Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejny odcinek drogi na trasie Świecie-Tuchola do remontu

Blisko 20 mln zł przeznaczono na modernizację czterech odcinków dróg wojewódzkich. Część z tych pieniędzy trafi do powiatu świeckiego. Właśnie podpisano umowy z wykonawcami.

Udostępnij
2023_03_31_podpisanie_umow_drogi_fot_szymon_zdzieblo_013

Przed nami kolejne inwestycje drogowe w województwie kujawsko-pomorskim. W ubiegły piątek podpisano umowy na modernizację czterech odcinków dróg wojewódzkich o łącznej wartości blisko 20 mln zł.

- W sumie na modernizację nawierzchni wojewódzkich tras i newralgicznych odcinków trafi w tym roku 150 mln zł - podkreśla Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Część tych środków zostanie przeznaczona na sfinansowanie inwestycji w powiatach świeckim, tucholskim, grudziądzkim i aleksandrowskim.

Reklama
Reklama

W urzędzie marszałkowskim przemawiał też Franciszek Koszowski, starosta świecki

W powiecie świeckim niedługo rozpocznie się modernizacja odcinka o długości 1,7 km na drodze wojewódzkiej nr 240 między Franciszkowem a Błądzimiem na pograniczu gmin Bukowiec i Lniano (trasa Świecie-Tuchola). Prace, których koszt wyniesie prawie 3,3 mln zł, wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa.

- Na wszystkich modernizowanych trasach, poza położeniem nowej nawierzchni, wzmocnieniem konstrukcji i poprawą odwodnienia, zostaną też zbudowane nowe przystanki lub zatoki autobusowe, a pobocza będą utwardzone kruszywem - wyjaśnia Tadeusz Pogoda, radny sejmiku województwa i przewodniczący Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury.

Reklama
Reklama

Nie będzie to jedyna inwestycja realizowana na trasie nr 240 między Świeciem a Tucholą. W piątek podpisano też umowę na modernizację 3-kilometrowego odcinka Bysław-Lubiewice w powiecie tucholskim za ponad 6 mln zł.

Przypomnijmy, że na tej samej trasie rozpoczyna się równiez przebudowa wiaduktu w Terespolu Pomorskim, o czym informowaliśmy w Extra Świecie (patrz artykuł poniżej).

Zanim będzie lepiej, trzeba więc będzie przygotować się w tym roku na mniejsze lub większe utrudnienia w ruchu.

Reklama
Reklama

Podpisanie umów w urzędzie marszałkowskim w Toruniu / Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Obywatel

  3 kwietnia 2023 09:48

  Ciekawe kiedy to wydarzenie

  Ciekawe kiedy to wydarzenie miało miejsce bo z artykułu trudno się dowiedzieć. 

  • maxi max

   3 kwietnia 2023 10:07

   jaK byk masz napisane że w

   jaK byk masz napisane że w ubiegły piątek na początku artykułu.

   • Obywatel

    3 kwietnia 2023 10:27

    Umknęło mi to. Swoją drogą

    Umknęło mi to. Swoją drogą lepiej byłoby użyć konkretnej daty. 

 2. Obserwator

  3 kwietnia 2023 10:08

  Odgrzewane kotlety. Pewnie

  Odgrzewane kotlety. Pewnie emeryt Pogoda szykuje się znowu na posła i usłużna „redakcja” pisze to co pan każe, by lud miał wrażenie, jaki to dobry i zaradny pan. Swoją drogą to ciekawe, co w sejmiku miał do powiedzenia drugi emeryt Koszowski, który doprowadził do zapaści na drogach powiatowych. 

  • 73+

   3 kwietnia 2023 10:23

   Zapomniałeś wspomieć o

   Zapomniałeś wspomieć o zasługach Chmarzyńskiego, pislamskiego radnego z naszego powiatu. A może on jeździ do Torunia, tylko się podpisać i po odbiór diety, jak na pisowca przystało? Jakoś nie widać działalności tego jegomościa. Nie zastanawia cię to techniku obserwatorze?

  • Nikt

   3 kwietnia 2023 10:29

   Masz rację.Ciekawe jak długo

   Masz rację.Ciekawe jak długo będzie ten odcinek drogi w dobrym stanie po pbdim kozlowo . Odcinek remontowany przez powiat dwa lata temu a przez firmę pdim Kozłowo droga Drzycim -Plewno to takie uskoki że osoba która odebrała tą drogie powinna być wyrzucona z stanowiska.Tylko ręką rękę myję.

  • Anonim

   3 kwietnia 2023 10:30

   Co jest odgrzewanym kotletem?

   Co jest odgrzewanym kotletem? Kiedy ktoś pisał o remoncie Franciszkowo-Bładzim skoro dopiero teraz podpisali umowy? Kumaty jesteś jak osioł.

  • Do Obserwatora

   3 kwietnia 2023 10:33

   Panie Knapik weź już przestań

   Panie Knapik weź już przestań te swoje „mądrości” pisać. Zajmij się lepiej swoją sprawą w prokuraturze. Na kilometr czuć twój wpis.

 3. Falafelka

  3 kwietnia 2023 11:13

  Czy przypadkiem lepiej, by

  Czy przypadkiem lepiej, by nie było wyłączyć cały odcinek 240 ? Zrobić jak należy a nie pier…..ć się jak panna z g….. Kiedy te stare capy pójdą już sobie oni nie mają rodzin?

  • Zdziwiony

   3 kwietnia 2023 13:16

   E tam, nim się obejrzysz to

   E tam, nim się obejrzysz to będziesz stara Falafelka, taka fuj. 

 4. Michal

  3 kwietnia 2023 11:37

  Lepiej zacznijcie kontynuować

  Lepiej zacznijcie kontynuować ścieżkę rowerową i chodnik z konoptu do przysierska a nie jakieś śmieszne remonty za kolosalne pieniądze które i tak zaraz będą do remontu nic nie potraficie skończyć a nawet zorganizować śmiech na sali te inwestycje byle pieniądz w kieszeni się zgadzał  

 5. Miodek

  3 kwietnia 2023 13:33

  Tylko stękać potraficie.

  Tylko stękać potraficie.

  Jakby nic nie robili też by było zle.

  Co Wy komentujący wszechwiedzący i na wszystkim się znający zrobiliscie dobrego i dobrze?Pochwalcie się.

  Chętnie skomentuję.

  Pozdrawiam

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama