lekarze, teraz nauczyciele- to strategia pisu wprowadzanie wojny (kłótni) Polsko-Polskiej żeby realizować swój plan niech polacy się kłócą, a my dajemy swoim. Po prostu bezwzgledna kalkulacja wyborcza dajemy tym co nam przyniosa sukces wyborczy i zaglosują na nas. Ludzie wreszcie zrozumcie jak to funkcjonuje i wreszcie zacznijcie myśleć samodzielnie, a nie ulegajcie propagandzie Pis. Pozdrawiam logicznie i samodzielnie myślący POLAK.

Reklama

Wolę PiS niż tych

Wolę PiS niż tych sprzedawczyków z PO, którzy dla ciepłej posady w Brukseli gotowi są za bezcen sprzedać Polskę i ideały ważne dla Polaków. Czy źle się stało, że nie zgodzilismy się na uchodźców?? Teraz cała Europa ma z nimi problem. Zaczęły się wojny gangów, powstaje coraz więcej dzielnic, do których policja nie ma wstępu. Proszę pojechać do Francji, Belgii albo Holandii i zobaczyć jak to wygląda. Swoją drogą uważam, że nauczyciele – katolicy, którzy chcą wprowadzenia rządów PO popłeniają ciężki grzech. Za chwilę będą się burzyć, że muszą robić lekcje o masturbacji!  

Zrozumcie wszyscy bez

Zrozumcie wszyscy bez szanowanych i godnie opłacanych nauczycieli i edukacji na poziomie nie rozwiniemy się jako kraj – dalej bedziemy tanią siła roboczą Europy – dlatego tak ważna jest edukacja naszych dzieci. Pis ma plan żeby poziom edukacji był jak najniższy, a nauczyciele byli przedstawicielami rządu Pis głoszącymi ich poglądy i ideały (również protest jest przeciwko takim zabiegom zawłaszczenia edukacji przez rządzących do celów głoszenia propagandy i realizacji swoich celów ogłupiania społeczeństwa – dlatego tak mocno krytykuje się nauczycieli, którzy buntują się przeciwko temu). Edukacja ma na celu uczenia uczniów krytycznego myślenia żeby nie dali się zwieść propagandzie – w takim wypadku populiści nie mieliby szans podczas wyborów bo wyedukowane społeczeństwo by nie uwierzyło w kłamstwa i manipulację. Proszę zastanowić się nad tym co napisane i nie ulegać propagandzie rządzących niezależnie kto rządzi krajem.

Pis woli rozdawać kasę

Pis woli rozdawać kasę nierobom ,meneleom i zachukanym ludziom! niż inteligencji. Atakują sędziów,nauczycieli i lekarzy ….inteligencję. Skłócają ludzi aby tylko wybory wygrać ,wstyd ich wpuścić do Brukseli.

Reklama

Kazimierz czy jesteś księdzem

Kazimierz czy jesteś księdzem żeby mówić ludziom co jest grzechem. Przypomnij sobie co się dzieje obecnie w kościele. Odpowiedz sobie na pytanie czy w Pisie są ludzie uczciwi (nagrody nam się należały, stanowiska w spółkach państwowych, rozliczanie paliwa, a nie ma nawet ta osoba samochodu i prawa jazdy) – to są standardy uczciwości – proszę nie rozśmieszać ludzi. Pis prezentuje zasadę inni są źli i kradną, a nasi kradną i są dobrzy. Innych komuniści to źli ludzie, a nasi komuniście są ludzmi dobrymi. To jest cała prawda co się dzisiaj dzieje w kraju.

Już nigdy więcej PISU i PO

Już nigdy więcej PISU i PO ,bo Pis powiela kilkakrotnie PO,wolę zagłosować Wiosnę  tego pe…, będzie sie działo i moze wtedy pisi i po się obudzi?

Chciala bym się do wiedzieć

Chciala bym się do wiedzieć od środy w Czaplach też syrajk. Nauczycieli było tylko 3 teraz wszyscy na zwolnieniu

Wszyscy wyjdzmy na ulicę ja

Wszyscy wyjdzmy na ulicę ja pracuje w budrżetówce za 2100 zł i muszę bo mam rodzinę .a nauczycielom się w głowach poprzewracało.Oni są ciągle zmęczeni i pokrzywdzeni przez los.

Prawda o jakiej się nie mówi

Prawda o jakiej się nie mówi w związku ze strajkiem jest taka, że każdy dzień dzieciaki będą musiały odpracować. Na razie 5 dni, ale zaraz się zrobi 10, 20, 50 i co wtedy drodzy rodzice ? Obudzicie się jak się okaże, że w soboty trzeba chodzić do szkoły, albo cały lipiec ? To nie jest kwestia tylko tych uczniów, którzy mają egzaminy. żeby otrzymać promocję, trzeba mieć odpowienią frekfencję, pewną ilośc ocen świadczącą o przyswojeniu materiału itd…Dla mnie rodzice, którzy wspierają strajkujących nauczycieli to zdrajcy własnych dzieci. 

Spokojnie, jak tego tysiaka

Spokojnie, jak tego tysiaka dostaną to takie tempo i entuzjam mieć będą, że  cały program przerobią do 5 czerwca. 

Do roboty bando nierobów! 

Do roboty bando nierobów!  Nasz kraj raczej nie boryka się z brakiem chętnych do tego fachu…

No reszta przystapi bo swieta

No reszta przystapi bo swieta sobie zrobia predzej zalosni sa nigdy bym takich ludzi nie poparl ciagle malo malo to niech zaniosa  CV do Mrowki lub do sklepu budowanego kolo Lidla.

Ale suchara ktoś walnął .mój

Ale suchara ktoś walnął .mój mąż wraca do domu raz na 3-4 tyg na weekend. Też mamy trójkę dzieci ale pracuje. W sumie mamy 5 tys miesięcznie. Nie narzekamy. Jesteśmy z nauczycielami i dopóki będą strajkować będę zabierać dzieci do pracy. Nie szukajmy wymówek tylko sposobu. 

I tak dziećmi się nikt nie

I tak dziećmi się nikt nie przejmuje są kartą przetargową np. losowanie klas którą ma przejść do SP 3 rodzice i dzieci bez prawa głosu .To rodzice wybierali szkołę dla dzieci A nie  urzędnicy A dyrektor egzekutor

I tak dziećmi się nikt nie

I tak dziećmi się nikt nie przejmuje są kartą przetargową np. losowanie klas którą ma przejść do SP 3 rodzice i dzieci bez prawa głosu .To rodzice wybierali szkołę dla dzieci A nie  urzędnicy A dyrektor egzekutor

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

Prawdopodobnie już jutro będzie można podziwiać gotową, nową dekorację, jaka pojawi się na Dużym Rynku w Świeciu.

Styl życia

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Extra Nowe

Wiesław Szymański z Nowego zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia artystyczna na Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie". Piękne, nastrojowe zdjęcia Doliny Wisły wykonał...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo